Proti Benešovi! Česká a slovenská protibenešovská opozice v Londýně 1939-1945

Proti Benešovi!  Česká a slovenská protibenešovská opozice v Londýně 1939-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163129/bmid_proti-benesovi-ceska-a-slovenska-pr-W4e-163129.jpg 5 2 0

Kniha Jana Kuklíka a Jana Němečka se u nás poprvé soustavně zabývá analýzou různých českých a slovenských politických skupin, které se v průběhu druhé světové války dostaly do opozice vůči prezidentu Edvardu Benešovi a československé exilové vládě ve Velké Británii. Všímá si známých postav protibenešovské opozice, jako byl Milan Hodža, Štefan Osuský či Lev Prchala a rozebírá opozici ze strany československých komunistů a levicových sociálních demokratů. Autoři zároveň analyzují i vztah polské exilové vlády a britské politiky k protibenešovské opozici a hledají odpověď na otázku, zda vůbec existovala reálná a důvěryhodná alternativa k Benešově vnitřní a zahraniční politice za druhé světové války.... celý text

druhá světová válka (1939–1945) exil Edvard Beneš, 1884-1948 české dějiny exilová vláda

Autoři knihy

Jan Kuklík
česká, 1940 - 2009
Jan Němeček
česká, 1963

Kniha Proti Benešovi! Česká a slovenská protibenešovská opozice v Londýně 1939-1945 je v