Prsatý muž a zloděj příběhů

Prsatý muž a zloděj příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414781/bmid_prsaty-muz-a-zlodej-pribehu-OnN-414781.jpg 4 720 116

Prsatý muž série

Kniha o tom, co člověk najde na dně, když už si myslí, že nemůže dál, i o tom, že zázrak potkáme nejen v přítmí pralesa, ale kdekoliv. Některé knihy můžete číst, ale s touto budete hrát o život. Poušť, džungle, šamani, rituální obřady, láska, smrt, ďábel v napínavém příběhu reportéra, který se vydává k primitivnímu kmeni v deštném pralese. Po návratu domů zjišťuje, že se nevrátil sám...... celý text

Pigface
08.04.2017 3 z 5

Vzal jsi Formánka za špatnej konec, sdělil mi kamarád, když jsem si mu postěžoval, že se v tom ztrácím. A takový je můj dojem i po dočtení. Takový patchwork se jen tak nevidí, ehm nečte. S tím rozdílem, že patchwork je prvoplánově umění ze zbytků a u Prsatého muže si tím nejsem úplně jistý. U mně to bylo čtení ve znamení odchodů a vracení se. Pokaždé jsem se vrátil, protože mi nedalo, abych nevěděl, jak vlastně nakonec postavy dopadnou. A pořád se nemohu zbavit dojmu, že dílo je plné vláken, ale dohromady ani ten patchwork nedají. Ale abych jen nehaněl, kniha není úplně zlá, své jsem si tam našel a myslím si, že asijské vlákno by vydalo na samostatnou knihu. Jenže to už by asi nebyl Formánek. Tak jen doufám, že z příštího setkání s autorem budu mít pocit lepší

StihOMam
14.03.2017 3 z 5

Cestování mám nejraději na vlastní kůži, ale hodnocení této knihy mě svedlo ke čtení. Několik myšlenek se mi velice líbilo. Některé postavy byly zajímavě vykreslené, prostředí občas i okouzlující. Závěr byl pro mne nejpříjemnější zážitek. Nicméně pořád ve mně zůstává jisté ALE, které mě zejména v první půli knihy rušilo. Určitě i ve mně vzbudila kniha dobrý dojem, bohužel ne tak silný, aby si zasloužila být mezi top knihami, ke kterým je potřeba se ještě někdy vrátit.

HanWali
22.01.2017 4 z 5

dostala jsem jí od syna, zajímavá kniha jak pro oko tak pro ducha, sem tam vtipná a k zamyšlení. Líbila se mi.

Alaglesia
07.12.2016 5 z 5

Na tuhle knihu jsem náhodou narazila, když jsem tápala knihovnou a hledala něco na vypůjčení. Zaujala mě obálka a ilustrace knihy a nelituji, že jsem si ji vybrala. Formánek má osobitý vypravěčský styl, který v Čechách nemá obdoby. jeho vyprávění není nudné a náměty nutí k zamyšlení. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

New-radus
12.11.2016 2 z 5

Několikrát jsem to vzdala, že to prostě nemá cenu číst. Nakonec jsem ale závěr knihy dobyla. Musím říct, že až po samotném dočtení opravdu zůstala ta pachuť a "vůně vonné tyčinky".
Kdybych hodnocení psala o nedočtené knize, bylo by v tom smyslu, že nestojí za moc. Příběh je příliš spletitý, přeskakuje se z kanceláře magazínu do pralesa, od reality k příběhům rozepsané knihy Davida Zajíce...
Ale celkový dojem po dočtení poslední stránky vlastně není tak tragický. Soudím, že k tomuto druhu literatury prostě budu muset ještě dospět.
Uf. Jdu na něco méně duchaplného, aby si můj duch odpočinul po všech těch strastech Davida Zajíce.

Sparkling
29.10.2016 2 z 5

Některé pasáže byly lepší, ale jako celek na mě kniha působí jako namyšlený pokus amatérského spisovatele, který si o sobě moc myslí. Asi nejpřesnější popis knihy by podle mě byl "nevyzrálá". Taky jsem cítila - jak už tu někdo zmínil - autorovu snahu do knihy vměstnat co nejvíc témat, postav, míst a tak dále, stejně jako snahu šokovat a pokusy o uměle a prvoplánově vytvořené napětí a očekávání dalšího děje (vždycky mi přišlo laciné, když spisovatelé text knihy prokládali větami typu "To ještě nevěděl, co ho čeká." nebo "V tu chvíli se mu ani nesnilo o tom, jakému nebezpečí bude brzy vystaven." Uh.) Často se v knize také objevuje na mě přehnaný patos v popisech pocitu štěstí hlavní postavy.

mauglie
23.10.2016 3 z 5

Jako ne že by se mi to nelíbilo...četlo se to docela dobře, rychle, některý pasáže byly naprosto dokonalý (třeba tu, jak píše úvodník v kapitole Karel Štěstí- tu dvojstránku sem si musela přečíst hned dvakrát a celej den jsem myslela na malinký šťastný okamžiky a smyslný detaily mýho všedního života). Jenom toho bylo na mě trochu moc na jednu knížku- problémy v rodině, dluhy, cestopis, Bůh, Ďábel, dobro, zlo, štěstí, aids, historie rodiny, dějiny země, šamani, sex, láska, smrt...ufff! Ale styl psaní mi vyhovuje, určitě zkusím jinou knihu.

