Rok v Provenci

Rok v Provenci https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20774/bmid_rok-v-provenci-wNZ-20774.jpg 4 401 102

Provence série

V prvním díle volné trilogie o půvabech a zvláštnostech života v jihofrancouzské Provenci (Navždy Provence a Znovu Provence) se společně s autorem podíváme do líbezné krajiny, kde voní levandule, rodí se výborné víno a jedinečné kulinářské dobrůtky – vínem úžasných značek počínaje a slavnými lanýži konče –, a kde bydlí lidé, jejichž život jim můžeme jen závidět. Za knihu, ze které se záhy po jejím vydání stal světový bestseller, získal Peter Mayle v roce 1990 prestižní cenu British Book Awards pro rok 1989 za nejlepší cestopisnou knihu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Olympia

A Year in Provence , 1990

Polajda
24.03.2017 5 z 5

Provence je můj sen, jednou se tam vypravím a tak jsem se jí touto knihou, alespoň trochu přiblížila. Moc pěkně napsáno.

Parisienne
30.11.2016

Lehké prázdninové humorné čtení, které dýchá provensálskou atmosférou. Knížka je plná skvělého jídla, místních zvyků a svérázných postaviček.

mynamail
15.11.2016 2 z 5

Ježiš to mě nebavilo! A tak jsem chtěla, moc chtěla knížku dočíst. Záviděla jsem postavám, že takhle mohou žít, že mohou vše zabalit a jet do "krásna". Provence miluji!
Ale počáteční rozpaky se rozrůstaly. Bez děje. Mrzí mě to, ale za mě nic moc :-(

Market = )
22.09.2016 4 z 5

S nižším hodnocením bych asi byla nespravedlivá. Těžko pro mě hodnotit, když jsem zvyklá na knížky nabité dějem, když zde děj prakticky chybí. Alespoň ten, na který jsme zvyklí. Na druhou stranu - podle anotace by čtenář neměl ani nic jiného očekávat. Prima počtení plné pěkných a vtipných přirovnání a popisů, jídla, vína, klidu a pohody :-)-

Koňadra
21.08.2016 5 z 5

S jasným nadhľadom vnímané bežné trampoty anglického prisťahovalca na provensálsky vidiek. Výborné na daždivé popoludnie, keď potrebujete doliať do mentálneho chladiča trošku teplého, pokojného optimizmu. Ľahúčko, milo úsmevné a nevtieravé.

kudrdlinka
27.07.2016 4 z 5

Příjemné čtení o poklidném životě v krásné Provenci. Souhlasím ale s tím, že ta slovíčka a fráze ve francouzštině nejsou při čtení zrovna příjemné, pokud samozřejmě francouzsky neumíte. Což já neumím.
Musím ale dodat, že kdybych nedávno Provence nenavštívila, tak by se mi knížka asi tolik nelíbila - celkově mám radši knihy, kde je víc děje, napětí, vztahů, zápletek apod.

TeaPeter
26.06.2016 4 z 5

Knížka to byla milá. Co mi ale vadilo bylo neustálé špikování textu pasážemi ve francouzštině. Při absenci slovníčku a vysvětlivek v knize to bylo pro mě - člověka francouzštiny neznámého - velmi rušivé. Za to hvězdička dolů.

niknikita
27.04.2016 5 z 5

Kniha podle mého gusta. Peter Mayle mne obdařil inteligentním humorem a zavedl do sladké Francie - díky za krásné chvilky :-)

namornice
13.03.2016 5 z 5

Skoro tak skvělá věc, jako žít na jihu Francie, je číst tuhle knížku.

anibeni
28.10.2015 4 z 5

Příjemná, milá, oddychová knížka... Taková knížka, která vás úplně vnese do toho prostředí a krajiny.. Já jsem se tam fakt viděla, nejen při sběru hroznů, nebo při rekonstrukci domku, ale hlavně při jejich obědech...

aginecka
21.10.2015 4 z 5

Mile ironická, oddechová, velmi čtivá. Tempo vyprávění je stejně lenivé jako život v prosluněné Provence. Nespěchá, ale k pointě se dostane pokaždé.

orson
19.10.2015 4 z 5

Vysloveně oddechová kniha - takto nějak bych si představoval svůj důchod :)

hanča34
11.10.2015 5 z 5

Dobrá kamarádka mně upozornila na existenci tohoto laskavého autora, o kterém jsem dosud neměla ani ponětí. Jsem nadšena a toužím se odstěhovat do Provence. Aspoň ten rok jsem tam s nimi prožila. Přečtu si další pokračování. Také jsem koupila knihu v antikvariátu Francouzské hodokvasy a další mám půjčené z knihovny. Všem doporučuji na vytvoření příjemné atmosféry.

mariva
01.10.2015 5 z 5

Útlá knížečka přinesla trochu toho provensálského sluníčka do podzimních dnů a příjemně zahřála na duši. Četla jsem už autorovy další knihy, takže jsem věděla, co mě čeká a byla jsem zvědavá, jak vlastně jeho pobyt v Provenci začal. S humorem popsaná rekonstrukce domu i střídání ročních období pobaví a jako každá jeho kniha opět láká k návštěvě Provence a ochutnání jejích lahůdek.

Imor
27.06.2015 2 z 5

Takový návod co vás čeká když byste se chtěli přestěhovat do Provence :-)

ajinav82
21.06.2015

Krásný popis prostředí a života v Provenc. Příjemné a pohodové čtení, které pohladí duši. Přidávám si autora do oblíbených.
Určitě nebude vhodná pro "akční" čtenáře.

pocketka
22.03.2015 3 z 5

Zvlášní kniha. Je vlastně o ničem a zároveň o něčem. Jde o velmi pohodové čtení, jen je těžko u knihy vydržet, protože se vlastně nic moc neděje. Další pokračování asi číst ale nebudu, asi dám přednost již jiným knihám na mém "co číst" listu.

kratochwilova
23.02.2015

Byla jsem natěšená zdejším hodnocením, ale mě kniha zklamala, nebyla jsem schopná se vůbec začíst.

Mancinocteni
04.02.2015 5 z 5

Příjemné pohodové čtení.

antonio22
23.01.2015 3 z 5

Příjemná kniha, ve které se vcelku nic neděje..