Proti proudu času

Proti proudu času https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8281/proti-proudu-casu.jpg 4 64 4

Proti proudu času je povídková sbírka obsahující celkem 23 příběhů, které představují novou autorovu tvorbu. Čtenář zde opět nalezne jak science fiction, tak i fantasy či magický realismus. Sbírka obsahuje příběhy plné děsu a tajemna, stejně jako na druhé straně povídky něžné a křehké či humorné. Jedna povídka za druhou uchvacuje, překvapuje a fascinuje: autorova neuvěřitelná představivost unáší čtenáře do nových dimenzí a oslňuje galaxiemi neobyčejných postav a záhadných situací. Bradbury zde dokazuje nejen svou neopakovatelnou schopnost objevovat nepoznané, ale také dokonalou znalost lidského tvora, ochotu vnímat jeho sny a touhy, a také odvahu postihnout slabiny a stinné stránky našich povah. Nespoutaná fantazie eskamotéra se slovy a příběhy by si bezpochyby zasloužila i úctu takového mistra, jakým byl Edgar Allan Poe. Knížka proto jistě opět nadchne nejen oddané Bradburyho fanoušky.... celý text

Povídky Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Baronet

The Toynbee Convector , 1988

Radous
18.07.2019 3 z 5

Původně jsem myslel, že si pod tímto názvem půjčím knihu od zcela jiného autora, jenže v knihovně ho neměli a tak jsem to již nechal být.
Jedná se namísto románu o sbírku povídek z celého spektra Bradburyho tvorby. Popravdě, z celkového množství mi přišlo více zajímavých jen několik, nicméně neřekl bych, že by se mi zbytek nelíbil. Určitý dojem na mně zanechaly všechny. S Bradburym zatím větší zkušenosti nemám, tak to nechci nijak soudit.

KellyH
21.10.2012 5 z 5

Mé první setkání s Bradburym a to více méně jen náhodné. Avšak! Rozhodně mě to nezklamalo, vesměs všechny povídky se mi líbily, jak námětem, tak i výběrem slov. Ačkoliv musím přiznat, že dvě povídky jsem jen tak přelétla, to však nemění nic na tom, že ten zbytek byl naprosto famózní. A doufám, že si jednou vyšetřím čas i na další Bradburyho díla.

zdencaaa
27.05.2012 3 z 5

Ze všech 23 povídek se mi líbily asi jenom 3, a to je na Bradburyho dost málo.

anthea
27.10.2011 5 z 5

Tahle sbírka povídek se mi líbila takzvaně jako celek, pár bylo slabších, ale nenudila jsem se u žádné. Zajímavá, tajemná, sci-fi, psychologická i duchařská, snová i romantická a plná fantazie.