laepus
14.10.2016 4 z 5

Málokterá knížka mě tak vtáhla do sebe a naprosto uchvátila jako tahle. Sám nevím, jestli se mi víc líbily pralesní nebo české scény. Je poznat, že je to autorova prvotina, ten těžkopádný styl a snaha o rozmanitost někdy působí trochu křečovitě a násilně, ale to je jen jediná chybička.

antuka
03.10.2016 2 z 5

Pro mě promarněný potenciál. Zase. Bylo tam toho prostě moc, aby se autor dostal dál, než na povrch - a to se snažil, ostatně zapojil i Ďábla a Boha. Nevzniklo ale nic transcendentálního, ani mystického, nebo objevného. Nevzniklo bohužel ani nic napínavého a to je tam děje na několik knih.

XenaTaurus
19.09.2016 5 z 5

Velmi zvláštní kniha...ale v dobrém slova smyslu. I když mně první třetina přišla slabá a nicneříkající, tak druhá to bohatě vynahradila a zbývající třetí byla plná různých emocí. Ještě jsem snad u žádné knihy neprožila střídání tolika emocí. Čekala jsem cestopis, který bude plný zvláštních, kuriózních a napínavých zážitků, ale tato kniha je více než jen cestopis. Vřele doporučuji.
Mimochodem vydání časopisu Koktejl mám i s CD Oči duchů doma, ale nikdy jsem si CD z pověrčivosti neposlechla, protože po jeho poslechu už bude vše navždy jinak...kdo ví? :)

Fafyna
23.07.2016 3 z 5

Vyposlechnuto s úžasným hlasem FIlipa Švarce po cestě na dovolenou a z ní. Formánek je skutečně mistr vypravěč, avšak horší už je to s návazností a malými detaily, které nejsou v knize dovysvětleny. Skoro by to chtělo knihu znovu otevřít a tak nějak "domyslet" ten konec. Po prvním setkání (musím přiznat, že jsem několikrát v autě během poslechu usnula, takže si nechávám prostor pro druhé čtení) dávám 3* a věřím, že se na tu čtvrtou Prsatý muž časem dostane.

Suzynka29
04.06.2016 5 z 5

Skvělá tajemná kniha, kterou jsem četla jedním dechem a opravdu mě nadchla. Často na ni myslím, asi si ji zase budu muset přečíst. Můžu doporučit všem.

DitaS
26.04.2016 4 z 5

Prsatý muž je kniha, ve které zapomenete, kde je nahoře, kde dole. Zda to, co nás vede je dobro, nebo si s naším životem pohrává vítr osudu, který se šklebí, jak stará baba. Kniha na hraně .. šílenství, magie, strhujícího vyprávění.

creassy
16.04.2016 3 z 5

Knížka má pěknou myšlenku, nádhernou obálku i ilustrace, nicméně já jsem se s touto knížkou docela prala. Vůbec jsem se nemohla pořádně začíst. Jednu stránku jsem četla i 3x protože mi pořád ubíhaly myšlenky jinam. Neměla jsem problém knížku odložit a několik dní se k ní nevrátit. To už se mi dávno nestalo. Až poslední třetinu knížky jsem přečetla rychleji. Prostě mi tento styl psaní nesedl, pro mě to bylo napsané nudně. Škoda.

alef
18.02.2016 5 z 5

K příběhům pana Formánka jsem se dostala náhodou, na doporučení mé kamarádky a v době, kdy tahle jeho prvotina čerstvě vyšla a pan Formánek ještě nebyl příliš známý. Hned od prvních řádků jsem věděla, ... že tohle mi sedí :-).

David Zajíc je pro autora příležitost, jak se vypsat ze svých vlastních zkušeností, trápení, pocitů, přání (popisuje běžný život s jeho trablemi - s podnikáním, rodinou, ... popisuje příběh rozpadu jednoho života) ... tak David Zajíc prostě prožívá obyčejný život českého muže se všemi jeho plusy i mínusy. A pak se ocitneme na Siberutu ... v exotickém prostředí .. kde si autor spolu s hlavním hrdinou prožije svůj "existenciální boj" sám se sebou.

Pan Formánek se od té doby stal mým oblíbeným autorem, přečetla jsem už několik jeho knih a můžu jen doporučit :-).

Ajáčtu
03.01.2016

Nikdy jsem nebyla více zklamaná než z této knihy.

Zdeňula
31.12.2015 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala, nemohla jsem se do ni začíst....jen konec byl překvapivě hezký.
Jinak styl autorova psaní se mi líbí....zkusím jinou knihu.

bejan
27.09.2015 5 z 5

Nemohl jsem uvěřit, že lze napsat takový literární debut. Kniha pohltila, autorův styl zaujal, některé pasáže z knihy dodnes uchovány v hlavě. Co víc od chtít, že?

petra5320
29.06.2015

knihu jsem četla 3x a ne naposled.

LenysekC
26.05.2015 3 z 5