Prozřetelnost

Prozřetelnost https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180579/bmid_prozretelnost-EiI-180579.jpg 4 267 58

Prozřetelnost série

Strhující paranormální romance plná napětí. V městečku Providence se studentka Nina Greyová dostane do ohniska války mezi nebem a peklem. Dívka, otřesená náhlou smrtí svého otce, se s Jaredem Ryelem seznámí úplnou náhodou… nebo si to aspoň myslí. Přestože ji ten pohledný a trochu tajuplný mladík přitahuje, Nina je vůči němu podezřívavá. A když se začnou rojit otázky bez odpovědí, Jared riskuje všechno, aby si udržel ženu, nad kterou má bdít – a prozradí jí tajemství, o němž přísahal, že je bude chránit…... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Yoli (ČR)

Providence , 2010

LutherKing
28.09.2016 2 z 5

Uteklo to.

renefer
27.09.2016 3 z 5

Mně se knížka celkem líbila, škoda že jsem ji nečetla v mladším věku, je určena pro kategorii -náctiletých. Co se mi nelíbí je překlad. Některé věty nedávají smysl a zdá se, že překladatelka zná pro smích jediné slovo: chichotat. A tak se tam chichotají úplně všichni, Ninou počínaje a Jaredem konče...

NikaMirka
17.09.2016 2 z 5

Jedním slovem...zklamání. Některé dialogy naprosto zbytečné, zdlouhavé a řekla bych někdy až trapně umělé. Přestože je kniha velice čtivě psaná, zažila jsme zvláštní pocit, kdy jsem se do knihy nemohla vcítit. Bylo to jako koukat na film se špatnými herci, kdy děj člověka nevtáhne i když se na něj dá koukat, protože herci se nezhostí své role dobře a neustále z nich sálá slovo "hraji". Kniha se dala číst, ale nedokázala mě vtáhnout do děje, pořád jsem věděla, že čtu příběh který nemá spád, ani nic, co by nemělo už tisíc knih napsaných ve stejném duchu předtím. Přišlo mi to, jako bych četla nějakou předělanou verzi Stmívání, kde se na místo upíra dosadil anděl. Druhý díl do knihovny vracím a ani se ho neobtěžuji otevírat.

RoseThrone
04.09.2016 3 z 5

Nevěděla jsem co si o téhle knize myslet. V jednu chvíli jsem ji hltala očima a za pár stránek jsem ji chtěla odložit. Po dočtení jsem měla furt stejný pocit?

I po druhém přečtení se můj názor nemění a nejspíš se do dalších dílů pouštět nebudu, i když nerada nechávám něco rozečtené.

KateChatt
17.08.2016

Mě se ta knížka líbila i když byla hlavně o jejich vztahu. Taky mi přišlo dost líto Ryana.

Lablynt
15.08.2016 3 z 5

Nu, co k tomuto dílu říct?

Pozor, hrozí onemocnění cukrovkou!
Sladké sem, sladké tam...

Nesympatická a naprosto pitomá hlavní postava - Nina. Během čtení jsem si na ní prostě nemohla zvyknout, hrozně mě štvala, autorka nás s ní vůbec neseznámila, jak jsem si k ní mohla vypěstovat nějaký vztah? A Jared to samé... Och, ano, je dokonalý, je úžasný, je to anděl. Kdo by takového přítele nechtěl? A pak tu máme neustálé romantické chvilky, nesmí chybět milostný trojúhelník a stále dotěrný Ryan, sem tam šoupnutý nějaký fantasy prvek (v tomhle případě andělé atd.), aby autorka náhodou nezapomněla, že její kniha je vlastně i fantasy... Nebo co jako?

pavel7249
06.08.2016

Možná byl špatný překlad, ale každopádně celá kniha byla naprosto o ničem, v podstatě se dalo říct, že žádný "boj" nebyl, ale točilo se to jenom kolem lásky dvou lidí. Jednou on jí chtěl, pak nechtěl, pak zase chtěl a to samé ona

*Pájuše*
25.07.2016 2 z 5

Musím uznat, že Jamie McGuire píše opravdu poutavě. To už jsem koneckonců zjistila u Krásné katastrofy, nicméně to je asi tak jediné pozitivum, které o knihách z pera této autorky můžu říct.
Co se týče této knihy, měla jsem trošku pocit deja vu. Postavy byly dělaný jak přes kopírák – stejné chování, stejné charaktery, stejná nereálnost už od první kapitoly podobně jako u Krásné katastrofy. Tady to byl ale naštěstí slabý odvar, jinak by mě vezla sanitka rovnou do Bohnic!
Jak se děj rozvíjel, vyskytly se tam situace, kde se postavy chovaly nepatřičně. Přišlo mi to, jako kdyby autorka prostě potřebovala oživit jednotvárnost příběhu, tak tam vždycky šoupla nějaký drama, aby kniha dostala spád (hádku – ze které se vždycky autorce podařilo udělat z komára velblouda, romantická stránka… bleh! – kdybych měla začít dávat papírky do knihy pokaždé, když se políbili nebo se pohladily po tvářích, vykoupila bych snad celý papírnictví!). No, nepovedlo se jí to – postavy mi přišly, jako kdyby přehrávaly nějakou špatnou telenovelu, v daných situacích jednaly v afektu, který se k těm situacím nehodil. Příliš rychlý přerod citů obou hrdinů tomu taky nepřidal (na to, že má kniha přes čtyři sta stránek, rozhodně nečekáte, že se do sebe zamilují hned na 60 stránce a ještě tak silnou, intenzivní, nehynoucí láskou, bla bla bla), když už se má objevit nějaká akce, autorka z toho vycouvá, jen aby tu akci mohla uskutečnit za další dvě kapitoly.
* SPOILER * Cipísek! Já se tak těšila na to, až tam bude akce s vládcem Pekla a ono kulový… Pak samozřejmě autorka neopomene „vyvražďovací akci“ při večeři v restauraci – ať žijou mafiáni, juchu! Co mě ale totálně dostalo, bylo „…je tady si někdo hraje s laserem…“ vážně Nino(!), to bylo velmi duchaplné prohlášení! I malé děcko by trklo, že ty krásné červené světelné body na hrudi tvého milovaného nebudou žádná dětská hra. (doteď se klepu na čelo!) A ještě jedna věc – vážně byste přišli na to, že když Jered řekl „prozřetelnost“ se vám okamžitě vybavily andělé??? Jsem jediná divná, když řeknu, že tohle bylo to poslední, co by mi je připomnělo?? * KONEC SPOILERU *
Když to suma sumárum shrnu – kromě poutavosti, díky které u knihy vydržíte až do hořkosladkého konce, Vám tahle kniha nic podstatného nenabídne.

