Prožila jsem něco neuvěřitelného

Prožila jsem něco neuvěřitelného https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149418/bmid_prozila-jsem-neco-neuveritelneho-rBS-149418.jpg 3 71 22

Do čtrnácti let byla Lenka zamindrákovaná – mizerný školní prospěch, špatné rodinné podmínky, lupénka. Změna v jejím životě nastala, když její kožní nemoc příbuzná Nina vyléčila pomocí kamene šungitu. Lenka se s Ninou a její rodinou rozjede do daleké Karélie vzácný kámen hledat. V drsné přírodě nedaleko severního polárního kruhu Lenka zažívá nebezpečná dobrodružství i poznání svých nejen léčitelských schopností.... celý text

lalela
27.08.2022 5 z 5

Když se mi dostala do rukou první kniha Věry Řeháčkové, přečetla jsem ji jedním dechem. Teď jsem zajásala. Její knížky se tak lehce čtou, každá je o něčem jiném. Neopakují se v nich žádné příběhy z předchozích knížek. Co kniha to doslova originál. Strašně jsem fandila v této knize Lence, svým zážitkem se z ní stala úplně jiná dívka. Prožila něco, co se jen tak někomu nepoštěstí. Navíc zažila i první opravdovou lásku. Po přečtění jsem si musela vygooglit, jestli něco takového, jak je popsáno v knize vůbec existuje, a k mému překvapení je většina toho, co je v knize, opřeno o skutečnost. Opět knížka, která mě nezklamala, hezky se četla a byla srozumitelná a svižná.

smejkalova.m
18.10.2020 5 z 5

Hodně se mi líbila, když jsem četla anotaci, tak jsem byla lehce skeptická, ale přečetla jsem jí během chvilky a určitě můžu doporučit!

Ana72154
24.02.2020 2 z 5

Problém se začíst. Nedalo se číst vkuse, musela jsem několikrát odložit.

Nell55221
13.05.2019 4 z 5

Kniha mi přijde hodně nereálná,ale děj je originální a je to něco jiného,než co vidíme všude. Knihu jsem četla dost dlouho než jsem se dočetla do více zajímavých částí,ale stálo to za to. Mrzí mě,že konec byl moc uspěchaný.

Ann98
25.02.2019 5 z 5

Jsem docela zklamaná. Už ze samotného názvu knížky jsem očekávala něco docela jiného. Obecně nemám moc ráda knihy s nadpřirozenými prvky. Přišlo mi, že kdyby autorka napsala příběh čistě o nelehkém období dospívání a hledání svého místa na světě, bez nadpřirozena, udělala by líp. Samotnou knihu jsem nepřečetla na jeden zátah (jak je u této autorky mým zvykem), což už něco vypovídá. Myslím si, že se mohla autorka nad dějem více pozastavit a více si ho promyslet.

Adri777
09.02.2019 1 z 5

Není to špatná kniha, ale já jsem čekala trochu více. Bez urážky ale přijde mi trochu hloupé se zamilovat do nějakého domorodce, kterému lenka ani nerozumněla a knížka byla taková hodně uspěchaná, třeba na ten konec se podle mě mohla autorka trochu více zaměřit.

Vendula39
31.12.2018 5 z 5

Velice hezká knížka od české autorky. Děj se mi líbil asi taky protože se učím rusky. Jinak doporučuji přečíst.

bookwoman
03.06.2018 4 z 5

Knížka měla pěkný děj, ale přišlo mi, že se Lenka uzdravila až nereálně rychle a celkově i to, jak léčila lidi bylo hodně nereálné podle mě.Stejně jako to, že se Lenka zamilovala do Eskymáka. Na knížce mi vadil taky slang, který si myslím, že tam ani být nemusel. Ale protože měla jinak kniha pěkný děj, tak dávám 4 hvězdy z 5.

surynas
17.06.2017 2 z 5

Nápad dobrý a jedinečný ,ale provedení bylo na můj vkus moc jednoduché. Obvykle se od knih nedokážu odtrhnout, ale u této to bohužel neplatilo. . Ale na oddech dobrý.

bookworm_plants
01.05.2017 5 z 5

Krásná oddechovka od české autorky, jelikož miluju horniny a nerosty, učím se rusky líbilo se mi to mnohonásobně více :-).
Bylo to takové krásné obohacení.
5* nemám co dodat.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá kniha. Nicméně mne nezaujala tak, jako ostatní autorčiny knihy. Přesto mohu jen doporučit!

KnihomolTerka
04.08.2016 5 z 5

Hezká kniha. Četla se jedním dechem a dozvěděla jsem se pno zajímavých a zároveň pravdivých informací o šungitu.

eletrika03
28.09.2015 3 z 5

Mělo to zajímavý námět, ale chtělo by to trochu rozvést. Přišlo mi to, že to spisovatelka chce rychle ukončit.

tisha8409
09.08.2015 1 z 5

Jedna hvězda za to, že to může ukázat cestu těm, kteří se trápí stejně... ale jako psát o tom, že hledám přírodní věc na problematickou pleť a svý mindráky, mi přijde pubertálně ujeté.
Navíc proč jezdit kamsi, když šungit koupíte v každé zdravé výživě?
Jak psala agi-recenzistka, že je nadšená z toho, že autorka použila jako léčivou věc SKUTEČNÝ kámen, tak mne toto neuchvacuje.. bylo by skutečně hloupé psát o vymyšlené hornině.

Mladým holkám to dá zase to, že zdr. potíž nebo vzhled = potíže, které nutně musí mít.
Jak z toho ven? musí to někdo udělat za ně. Doby, kdy se neřešily malichernosti jsou pryč..dnešní mladí musejí se vším pomoci, protože sami na to nemají.
Takže za mě ne.

Delight
13.04.2015 3 z 5

Kniha se zajímavým a originálním nápadem, ale provedení by mohlo být propracovanější. Na jedno či dvě odpoledne je to zábavná oddechovka, ale několik předposledních stránek jsem se nemohla dočkat, až ji dočtu.
Některé události byly zbytečně obsáhle rozepsané, naopak ty, u kterých bych detailnější popis očekávala, byly nepřirozeně useknuté. Kniha za přečtení určitě stála, ale znovu bych se k ní již nevrátila.

Lucík_16
02.03.2015 3 z 5

Velmi zajímavý námět, ale kniha mi přišla moc uspěchaná. Lenka se uzdravila až zázračně rychle, působilo to hodně nereálně.

chaera
24.08.2014 2 z 5

Nápad dobrý, ale ten slang jsem nemohla vystát. Každou chvíli jsem měla nutkání jí odložit.

petrisca
22.11.2013 4 z 5

Kniha je velice zajímavá, ale je velice podobná těm od této autorky

Karolkoh
14.09.2013 3 z 5

Kniha byla hezky provedená, ale celkově nic moc :/

Adele02
10.06.2013 3 z 5

Krásně se četla. Patří k mým oblíbeným.

Věra Řeháčková
česká, 1950
2004  72%Adam a Erik – kluci z hor
2013  65%Prožila jsem něco neuvěřitelného
2011  80%Dívka s cizí tváří
1995  75%Jsi jednička, Zuzko
2007  83%Dívka se zvláštními schopnostmi

Kniha Prožila jsem něco neuvěřitelného je v