Protože

Protože https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381283/mid_protoze-f0C-381283.png 4 110 21

"Věnováno ROZUMU, aby měl více pochopení pro SRDCE, které dokáže MILOVAT člověka a současně NENÁVIDĚT jeho činy.“ P.C., květen 2018 Po mnohonásobných bestsellerech 250 zákonů lásky, Dvanáct srdcí a 100 nejkratších cest k Tobě přichází Petr Casanova s unikátní knihou, která spojuje psychologii, biologii, historii a další obory lidského poznání, aby jednoduchým jazykem pomohla vyřešit konkrétní situace a bolesti, se kterými čtenáři nedokáže nebo nechce pomoci nikdo jiný.... celý text

Koblenzer27
Koblenzer27
02.02.2023 5 z 5

Pokud máte nevyjasněné otázky ohledně vztahu - proč se mi nevěnuje, proč sem mu ukradená, proč se takhle chová? Proč nedokáže nic ocenit... Takhle skvělá knížka Vám dá odpovědi :) Pan Casanova je opravdu mistrem ve svém oboru, knížka se četla výborně, dost mi osobně pomohla a myslím, že určitě dokáže pomoct i ostatním, hezka obálka, těším se na další knihy. Je to kniha, kterou člověk určitě přečte vícekrát.Je to vlastně taková příručka, takže určitě si v tom každý něco najde, za mě spokojenost :)

Han-nah
Han-nah
19.03.2022 5 z 5

Čtením knihy se mi připomnělo, co mi dali rodiče svých chováním a výchovou do života. Myslím, že z toho každý čerpá dále do svého života.
Připomnělo mi to desatero, které někteří četli a zasmáli se tomu. Když se ale zamyslí nad podstatou, je to přesně to, o co se Petr Casanova snaží v knize vyjádřit. Teď už záleží na každém z nás, jak k životu přistupujeme.
- Pamatujme si: šťastná mysl, šťastný život.
Co mě naučila maminka:
1. OCENIT ODVEDENOU PRÁCI
- jestli se hodláte zabít, udělejte to venku, právě jsem uklidila!
2. NÁBOŽENSTVÍ
- modli se, aby to šlo z toho koberce dolů!
3. LOGICE
- proč? Protože jsem řekla!
4. PŘEDVÍDAVOSTI
- ujisti se, že máš čisté prádlo, kdyby se stala nějaká nehoda!
5. IRONII
- ještě chvíli breč a já ti dám pádný důvod!
6. NIC NENÍ NEMOŽNÉ
- zavři pusu a sněz tu polívku!
7. OHEBNOSTI
- podívej se na tu špínu, co máš na zádech!
8. VYTRVALOSTI
- nevstaneš od stolu, dokud nesníš ten špenát!
9. ZÁVISTI
- na světě jsou miliony dětí, které nemají tak hodné rodiče, jako máš ty!
10. MATEMATICE
- chceš dva knedlíky, dostaneš pět!
Děkuji svým rodičům, svým postojem a přístupem mi dali vzor.

LuciNka93
LuciNka93
04.03.2022 5 z 5

Kniha mě nadchla svým obalem a rozhodně se budu k ní časem vracet, je v ní to co člověk najde a přehodnotí rozhodovat se ve vztahu jestli v něm má zůstat nebo na něm pracovat. V knize jsou hezké citáty což je super na jednu stranu, jinak nemám co bych vytkla knize a také je dobře zformulovaná. Jsou tam různé příběhy a ty člověka motivují což je vlastně taky plus. Sama jsem v tom našla odpovědi na mé otázky a rozhodně bych jen knihu doporučila, každý se v tom určitě najde.

Zirvith
Zirvith
11.02.2022 5 z 5

Kniha byla podle očekávání naprosto úžasná a pravdivá, se spoustou situací a příkladů se ztotožňuji. Ačkoliv jsem velkou část knihy probrečela nebo se cítila přinejmenším docela deprimovaně, protože mi některé kapitoly naději spíš berou. S některými názory však nesouhlasím, jako třeba že láska zmizí téměř z každého vztahu. Tomu nevěřím, alespoň u sebe. Ale přeci jen tam píše "téměř", takže ne úplně z každého. Každopádně kniha obsahuje zajímavá témata i příběhy, ovšem na můj složitý případ jsem odpovědi nenašla :) Kniha mi zabrala jenom něco přes týden.

B18r
B18r
23.12.2021 4 z 5

Kniha, která mi pomohla najít odpovědi k některým životním otázkám. Knihu nejde vzít na jeden zátah, ale čím pomaleji a u toho se zamyslet.

Makyt
Makyt
11.07.2021 4 z 5

Odpovědi na spoustu otázek, které si každý den pokládáme. Určitě budu v knížce ještě několikrát listovat a hledat další odpovědi na otázku Proč?

Šajler
Šajler
24.06.2021 5 z 5

Velice pěkně napsané. Citáty se mi líbili, musela jsem si některé zapsat („Je mnohdy lepší být sám se sebou, než se dál cítit sám s někým druhým.“ nebo „Správný protějšek vidí naši první slzu, zachytí tu druhou a zastaví tu třetí.“) a mnoho dalších ;). Krásně popsány problémy jednoduchými příklady, které vám pomohou otevřít oči (mysl). U jiných knihách na podobně téma jsem se občas ztrácela a říkala si, co chtěl autor říci. Ale u Protože se mi to nestalo. Dostane odpovědi na několik PROČ?

