Protože tě miluji

Protože tě miluji https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/677/mid_protoze-te-miluji-9Jl-677.jpg 4 315 96

Jednoho dne se v losangeleském obchodním středisku ztratí pětiletá Layla, dcera úspěšného psychologa Marka Hathawaye a známé houslistky Nicole. Marně po ní pátrá policie i zoufalí rodiče. Nikdo je nekontaktuje, nikdo nežádá výkupné… Mark celou situaci neunese - odejde od své ženy, opustí zavedenou praxi a přestane se stýkat i se svým nejlepším kamarádem Connorem McCoyem. Propadne se až na dno společnosti, mezi bezdomovce, narkomany a prostitutky. Pět let žije Mark na ulici a doufá, že dcerku přece jen najdou. A pak se dívenka nečekaně objeví na stejném místě, odkud zmizela. Kde celou tu dobu byla? Kdo se o ni staral? Proč se teď vrátila? A proč se náhle její matka chová tak podivně? Policie i otec čekají na odpověď, ale Layla mlčí. A když konečně promluví, její slova nejenže nic nevysvětlují, ale činí záhadu ještě větší...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Parce que je t'aime , 2007

intelektuálka
19.11.2017 5 z 5

Psychologický thriller s příměsí fantasy... Na základě přátelství dvou chlapců se odvíjí příběh, kam se postupně zapojí další aktéři. Netušíme, kam nás to zavede. A nitky se pomalu spojují k velmi překvapivému rozluštění. Hrdinové trpí pocity viny, sebedestrukcí a vysvobodit je může jen odpuštění.
"Budoucnost je dar, který nám dává minulost". Víc neprozradím a přemýšlivým čtenářům doporučím.

Len2očka
01.11.2017 4 z 5

Zajímavé téma knihy,upoutala mě,bavila mě.

janarzk
22.10.2017 4 z 5

Líbila... Momentálně jsem potřebovala něco na odreagování, co se lehce čte a co by mě takříkajíc pohltilo. A přesně to mi tato knížka splnila. Četba mě udržovala v neustálém napětí, že se nedalo jinak, než ji přečíst na jeden zátah.

Papaja1
15.09.2017 5 z 5

Skvělá uchvacující kniha s psychologickou tematikou. Občas mi dělaly problémy skoky v čase, ale potom jsem si na ně zvykla. Knihu mohu jedině doporučit a opravdu nikomu neprozrazujte konec.

vedana
26.07.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem jedním dechem. Ze začátku jsem měla trochu problém, zorientovat se v časových intervalech, ale po nějaké době, už to šlo bez problémů. Příběh velice zajímavý.

rybizka
07.07.2017 4 z 5

Na začátku jsem si říkala, že je tu moc náhod, na konci jsem pochopila. Strhující psychologický román plný překvapení a odhalení. Propletené a zajímavé téma. Kniha mi byla doporučena a jsem za to ráda. Guillaume Musso to opravdu umí a těším se na další jeho knihy.

28401
30.04.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem během jednoho dne, od knihy se prostě nedalo odtrhnout a nyní po dočtení mám z této knihy velmi silný pocit a jsem jaksi bez dechu..

jluky
05.04.2017 5 z 5

Skvelý thriller s nepredvídateľným koncom ..............

motolka
03.04.2017 5 z 5

Co na tuhle knížku říct? Jedním slovem: ÚCHVATNÁ, NÁDHERNÁ, DOJEMNÁ I SMUTNÁ. Mám ráda tenhle druh knížek, i když jsem myslela, že rozuzlení bude úplně jiné.

rm
17.10.2016 5 z 5

Dost dobrý :-)
To rozuzlení mě dostalo. Čichal jsem nějakou "zradu", ale tohle mě nenapadlo.

