Prsatý muž a zloděj příběhů

Prsatý muž a zloděj příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414781/bmid_prsaty-muz-a-zlodej-pribehu-OnN-414781.jpg 4 720 116

Prsatý muž série

Kniha o tom, co člověk najde na dně, když už si myslí, že nemůže dál, i o tom, že zázrak potkáme nejen v přítmí pralesa, ale kdekoliv. Některé knihy můžete číst, ale s touto budete hrát o život. Poušť, džungle, šamani, rituální obřady, láska, smrt, ďábel v napínavém příběhu reportéra, který se vydává k primitivnímu kmeni v deštném pralese. Po návratu domů zjišťuje, že se nevrátil sám...... celý text

HŠ
29.04.2015 3 z 5

Začátek dobrý, v půlce mi to dělalo trošku problémy, konec se mi líbil a dokonce mě pak i mrzelo, že kniha skončila. Každopádně zajímavý námět.

Klarinet
26.04.2015 4 z 5

Proč jsem se k Formánkovi nedostala dříve, proč mi knížka ležela v knihovně tolik let nepřečtená, když Prsatý muž byl tak jedinečný zážitek! Tolik krásných myšlenek a úvah o životě a smrti, čistých lidech, mužském světě a přátelství...těším se moc na další knížky od pana Formánka a přeji mu líbající literární múzy, protože číst jeho řádky, rovná se velkému a jedinečnému zážitku. "V desateru chybí jedenáctero. Miluj sám sebe."

Horacia
08.04.2015 3 z 5

Uznávám, že kniha je dobře napsaná, téma je nevšední a autor dal do knihy hodně ze sebe. Přesto jsem knihu skoro nedočetla. Prostě mě nezajímala. Možná je spíš určená mužům.

Vlaďka189
31.03.2015 5 z 5

Za mne plný počet, knížku jsem sice četla již před časem, ale dodnes si vybavuje některé pasáže. Knížka nutí přemýšlet nad sebou samým.

jarrmilla
01.02.2015 5 z 5

Mě to dostalo, super a plný počet.

Dymond
26.12.2014 1 z 5

Zřejmě toto nebude můj šálek kávy... Nedokázala jsem to překousnout a knihu jsem po sto stranách odložila...

petr5759
06.12.2014

Dostal jsem knihu jako darek od manzelky a musim rict ze hlavne prvni cast knihy byla velmi ctiva a zajimava - zacatek podnikani , sebeznicujici zivot bez smyslu, pak cesta do pralesa - to byl hezky a chytlavy pribeh. Druha cast knihy mi prisla uz zbytecne rozvlekla a uz zdaleka ne tak ctiva, jako prvni pulka (trochu moc filosofickych obcas klise na muj vkus). Celkove ale napsano velmi poutavym jazykem a clovek si tam i leccos najde podobneho ze sveho zivota, ty myslenky o smyslu resp. o tom kolik casu clovek casto travi/travil nesmyslnymi vecmi v zivote. Myslim ze pro muze je to urcite skvela kniha o tom, jak muz postupne dozrava psychicky a tridi si postupne svoje hodnoty a smysl zivota. Ja jsem se tam v mnoha pripadech nasel - ty obdobi v zivote/ poznavani atd.

LejcaS
10.10.2014 5 z 5

Opravdu fascinující kniha k zamyšlení se nad svým životem a pomyslným žebříčkem hodnot. Určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

Aliii
14.07.2014 2 z 5

Upřímně řečeno jsem od knihy čekala mnohem mnohem více. Pasáže z džungle mě docela bavily, bylo to takové nahlédnutí do jiné kultury, ale celkově mě kniha příliš nezaujala a pokračování si číst určitě nepotřebuji...