RendyaDav
RendyaDav
31.05.2020 5 z 5

Kniha ,kterou jsem si s chutí přečetla. Co když vaše srdce ví ,co dělá, jen rozum si to neumí vysvětlit?Proč Vás vůbec srdce drží ve vztazích , ve kterých si rozum už neví rady? Proč stále milujete toho, kdo Vám ubližuje? Proč stále věříte tomu ,kdo Vám tolikrát lhal?Proč se bojíte udělat rozhodný krok,když víte, jak ho potřebujete?Proč svádíte neustálý boj rozumu se srdcem v jednom těle? Proč nevíte, co je správné řešení?Tak o tom si můžete více přečíst v této knize....

LenkaKarda
LenkaKarda
07.12.2019 5 z 5

Myslím, že hezky zformulované a hezky napsané. Dobře se čte.

Zuziiik
Zuziiik
23.10.2019 4 z 5

Tohle bylo dobry, má první kniha od Petra Casanovy, četla jsem to půl roku, pekne pomalu a jistě????

Anilka13
Anilka13
07.06.2019 2 z 5

Krásná obálka, avšak obsah úplně stejný jako v předchozích knihách ba i některé věty jsou úplně stejné. Za mě zklamání.

Petratra
Petratra
14.02.2019 5 z 5

Pravdivá knížka, která stojí za to. Opakovací lekce pro moje i vaše přání, hranice a sebeúctu. Rekapitulace minulosti. Pochopila jsem konečně mnohé z toho, co jsem pochopit potřebovala. A teď už můžu zaklapnout knížku i minulost.

ChciOdŽivotaVíc
ChciOdŽivotaVíc
01.02.2019 5 z 5

Nikdy mě nic tak moc neovlivnilo, jako tahle kniha. Doporučuju všem`!

RockMartina
RockMartina
27.11.2018 3 z 5

Možná jsem knih Petra Casanovy četla moc za sebou, ale do této jsem se nějak nemohla začíst a spoustu rad a myšlenek už jsem si pamatovala z knih předešlých...

markéta783
markéta783
23.11.2018 5 z 5

Knihy Petra Casanovy mám ráda, ráda čtu i jeho články. Ač jde o motivační knihy, rozhodně nejsou nudné, opsané z jiných motivačních knih, jak je teď povětšinou zvykem mezi těmito autory. Naopak. Petr Casanova dovede náramně dobře vyhmátnout jádro problému a dát inteligentní radu.

Amber
Amber
04.10.2018 5 z 5

Opět výborná kniha, jako autorovi všechny předchozí. Přesto je v něčem úplně jiná a myslím, že jedna z nejlepších. Opravdu Vám Petře moc děkuji za to, že tu pro nás jste a píšete takto úžasné motivační psychologické díla! Propojíte můj rozum a cit. Díky.

dulcinea
dulcinea
16.09.2018 5 z 5

Již dlouho jsem nedostala tolik odpovědí na moje ,,Proč?"
Již dlouho jsem si neuvědomila tolik svých chyb
A některé z nich již nejdou napravit
Tak co nám tedy zbývá?
Pustit si film pozpátku a jít hledat pohádku?
A nebo poučit se a nedělat jich více...
,,Opakovaná chyba již není chyba, ale naše dobrovolné volba. Ale nebýt chyb, které jsme udělali, nejsme dnes moudřejší. Nejdráž zaplacené zkušenosti jsou ty nejcennější." Ale...
Je možné žít podle knihy? Upřímně nevím...

P.S: Děkuji Vám, Petře, za naději...

Guarnere
Guarnere
29.07.2018 5 z 5

To pravé v našich životech přichází v ten spravný čas. A přesně tak je to s touto knihou. Nepomůže vám se rozhodnout. Spíše vás ve vašem již rodícím se rozhodnutí utvrdí a dodá odvahy ho skutečně zrealizovat, protože najednou vidíte, že to, co prožíváte, není zdravé a rozhodně vám to neprospívá. A to uvědomění, ze to tak nevidíte jen vy, že to přece není normální, je strašně důležité.

IvetaZ
IvetaZ
24.06.2018 4 z 5

Moment, kdy jsem si uvědomila, že tuhle knihu si opravdu potřebuji koupit a mít pro sebe, ač si raději knihy půjčuji a posílám dál, byl, když autor na fb stránkách přidal příspěvek odkazující na brzký termín vydání jeho další knihy.
"Velikost lásky se měří nikoli tím, JAK DLOUHO na někoho čekáme, ale jak dobře chápeme, PROČ na něj čekáme. Pokud ten, na koho čekáme, opravdu stojí za to, pak době, po kterou čekáme, rozhodně neříkejme ztráta času." P.C.
Stoprocentní trefa do mě a v ten správný moment, a proto nevěřím na náhody. Děkuji za každé životní trknutí a překážku v cestě.

Ester71
Ester71
23.06.2018 5 z 5

Není kniha od Petra Casanovy, která by mě nějakým způsobem neoslovila. Protože je pro mě zatím nejlepší. Těším se na další postřehy a moudra tohoto autora.