Prsatý muž a zloděj příběhů

Prsatý muž a zloděj příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414781/bmid_prsaty-muz-a-zlodej-pribehu-OnN-414781.jpg 4 720 116

Prsatý muž série

Kniha o tom, co člověk najde na dně, když už si myslí, že nemůže dál, i o tom, že zázrak potkáme nejen v přítmí pralesa, ale kdekoliv. Některé knihy můžete číst, ale s touto budete hrát o život. Poušť, džungle, šamani, rituální obřady, láska, smrt, ďábel v napínavém příběhu reportéra, který se vydává k primitivnímu kmeni v deštném pralese. Po návratu domů zjišťuje, že se nevrátil sám...... celý text

jennefer
13.07.2020 3 z 5

Vlastně jsem ji četla jen ze zvědavosti, ten název mě zaujal. A asi jsem měla správnou náladu a jen si ji prostě užívala. A četla se dobře, tak co. Pro mě ideální kniha na dovolenou.

CorneKraan
31.05.2020 3 z 5

Formánek je příklad člověka, který je lepší spisovatel než cestovatel...většinou je to naopak...nicméně je nutno dodat, že existuje mnoho lepších spisovatelů, a na druhou stranu ale taky hodně horších cestovatelů...

vladislav6610
16.05.2020 4 z 5

Zvláštní cestopis o cestě do sebe sama. Nejdřív jsem nechápal, nerozuměl a přece knihu nemůžete odložit. Pak teprve zjistíte, že podstatou existence je existence sama. Ať ve vzdáleném kmeni, nebo v "civilizaci".

Leona333
12.03.2020 2 z 5

Na to, že kolem pana Formánka a jeho knih, bylo svého času tolik humbuku a každou chvilku se o něm psalo, nebo byl v televizi... Si nemohu pomoct, ale jeho kniha, knihy přes veškerou propagandu u mé osoby neuspěly. Nějak se v příběhu nemohu zorientovat, přímo se ztrácím. Asi nebude pro mnohé špatný autor, dobrodruh, cestovatel, ale bohužel nejsem s ním na stejné vlně.

Teryhc
08.01.2020 5 z 5

Příběh mě pohltil, i když jsem se v něm párkrát ztratila. Určitě to nebude má poslední kniha od Formánka, už se těším na pokračování, tyhle temné hrdiny mám nejraději.

Sejna1955
27.12.2019 odpad!

Pro mě velké zklamání, po knihách, které jsem od p.Formánka přečetl

PetrCepek
18.12.2019 4 z 5

Hlavní hrdina není zrovna klaďák, ale příběh má šmrnc i špínu za nehty. Přesně tak, jak to mám rád. Asi tak o 100% lepší než pokračování o větrném synkovi a o 1000% lepší než rychlokvaška Létající jaguár

toni-az
14.12.2019 2 z 5

Strašnej blábol, tohle číst bylo hotové utrpení. Jsem rád, že jsem se toho konečně zbavil. Naprosto nekonzistentní knížka, každý pes jiná ves, autor ji zjevně psal někde v léčebně. Pár hvězdiček nicméně nechávám pro několik zajímavých pasáží, které kdyby byly publikovány jako povídky, by celkem dobře fungovaly.

charleene
19.11.2019 4 z 5

Moc příjemné čtení s magickými prvky příběhu a poutavým vypravěčským stylem.

Nisus
09.11.2019 3 z 5

Dobrá kniha. Pre mňa odbočka ale prišla mi pod ruku, otvorila som ju a potom som už chcela dočítať do konca. Výpoveď muža - profesionála, dobrodruha, slabocha zároveň, jeho cesta, psychické, rodinné a existenciálne problémy. Intímna výpoveď. Ďakujem

Zůzalína
15.07.2019 4 z 5

Silný zážitek!

Jana_Hlus
06.07.2019 4 z 5

Tak tohle by si měl přečíst asi každý. Velmi silný zážitek, i když ne se vším jsem byla v harmonii. Naprosto dechberoucí ale je to, jak píše autor otevřeně, padni komu padni. Hlavně teda sobě. A také poselství mezi řádky, které se tam možná dostalo, aniž by to bylo autorovým záměrem, je velmi silné. Určitě doporučuji přečíst a pro sebe jsem si naplánovala léto s Formánkem, narozdíl od Hartla si ho beru s sebou k moři:-). (4/5).

PS. Drobný žert pro Pražáky. Nevím, zda v jiných městech jsou vylepené reklamní plakáty, vemte Hartla s sebou k moři:-).

hermína14
02.07.2019 4 z 5

Nemá slitování s nikým; zvlášť se sebou se nepáře ani trošku. Doufám, že to psaní bylo více očistné než bolestné...

Sagisia
27.03.2019 3 z 5

Musím říct, že pan Formánek má úžasný styl psaní, jeho způsob vyjadřování hrozně obdivuju a nemálokrát jsem si jen tak pro sebe a pro radost některé úryvky musela číst znovu. A hlavní hrdina mě moc bavil. Ale v knížce byly pasáže, které se hrozně táhly a špatně se četly, takže celkový dojem z knihy mi to trošku pokazilo.

š.m.i.k
25.03.2019 2 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, ale příběh mě nijak nezaujal, asi jsem vůbec nepochopila, o čem to je...

tannasja
22.03.2019 4 z 5

Na můj vkus je to tlustý špalek (mám na mysli knihu, nikoli autora), ale je to pro mě tak zvláštní vypravěčský styl, že jsem si to docela vychutnávala.

Šura
19.03.2019 5 z 5

Jednoznačně zaujme. První polovinu jsem doslova zhltla. Část o psaní knihy mě začala nudit, a tak jsem knihu na čas odložila. Při správné náladě jsem ji dočetla jedním dechem do konce.
Líbil se mi styl psaní, zejména u příběhu psaným kurzívou, a obrázky z přírody. To s tím krahujcem a tak.
Těším se, až někdy dcera zabrousí do mé knihovny s otázkou, co si má přečíst (tak jak já chodím k našim), a já ji doporučím Si Lap Lapa.

CleoXandra
05.01.2019 2 z 5

Těžko hodnotit tak rozporuplnou knihu … Já osobně, být spisovatelkou, tak bych z takto široce pojatého komplexu příběhů vytěžila knihy možná tři. Líbila se mi syrovost, otevřenost Formánkova vyprávění, na druhou stranu jsem se občas ztrácela, s neodbytnou otázkou, proč vlastně píše to co píše ...

jindra2
03.01.2019 odpad!

Opravdu slabé. Měl jsem pocit nezodpovědnosti autora, který grafomansky napíše, co ho napadne. Scény se chaoticky mění bez viditelné koncepce a vnitřní soudržnosti. Jako povídka by to asi bylo lepší - hutnější a soudržnější. O psychologii postav se stejně nedá moc mluvit.

bedkniha
01.01.2019 3 z 5

Bohužel nemohu dát víc hvězdiček. Těšila jsem se na příběh z pralesa, šamany, rituály, život domorodců, ale bylo tam toho tak málo....Spíš byl víc zajímavý příběh Davida Zajíce v reálném životě a ten se četl velmi dobře, což mě dost překvapilo, protože takovou četbu nečtu. Možná i proto, že žil ( žije ) v Ústí nad Labem ( kde také bydlím ) a člověk si pak čtení víc užívá. Ale zkusím ještě jednu jeho knihu, která je doporučována...