Protože tě miluji

Protože tě miluji https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/677/mid_protoze-te-miluji-9Jl-677.jpg 4 315 96

Jednoho dne se v losangeleském obchodním středisku ztratí pětiletá Layla, dcera úspěšného psychologa Marka Hathawaye a známé houslistky Nicole. Marně po ní pátrá policie i zoufalí rodiče. Nikdo je nekontaktuje, nikdo nežádá výkupné… Mark celou situaci neunese - odejde od své ženy, opustí zavedenou praxi a přestane se stýkat i se svým nejlepším kamarádem Connorem McCoyem. Propadne se až na dno společnosti, mezi bezdomovce, narkomany a prostitutky. Pět let žije Mark na ulici a doufá, že dcerku přece jen najdou. A pak se dívenka nečekaně objeví na stejném místě, odkud zmizela. Kde celou tu dobu byla? Kdo se o ni staral? Proč se teď vrátila? A proč se náhle její matka chová tak podivně? Policie i otec čekají na odpověď, ale Layla mlčí. A když konečně promluví, její slova nejenže nic nevysvětlují, ale činí záhadu ještě větší...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Parce que je t'aime , 2007

perpe2a
30.12.2018 5 z 5

Skvěle napsané, napínavé, nepředvídatelné a ten závěr. Za mě mohu jen doporučit.

Dela111
30.12.2018 5 z 5

Guillaume Musso má originální styl psaní. U všech knih nás od začátku parádně vodí za nos, postrkuje všemi možnými směry a to jen proto, aby nám v závěru ukázal, jak je vše jinak a on nás opět převezl...

Kniha má název jak z červené knihovny, ale v žádném případě do tohoto žánru nepatří. Je to smutný, ale úžasně poutavý příběh s nečekaným rozuzlením. Prolíná se tu současnost s minulostí a autor pomalu odhaluje všechna tajemství, trápení a naděje všech postav. Nenásilně a přitom poutavě rozebral téma pomsty a odpuštění, rozebral chování lidí v těžkých situacích. Sama jsem se u čtení zamýšlela, jestli bych dokázala odpustit věci, o kterých příběh je. Tohle si zaslouží 5* a doporučení.

Olous1
10.12.2018 5 z 5

Super čtení.Různé osudy lidí,kteří se spolu střetnou.Pěkně a rychle se kniha četla a ten konec....za mě doporučuji.

mosem
06.12.2018 5 z 5

Kniha, kterou bych zařadil do kategorie "lavičková". Taková, kterou je možné si vzít do parku, sednout na lavičku a číst, aniž by se člověk musel obávat toho, že se bude nudit. Kniha, která si ani nehraje na velké intelektuální a filozofické dílo, ale přesto je nutné ji číst pozorně, neboť různé dějové roviny a časové posuny dovedou dokonale zmást. Není možné ji příliš přiblížit, aniž by člověk vyzradil rozuzlení. A to by bylo škoda. Každopádně jedna z mála oddechovek, kterým jsem dal plný počet hvězdiček.

YA-girl
03.09.2018 3 z 5

Dokud jsem netušila, jak se osudy hlavních hrdinů propletou, tak mi to přišlo i celkem čtivé a svým způsobem napínavé. Ale jak psal kdosi pode mnou - "konec to pohřbil" - musím se pod to bohužel podepsat... Přitom mívám podobně zašmodrchané zápletky ráda, ale tahle pointa už mi přišla tak přitažená za vlasy, že se mi kvůli ní jaksi zpětně přestala líbit celá kniha. Tři hvězdičky za to, že zezačátku mě to čtení opravdu bavilo a byla jsem upřímně zvědavá, jak se to vyvrbí :).

lenka5660
21.08.2018 5 z 5

Opět nemohu hodnotit jinak než 5 hvězdiček. Napínavý příběh plný emocí.

cukrovka
05.08.2018 5 z 5

Super. Velmi zajímavé čtení. Střídání vyprávění různých postav jejichž osudy se vzájemně v určitém okamžiku střetnou. Příběh o silné vůli, vlastní destrukci, bolesti, odpuštění, lásce, kamarádství.

medlovice
30.07.2018 5 z 5

Velmi silný příběh , který jsem četla a četla i se zraněným okem , jakoby to bylo znamení ,zraním si své hnědé oko a vezmu si knihu s okem na obalu a ještě tak napínavou, že musím číst jak zhypnotizovaná a musím jet do UH do knihovny půjčit si další , protože chci víc.
Měla jsem radost , že se Layla našla a její příběh jsem zase prožívala tak intenzivně , že mě kniha přenesla do letadla , cítila se jako jeden z cestujících, cizinec v letadle, který pozoruje muže, co se dokázal dostat z ulice zase na nohy, mladou rozcuchanou rebelku a dítě , které nemluví. A zažila jsem opravdu šok z rozuzlení příběhu. Jestliže mělo Budeš tam nejkrásnější konec z milostné literatury, tato kniha měla opravdu šokující konec.

