Protektorát - Éra hákového kříže

Protektorát - Éra hákového kříže https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187638/protektorat-era-hakoveho-krize-187638.png 3 13 6

V knize autor hledá odpovědi na otázky spojené s některými událostmi či osobnostmi z období nacistické okupace českých zemí v letech 1939 - 1945. Kniha porovnává skutečnost a mýty, které často zahalují období nacistického Protektorátu Čechy a Morava. Autor se věnuje událostem i osobám, jejichž hodnocení se i v odborné literatuře často rozchází - osobnost někdejšího protektorátního prezidenta Emila Háchy, vlasovci a jejich podíl na osvobození Prahy, úloha amerických jednotek při osvobozování Československa atd. Výklad těchto událostí byl často ovlivněn politikou a ideologií různých vládnoucích režimů.... celý text

Ronnie68
16.09.2023 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha o nejtěžším období Československa (později jen Čechů a Moraváků) ... jsou zde fotografie plus na konci jsou pak příběhy relativně hlavních aktérů tohoto období...

hnatlubo
27.02.2023 1 z 5

Pro toho, kdo se druhou světovou válkou zabývá je vcelku zbytečné tuhle knížku číst. Nepřináší nic nového.

kuky921
31.01.2022 5 z 5

Srozumitelné shrnutí období protektorátu.

Vitan24
20.03.2021 4 z 5

Autor si klade za cíl, jak sám zmiňuje, seznámit především mladší čtenáře s dobou, od které uplynulo více jak 70 let. Myslím, že se mu to povedlo skvěle. Kniha je napsána čtivě a nezachází do přehnaných podrobností, což je vzhledem k účelu pochopitelné, ale i tak jsem se dozvěděl i několik zajímavých podrobností, které jsem nevěděl, nebo o nich věděl jenom okrajově. Chápu, že pro znalce a nadšence do historie, kteří se o téma protektorátu zajímají a četli jiné publikace, kniha asi moc nového nepřinese, ale opět připomínám její účel. Jediné, co mi v knize chybí, je lepší ozdrojování, kdy bych u některých tvrzeních uvítal odkazy na čerpaný zdroj, i tak ale hodnotím knihu pozitivně. V dnešní době, kdy se období 2. SV ve školách vůbec nestíhá probrat, podobná poměrně stručná a čtivě napsaná publikace věnující se temnému období našich dějin určitě najde své místo.

Gracian1964
25.02.2020 3 z 5

Knihu som si kúpil hlavne preto, lebo sa zaujímam o toto obdobie. Súhlasím s predchádzajúcim komentárom, že je to také zhrnutie. Mnoho nového som sa nedozvedel, ale s tým som vlastne ani nepočítal.

konicekbily
17.08.2019 3 z 5

Autorovo shrnutí našich temných národních dějin není příliš poutavé čtení, je to takový nemastný - neslaný souhrn převzatý z jiných pramenů. Některé jeho myšlenky jsou nové, ale ne vždy se s nimi čtenář ztotožní.