Blaník8
30.05.2014 1 z 5

Čekala jsem cestopis, dostala jsem i něco málo navíc...i co jsem možná ani nechtěla..řekla bych-,,cesta do hlubin mužské duše..,, doporučuji něžnému pohlaví jen s dobrodružnou povahou...:-) intimní život podnikatelské elity-prostě hnus...souboj ďábla a boha..no nevím...dávám hvězdičku za popis zážitků z pralesa, rituálních obřadů..něco nového jsem se dozvěděla, ale nevím, jestli po nějaké knize p.Formánka ještě sáhnu...asi ne:-(.

assilem
03.05.2014 2 z 5

Přečetla jsem, zajímavé, ale občas jsem nevěděla co čtu. Citát: "Život je jako oceán, co do něj vhodíš, vrátí ti zpátky." Těch myšlenek tam bylo víc, bohužel, četla jsem bez tužky a papíru.

spilina
26.03.2014 3 z 5

Občas zbytečně dlouhé, nejvíc mě zaujala Davidova kniha a také ta malá část z džungle, nějak jsem tam těch cestopisných částí čekala víc. takže číst se to dá, ale pro mě to není to co jsem čekala.

Sepurine
24.01.2014 4 z 5

Knížka se mi dobře četla, nenudila mě a ještě je naučná. Mám moc ráda knihy, díky kterým poznávám jiné kraje a mravy. Těším se na jeho novou knihu.

Carcoolka
13.01.2014 3 z 5

Mám Formánka opravdu velice ráda. Z jeho prvotiny (Mluviti pravdu) jsem byla vyloženě nadšená a myslím, že mě ta kniha dost ovlivnila.
Přesto, že Prsatý muž není o mnoho delší než, již zmíněný román Mluviti pravdu, nedokázal mě prostě do děje natolik vtáhnout... Přišlo mi to rozvleklé, neucelené a ač mi knihy podobného rázu většinou sednou, Prsatého muže jsem dlouho nemohla dočíst... Ztrácela jsem se v ději...a celkově mám z této knihy spíše smíšené pocity...

SuperFrankie
31.12.2013 4 z 5

Toto je můj příběh. Doufám, že za něj dostanete hodně peněz, protože ve vašem světě sasareu - bílých cizinců nic jiného kromě nic nemá smysl.

Na každém kroku životem nás provází dva nerozluční parťáci Ďábel a Bůh.
Názor na knížku si musíte udělat každý sám, protože každý si v ní najde něco pro sebe je tak autentická, jako život sám.

Katuska001
19.10.2013 4 z 5

Zajímavý příběh, místy k zamyšlení, o tom jak se člověk v dnešní době honí, aby dostál svým závazkům a nic nestíhá a přesto na druhém konci světa lidé žijí v úplně jiném rytmu s přírodou, kde plno věcí ovládají bohové, zlý duch a šamani.

LilyFair
01.07.2013 3 z 5

Knize by vůbec neuškodilo, kdyby měla o polovinu stránek méně. - občas se mi totiž zdálo, že se omílá pořád to stejné dokola a dokola. Celkově jsem byla trochu zklamaná.

Ke konci knihy byly ale moc krásné myšlenky, které určitě ocení každý člověk, který se už někdy stejně jako hlavní hrdina ocitl "na dně".

(jedenáctero: Miluj sám sebe! :))

juckey
27.06.2013 3 z 5

Upřímně, ta knížka se dala ukončit o dost dřív s daleko pozitivnějším účinkem na psychiku člověka, to mi věřte. Ono totiž stačí jenom jednou objevit, že život je krásný, ale 8x na 60 stranách ztratit naději a znovu ji najít, je tak trošku křečovité. Autor neměl vůbec špatné myšlenky, ale měl jich moc a neuspořádal si je. Vzniklo tak dost překombinované dílko, které neurazí ale ani nenadchne. Navíc ten egoismus! Panečku. To byla síla. Taky nemáte rádi spisovatele, kteří píšou o sobě, ale neumějí to tak nějak umělecky zamaskovat?
Ale abych tady jenom nekritizovala, musím pochválit 2. část knížky ze Siberutské džungle a knihu, kterou psal David o svých předcích. Klidně bych jim věnovala samostatná vydání a ty žvásty o dluzích a o založení magazínu Koktejl bych si nechala pro sebe.

vipera
09.06.2013 4 z 5

Tento příběh vás upoutá a budete chtít vědět stále víc...a to i po přečtení knihy

Jonny
05.06.2013 5 z 5

Co si budeme povídat... Tahle knížka se Formánkovi povedla. Nedokázal jsem se vcítit do hlavní postavy, ale vůbec ničemu to nevadilo. Myslím že je to dílo mimo žánry a škatulky které stojí za přečtení, ale možná je můj dojem umocněn tím, že jsem do knížky mnoho nadějí nevkládal.