Salinka
17.08.2016 5 z 5

Jak už tu někdo psal tak na tuto knihu jsem také měla "tip" už dávno, ani už také nevím odkud. Konečně jsem se tedy k ní dostala. Skoro přesně před rokem jsem na dovolené četla "Budeš tam?" a kniha mě velmi nadchla.
Nyní jsem si v knihovně půjčila tuto s tím, že si ji tento týden také vezmu na dovolenou, ale... sobotní ráno jsem si řekla, že si přečtu kousek, abych se dostala do příběhu a najednou jsem byla na nějaké padesáté straně a nemohla jsem přestat číst :-) příběh mě úplně pohltil a četla jsem kdy se dalo celý víkend... v neděli večer mi zbývalo už jen cca 25 stran, ale ty jsem si šetřila na nějaký večer kdy budu mít klid a konec si vychutnám, což mi úplně nevyšlo, ale musela jsem dočíst, abych věděla jak to tedy vlastně bylo :-)
Dlouho mě žádná kniha takto "nevzala" a i když je to dost nereálný příběh, tak je to ale naprosto skvěle napsané, dokonale zamotané a přesto se dalo v příběhu velmi dobře orientovat. Těžko popsat pocity, ale ty chvíle kdy jsem zrovna nečetla, jsem si říkala, jak je možné "to" a nebo "ono" co jsem zrovna přečetla, a že není možné, aby "ten" nebo "ta" byli takový...
Za mě tedy skvělá kniha ke které se ještě určitě někdy vrátím!!!

Termix
26.06.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem doslova hltala, jedna z nejlepších, co jsem četla. Většinu čtenářů asi nenadchla tolik, jako mě, ale já takovéhle příběhy miluju. Naprosto super nápad - spojení romantiky, každodenního života, záhady a perfektní propojení postav. Určitě si přečtu další autorovy knížky!

Punkies
16.06.2016 4 z 5

Mám ráda, když mě kniha donutí zamyslet se nad tím: co to vlastně, jak to vlastně... a tato kniha mi to před rozuzlením dopřála... Moc dobře se mi četla, všechny postavy měly zajímavé cesty, které se nevědomky prolínaly.. Z několika střípků se nakonec celý příběh spojil do jednoho celku. Tohle opravdu fungovalo, doporučuji.

gossipavlina
29.05.2016 3 z 5

Tak trochu musím souhlasit s Vampy. Začátek se tvářil jako fajn thriller, ale pak se to tak zamotávalo a zamotávalo, mlelo se páté přes deváté. Že jsem z toho měla v hlavě hrozný guláš. A rozmotání se mi nelíbilo. Čekala jsem prostě něco jiného. Můj výsledný dojem? Děkuji Vampy za nápovědu :-) „blbost".

Vampy
05.05.2016 1 z 5

Tak mě mrzí, že jsem dala na zdejší komentáře. Tohle byla neskutečná blbost.

Alienn
23.04.2016 4 z 5

Výborná kniha, nedalo se přestat číst. Stále se mi v hlavě rojily různé možnosti rozuzlení, ale byla jsem úplně vedle. Navíc mi vyloženě sednul styl psaní a rozhodně to nebyla poslední kniha tohoto autora.

putpuda
30.03.2016 5 z 5

Páni! Moje druhá kniha od tohoto spisovatele a je ještě lepší, než ta předchozí (Volání anděla).
Rozhodně se zařadí mezi ty nej........jen škoda, že u nás v knihovně mají jen tyto dvě. Ale až vyjde nová, tak doufám, že ji budou mít ;)

jewarix
09.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Velmi čtivá s nečekaným koncem. Četla jsem ji jedním dechem :)

Šánka
08.03.2016 5 z 5

Dokonale promyšlené, jsem nadšená ! Autor nám důmyslně postupně rozkrývá několik pohnutých lidských osudů, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Celou dobu jsem si promýšlela různé možnosti, co se událo, jak se vše propojí.....a u konce jsem jen nevěřícně listovala stránkami, kde mě autor svedl z cesty. Knihu si v budoucnu určitě přečtu znovu, je vyjímečná.

Liduka
28.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Tento autor je prostě geniální. Moc se mi líbí, jak dokáže propojit osudy lidí, kteří spolu nemají zdánlivě nic společného. Toto je druhá kniha, kterou jsem od něj četla a rozhodně ne poslední!