Probuzení

Probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471518/bmid_probuzeni-AZu-471518.jpg 4 111 25

Proti přírodě série

Ve světě obývaném antropomorfními zvířaty zákon povoluje jenom spojení mezi jedinci téže rasy. Ti, kteří zákon poruší, jsou potrestáni a uvězněni. Jsou obviněni z toho, že jednají… PROTI PŘÍRODĚ. Leslie je obyčejná prasečí slečna, která miluje suši a hudbu a živí se prací, již nesnáší. Táhne jí na pětadvacet a bydlí se svou nejlepší kamarádkou Trish. Sní o jiném živote. Sny ale mohou být nebezpečné, neboť se v nich vyskytuje svůdný vlk. Leslie se díky svému snu začíná zaplétat do tajemného spiknutí. Tady už nepůjde jen o lásku. Půjde o život.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Awakening , 2016

p3tris
28.05.2021 5 z 5

Bez studu se přiznám, že důvodem k zakoupení této knihy byla kresba. Ta se rozhodně nebojí zvýrazněných ženských křivek a nějaké to vykouknuté prso jí také není cizí. Jenže najednou jsem doslova hltal příběh jak z pera Dana Browna. Plný nebezpečí, konspirací a temných postav pozadí. A také trochu té magie. Ale co mě dostalo nejvíc, byl svět, který si bere velkou inspiraci z George Orwella a jeho Farmy zvířat a 1984. Svět homofobní a rasistický, kde všechno, včetně výběru partnera, řídí a rozhoduje stát. Svět, ve kterém by jste rozhodně nechtěli žít, z kterého mrazí, ale kterému se ten náš začíná až nebezpečně podobat. A Já se nemůžu dočkat, až se do něj zase v kůži prasečí slečny Leslie vrátím.
pozn. Kvůli výrazné erotice jsem si vybral alternativní obálku od slavného Milo Manary, ale po přečtení bych nyní raději sáhl po té klasické.

jonyrico
25.05.2021 5 z 5

Antiutopický komiks Probuzení ze série Proti přírodě se odehrává ve světě, jehož obyvatele tvoří antropomorfní zvířata. Příběh je založen na bázi slavného románu George Orwella 1984. V prvním díle dochází spíše k jakémusi seznámení s daným světem, který se řídí takřka rasistickými a homofobními pravidly, přičemž lidé jsou sledováni na každém kroku a jejich rozhodnutí se musí podřídit vůli státu. Podle mého názoru to bylo seznámení velice úspěšné, a nová série má tak skvěle nakročeno.

Nevimm
23.05.2021 4 z 5

Je libo sexy čuničici :). Hlavně, aby si to čuník nerozdával s jelenem. Jinak vláda zakročí. Bu Bu Bu

trudoš
19.05.2021 4 z 5

Nikomu to neříkejte, ale asi jsem zoofil. Já mám totiž pro tyhle antropomorfní příběhy se zvířátky slabost. Obzvláště, když jsou tak sexy nakreslené jako právě v albu Proti přírodě. Ještěže se ve světě komiksu pohybuje tak málo normálních lidí…
Mirka Andolfo představuje zajímavou sérii, která kromě podmanivé atmosféry nabízí i proklatě svůdnou zápletku, u které absolutně netušíte, jakým směrem se v následujícím sešitě vrtne. Tady nejde vůbec o lechtivou erotiku, ale postupně se odhalující skutečnosti, které zpočátku idealisticky šťastný svět barví pozvolna do sedmera odstínů totalitní hrůzy. Vlastně jediný důvod, proč nejdu na pět hvězd, spočívá v tom, že ty čtyři části, které první album obsahuje, jsou zatraceně málo na to, aby si člověk o příběhu udělal nějakou jasnější představu. Děj sice nepostrádá spád, ale prozatím mám trochu zmatek v postavách a jejich motivacích, které se ještě nestihly komplexně představit. Tož doufám, že nakladatelství Crew nebude s pokračováním otálet dlouho.

fvalek
16.05.2021 5 z 5

Tak tohle byl úvod do nové a velmi zajímavé série, která se podle mě bude pěkně vyvíjet, takže rozhodně spokojenost. Celkově ten nápad s antropomorfizovanými zvířaty není asi žádná novinka, ale přenést ho do světa, který se řídí homofobními a rasistickými pravidly, prakticky tak do fašistického světa plného nebezpečí a problémů, to je zkrátka originální na druhou a v dnešním světě přetrvávajících předsudků a nových fašistických tendencí ve společnosti se to skvěle hodí.

Leslie je dost rozporuplná postava, která je na jednu stranu sympatická a ví, jak to chodí, ale na druhou stranu je věčně nejistá a možná se za drsnou fasádu jen schovává. Víc mě oslovila Trish a její pátrání, ale tak víme, jak to dopadlo. Ostatní postavy ještě nic moc, první díl nabídl poměrně málo prostoru, klidně bych to o kapitolku dvě prodloužil. Celá ta tajemná zápletka s vlkem a tajemným městem svobody ještě potřebuje více přiblížit, ale doufám, že se ještě vrátí informace o tom, jak funguje svět Leslie, než se odeberou někam dál.

Úvod to byl tedy hezký, ale je spousta věcí (a to nejen hlavní zápletka), které je ještě třeba upřesnit a seznámit nás s nimi. Kresba je moc pěkná, příjemná a hodící se. Nahota a erotičnost komiksu je možná větší v očekávání než v reálu. Těším se na další díly. :)

tajemství komiksy

Mirka Andolfo