Zabij dítě, které se vrací

Zabij dítě, které se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30209/zabij-dite-ktere-se-vraci-30209.jpg 3 32 5

Protivník série

< 4. díl

Dramatický thriller je volným pokračováním autorovy knihy Pevnost a navazuje na ni v líčení odvěkého zápasu mezi dobrem a zlem. Zlo se v románu projevuje předpokládaným příchodem Antikrista, jímž má být dosud nenarozené dítě muže, který za svou existenci vděčí vědeckému experimentu a který, ač sám je obětí, je posléze jako původce zla zabit. O život jeho potomka usilují příslušníci sekty, považující se za vyvolené k zápasu se zlem a jednající v obavách o budoucnost lidstva. Atmosféra napětí a tajemna, promyšlené zápletky i dramatický spád děje posunují knihu so stupeň výše, než je obvyklý průměr tohoto žánru.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Adam

Reborn , 1990

Janadvorackova
19.11.2022 1 z 5

Nezaujalo. Ďábel, který chodí po zemi a dělá bordel, je dneska už jen takovou hodně trapnou třešničkou na hnusně chutajícím dortu.

Jeden z hrdinů knihy - kněz - povídal, že nic jako Ďábel neexistuje. Že to je jen zlo v lidech. S tím souhlasím.

andrea7191
01.01.2021 2 z 5

Nejsem milovník tohoto žánru a proto se mi kniha četla hůř. Není to nejhorší, ale znovu se k tomu určitě nevrátím.

ZÓNA
14.10.2014 4 z 5

Nedá se napsat, že je to lepší než Pevnost. Je to jiné. Reálnější době ve které žijeme, srozumitelnější, méně mystické. Autor si nechává stále otevřená vrátka pro další pokračování. Nicméně se to dobře čte, je to více akční a s více postavami si Wilson pohrál skvěle. Jen mě mrzí, že průvodní hrdina příběhu se zde objevuje víceméně v roli poradce a nezasahuje příliš do děje. Výborné čtení.

dangerita
02.01.2012 3 z 5

Kniha je napínává a čtivá. Nepatří asi mezi mé TOP, ale myslím, že milovníky žánru neurazí. Působí věrohodně, psychika postav je v knize vykreslena detailně.

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Moc velkou paralelu jsem mezi Pevností a touto knihou nenašla - snad jen v tom boji dobra a zla. Na Pevnost to také kvalitativně nemá.

Francis Paul Wilson
americká, 1946
2011  82%Pevnost
2004  78%Hrobka
2001  83%Pustiny
1994  76%Stvůry a blíženci
1994  69%Zabij dítě, které se vrací

Kniha Zabij dítě, které se vrací je v