Nepheris
19.07.2016 2 z 5

Já... já nevím. Knihu jsem si koupila hlavně proto, že mám fakt ráda anděle, nadpřirozeno atd..., ale přišlo mi, že se to točí hlavně kolem toho stupidního milostného trojúhelníku a jen tak okrajově, aby to nebyla taková nuda, se tam objeví nějakej ten anděl, démon, vrah... whatever.
Asi až u posledních třiceti stran mě jakžtakž začala bavit a moje nutkání pořádně proplesknout otravnou Ninu se trošku snížilo.
No, alespoň má pěknou obálku.

barbora8841
09.07.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Příběh je skvěle napsaný .Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji!

truviaa
28.06.2016

Knihu jsem si koupila a pak jsem si přečetla tady recenze, a tím pádem jsem zjistila,že kniha je nic moc. Proto jsem od ní nic neočekávala..
A pak jsem jsi ji přečetla a ... kniha byla dost fajn, ze začátku mě bavila dost a pak i nápad byl dost dobrý,ale něco tam bylo pomotané :-D jinak ale doporučuji přečíst :-)

Nikoll2
24.06.2016 5 z 5

Knížka mne hned na začátku velice zaujala a to natolik, že jsem ji nosila všude s sebou a při každé příležitosti se k příběhu vracela.
O andělech a lásce jsem četla už spoustu knih a tato patří rozhodně mezi nejlepší.
Milovníkům andělských příběhů doporučuji:))

SeverusSnape
16.05.2016 2 z 5

Jedna z nejslabších knih,kterou jsem kdy četla.Skvělá obálka,ale to je vše..
Naprosto nejoriginální milostný trojúhelník,který ztrácí pointu už od samého začátku.Ale pokud máte tento typ rádi (mírně až červená knihovna),je to kniha pro Vás..Já bych tam dodala více akce.

Zmrzlina
04.05.2016 5 z 5

Skvěle, skvěle knížka mě moc bavyla doporučují všem.

brigita
04.05.2016

Dočetla jsem knižku.Byla jsem zklamá obsahem.Hrdinka neví co chce.Jednání hrdinů je hodně nadsazené,až nenormální.V jednu dobu hrdinka málem ani nechodila, protože její láska jí stále nosil na rukou ( přehnané) a ,,kamárád" je tak neodbytný, že bych to označila za posedlost. Žádný kluk by se takto nechoval. Každý má svou čest.A z hledisky slohu: časte opakování věty: obrátil/a oči v sloup, by odsoudil každy učitel na základní škole. Toto by se spisovateli nemělo stávat.

Barbra06
27.04.2016 4 z 5

Sice trvalo, než jsem se začetla a spíš, než Stmívání mi to připomínalo Zavržený. Ale od půlky už jsem se neodtrhla a četla až do konce. Zjistila jsem, že mě baví autorčina mnohotvárnost, co se týče žánrů. Neříkám, že tohle je její TOP kniha, ale rozhodně se nemá za co stydět.

malazluta
23.02.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, zajímalo mě, jak se děj vyvine.. ale uznávám, že ostatní knihy autorky (série Beautiful) jsou o něco lepší.

Ditules
17.02.2016 2 z 5

Od autorky mám zatím přečtenou pouze knihu Červený vrch (ta mě bavila až na chování hlavní postavy). Tahle kniha mě dost zklamala. Čekala jsem od ní něco úplně jiného. Mám půjčené i pokračování a docela se toho děsím...

Shinju
12.02.2016 2 z 5

Knížka mě celkem zklamala. Čekala jsem, že bude o něčem jiném. Knížka byla v podstatě o ničem, budou spolu, nebudou? v podstatě jim ve vztahu bránila skoro každá postava knihy, ale upřímně děs, autorka měla skvělý nápady, které nedotáhla dokonce, ale jen okrajově zmiňovala. Za mě rozhodně nejslabší knížka, co jsem od autorky četla.

Dandulka
26.01.2016 5 z 5

Moc hezké počtení, mělo to spád. Takové příjemné čtení na večer.

zlo láska pro ženy dobro padlí andělé

Jamie McGuire
americká, 1978