Protiúder - masakr na mnichovské olympiádě 1972 a vražedná reakce Izraele

Protiúder - masakr na mnichovské olympiádě 1972 a vražedná reakce Izraele https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51007/protiuder-masakr-na-mnichovske-olympiade-a-vrazedna-reakce-izraele-51007.jpg 4 13 2

První celkový přehled o mnichovském masakru, založený na citlivém přístupu ke klíčovým postavám, které o něm předtím ještě nikdy nevypovídaly, a o izraelské odplatě – vražedné, přísně tajné, třicet let trvající protiteroristické kampani s cílem zničit vrahy.

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Práh

Striking Back: The 1972 Munich Olympics Massacre and Israel´s Deadly Response

borsalino_csfd
20.03.2023 3 z 5

Kniha obsahově podobná Mnichov. Jeden den v září - https://www.databazeknih.cz/knihy/mnichov-jeden-den-v-zari-86064, nicméně tato je psaná místy hodně románově a chybí velmi mnoho detailů a situací. Typicky zvrzaná akce na letišti Fürstenfeldbruck je popsána velmi schematicky, "nespolupráce" Německa až do devadesátých let aj. Spíše se objevují věty jako "přišel zamračený do místnosti, zapálil si cigaretu a přemýšlel". Tím nechci říci, že je kniha špatná, je psána více jako příběh a proti výše uvedené knize se mnohému může lépe číst.

Placi
27.05.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která nám poskytuje náhled do neuvěřitelného světa bezpečnostních a vojenských složek v překotném období po únosu a vraždě izraelských sportovců na letní olympiádě 1972 v Mnichově.

olympijské hry rok 1972 Mnichovský masakr 1972

Autorovy knížky

Aaron J. Klein
izraelská, 1960 - 2016
2006  77%Protiúder - masakr na mnichovské olympiádě 1972 a vražedná reakce Izraele

Kniha Protiúder - masakr na mnichovské olympiádě 1972 a vražedná reakce Izraele je v