Prozřetelnost ohně

Spiknutí, které mělo zničit vládnoucí rod annurské říše, není ani zdaleka u konce. Adare poté, co odhalila identitu vraha svého otce, prchá z Paláce úsvitu. Hledá spojence, s nimiž by se mohla postavit převratu, který měl svrhnout její rodinu. Jen málokdo jí důvěřuje, avšak poté, co se jí – jak sama věří – dotkla bohyně Intarra, božská patronka říše, se k ní lidé začnou přidávat, aby jí pomohli získat zpět hlavní město. Armády se připravují na velký střet a hrozba barbarských hord přinutí rivaly sjednotit se proti společnému nepříteli. Valyn, odpadlík od nejelitnější bojové síly říše a Adarein bratr, se bez jejího vědomí spojil s útočícími kočovníky. Strašlivé volby, k nimž jsou oba přinuceni, by mohly vést k nevyhnutelné válce mezi nimi. Mezi Valynem a Adare se však ocitá jejich bratr Kaden, právoplatný dědic Netesaného trůnu, který s pomocí dvou podivných společníků pronikl do hlavního města Annuru. Jejich znalost tajné historie, která stojí za těmito událostmi, by mohla Annur zachránit, nebo také zničit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331500/prozretelnost-ohne-Vl2-331500.jpg 4.394

Kronika Netesaného trůnu (2.)

The Providence of Fire (2015)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Prozřetelnost ohně

Ramiel

Bavilo mě to o něco víc než první díl. Přibylo akčních pasáží. Kroky jednotlivých postav nejsou vždy úplně čitelné a někdy i překvapí. Na druhou stranu jsem si k žádné z postav nevytvořil nějaké větší pouto a je mi celkem jedno, zda přežijí, nebo ne.

BernardBlack
07.09.2018

První díl byl nečekané pirátské přepadení, čerstvý vítr do povislých plachet fantasy žánru. Zde se místy šlape voda a zásobami jen plní podpalubí na poslední zteč.Přesto to má stále tah a průraz na bránu jako titanik na ledovec:)

Vevericka.eva
24.08.2018

Fantastické dílo. Vždy, když jsem si začínala myslet, že vím, kdo je kdo, co by mohl udělat, jak by to mohlo dopadnout - bum, prásk kotrmelec v ději, nikdo není čím se zdá být, takže ani jejich cíle jsou jiné, nic se nedá předvídat. Jediné, na co se dá spolehnout, je, že všichni lžou.

jakub6611
20.08.2018

Poslední dobou, jsem byl dosti skeptický k moderní fantasy.
Staveley mě ale mile překvapil - první díl mě zaujal na 90% procent, druhý díl trilogie na 100%, s třetím dílem se nyní trošku peru - zatím jsem v půlce.

Už nyní ale vím že po Písních Ohně a ledu asi nejlepší fantasy za poslední dobu.

Jak dočtu poslední díl, vrhám se na Anthony Ryan.
Ne, nezlomil jsem ještě nad fantasy literaturou hůl :)

Archie
12.06.2018

Prvni tretina me mirne zklamala a doufal jsem, že takto nebude odvypravet cely zbytek knihy. Same putovani a nic moc zazivna akce. Malo emoci, intrik a zajimavych zakouti pribehu. Nastesti, druha tretina (vezneni u Ishienu) a zejmena intrikareni, pribehove zvraty a skvely vyvoj postav ve tretine posledni (il Torja, Mashkent, temnejsi Valyn, rostouci Kaden) napravil puvodni dojem a trilogii posunul nekam blize stylu Prvniho zakonu od Abercrombieho. Uz tak zajimavy a nepredvidatelny dej ziskal az prekvapive epicke ostny. Je to jine nez prvni knizka, ale je to porad zatracene dobre fantasy. Trojka musi ihned nasledovat.

LadyHip
29.05.2018

Propadla jsem, absolutně jsem příběhu propadla. Ani nevím, čím začít. Je to chytré, spousta zvratů - když už čtenář něčemu uvěří, autor mu to za pár kapitol s klidným svědomím vyvrátí a všechno otočí o 180°. Je to svižné, nic se zbytečně nenatahuje, ale ta spousta akce vůbec nenarušuje prostor na hlubší poznání jednotlivých postav. Je to promyšlené - i když nemám taktické myšlení a v popisech bitev bývám často ztracená (moje chyba, ne autorova), tady jsem byla v obraze většinu času. Za mě rozhodně 5 hvězd a dychtivě pokračuju na poslední (ach jo) díl.

jitka7047
08.05.2018

Lepší a lepší....díl parádně navazuje a ani trochu nepokulhava, spíš se nádherně rozvíjí. Uz ani nevim, na ci strane jsem, komu mám věřit a sympatie k postavam menim kazdou chvili. Obcas mi prekvapi, jak nekdo muze byt tak zabedneny a naopak. V podstatě jsem byla v jednom kuse napjatá a přemýšlela jsem, jak z téhle a tamte situace kdo vybrusli, a ten závěr....ufff...hned otvírám 3. díl....ještě dneska☺

špulo
05.04.2018

Z nejakého dôvodu som pri prvom čítaní nebol na túto knihu asi úplne naladený. Tak som si ju prečítal ešte raz. A paráda. Pri druhom čítaní som si ju vychutnal do detailu. Úplne mi prestalo vadiť spomalené tempo strednej časti. Naopak, bol som zaň rád. O to lepšie potom vyznela celá kniha...

hrdinská fantasy

Brian Staveley