Danilla
21.07.2018 4 z 5

Musela jsem si nechat jeden den na vstřebávání dojmů z knihy.
Příběh dvou chlapců, kam se postupně přidávají další postavy. Příběh o velikém odhodlání, lásce, bolesti i odpuštění.
Kniha se mi četla velice dobře, ovšem než jsem se dostala k přistání letadla. V první chvíli mě málem ranila mrtvice a říkala jsem si “proboha, co to jako je?” Ale ono to tam prostě patřilo. Krásné bylo i zakončení jednotlivých příběhů všech postav.
Dávám čtyři hvězdy, kniha Budeš tam, byla přece jen o něco lepší.

allyce
18.05.2018 4 z 5

Má první kniha od autora a přiznám, že mě dostal. Ano, líbilo se mi to, doporučuji přečíst.

prestiggio
15.05.2018 5 z 5

Vyborná, napínavá kniha. Čakala som uplne iný koniec ale toto by mi ani vo sne nenapadlo. Precitana druha kniha autora a urcite precitam aj ine.

devildeny
23.04.2018 4 z 5

Bylo to moje první seznámení s tímto autorem. Překvapil mě styl, jakým byla kniha napsána, to neustále přeskakování postav a času. Ale v každé té jakoby povídce bylo řečeno vše důležité a vůbec jsem se v tom neztrácela, naopak to do sebe nakonec vše pěkně zapadlo. Dobře, musela jsem se trochu oprostit od reality, protože taková shoda náhod se asi nikdy nemůže stát, ale bylo to velmi čtivé a určitě zkusím ještě jiná díla autora.

evelýny
17.04.2018 5 z 5

Z oběti se stal kat. Z kata oběť ...
Dobro se změnilo ve zlo, zlo se stalo dobrem ...
Tři příběhy, tři ,,pevnosti tvrdosti a nedůvěry s izolací samoty", tři ,,zajatci své vlastní minulosti". Jedné stědrovečerní noci, kdy se může stát cokoli, se jejich spirály vlastní destrukce protnou do jediného průsečíku odpuštění.
Příběh, který mě na konci opravdu paralyzoval - překvapil - dojal.
Na čem závisí, zda se dva zamilovaní sejdou? Na několika vteřinách, na jednom zaváhání, na štěstí ... A proto si važme toho, že můžeme milovat a že jsme milováni. Ámen.

P.S: Vyústění děje je opravdu trochu fantastické, ale v tomto příběhu mně opravdu nevadilo. Tak nějak k němu patřilo. Stejně jako k životu patří náhoda. Náhoda...?

ArwenAragorn
14.03.2018 3 z 5

Po přečtení knihy Volání anděla jsem se těšila na další. Je mně to líto, ale román Protože tě miluji mě nijak neupoutal. Přečetla jsem ho celý se zaujetím, to ano, ale fantasy linka mě neoslovila (spíš nepříjemně překvapila) a vadila mi.
Omlouvám se fanouškům Guillauma Musso, tohle opravdu nebyla pro mě ta správná kniha.

hopen
13.03.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Musso.

broskev28
04.03.2018 4 z 5

Skvělá a velmi čtivá kniha, velká poklona autorovi! Netypická konstrukce příběhu, zajímaví hrdinové a hrdinky. Těšila jsem se na citáty v úvodu jednotlivých kapitol. "Musíme si na to zvyknout: na nejdůležitějších křižovatkách naší životní cesty nejsou semafory."
Šok pro mě znamenala kapitola 19 - předměstí Chicaga v roce 1982: "je to Bagdád po bombardování v samotném srdci Ameriky." Autorovi bylo v té době pouhých 8 let, tak nevím, odkud čerpal informace a zda se jedná o fakta; koneckonců je to román. Demokratická společnost svobodných občanů ale bohužel může mít i takto hrůzostrašnou podobu, a tam bych se opravdu nechtěla octnout!

Danago
10.02.2018 5 z 5

Mark , Evie a Alyson se navzájem neznají , přesto se jejich životy v jednom okamžiku protnou . Každý z nich má své velké osobní trápení. Každý z nich je řeší po svém a to cestou do své vlastní záhuby.
Knížka je skvěle napsaná, napínavá a jak už jsem u autora čekala řešení bylo nečekané a překvapivé.
Knížka se mi moc líbila . Autor se držel daného příběhu bez zbytečných odboček .
Já jsem se od knížky nemohla odtrhnout.

LilianaFalcon
10.01.2018 3 z 5

Velmi zajimave... ve sve dobe asi original, ale ted je to dost popularni pointa rady YA knizek.
A musim se priznat, ze nektery ty casti z minulosti me vylozene nudily.

laura
12.12.2017 5 z 5

Poprvé jsem tuto knihu četla téměř před deseti lety... Teď jsem se k ní znovu vrátila - a znovu mě dostala do kolen... Nádherný příběh o lásce, přátelství, bolesti a prostém lidském utrpení... O síle odpuštění, o touze nevzdat se toho jediného na čem opravdu záleží... Proč u všech knih tohoto autora bulím jako želva a tak moc mě bolí srdce? Přesto se k jeho knihám budu pořád vracet a žasnout před jednoduchostí a zároveň neopakovatelným kouzlem jeho příběhů... Kniha "Protože tě miluji" nemá sobě rovnou, je prostě jedinečná svým zvláštním, zajímavým způsobem... Doporučuji nedívat se na konec, pokud to někdo děláte - přijdete o veškeré kouzlo a překvapení...

rekon
22.11.2017 5 z 5

Kniha mě dostala, je vidět, že i bez spousty krve se dá napsat skvělý příběh. Rozuzlení je opravdu překvapivé-určitě nezapadne mezi některé psycho (krimi), u kterých už za pár dní nevím, o čem byly. Četlo se to samo, nevadilo mi ani neustálé "přeskakování" do minulosti. Mohu jen doporučit.