Protektorát 1939 - 1945

Protektorát 1939 - 1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389463/bmid_protektorat-1939-1945-rCo-389463.jpg 5 20 4

Výpravná kniha Protektorát 1939-1945 je kronikou, encyklopedií a současně intimním svědectvím o zlomových okamžicích života v okupované zemi. Mrazivou dobu přibližují desítky přiložených artefaktů, které jsou co nejvěrnější reprodukcí originálů. Provedou vás klíčovými okamžiky doby okupace, počínaje mapou okleštěné republiky po záboru Sudet, přes vyhlášky o zřízení Protektorátu po každodenní život v zemi pod nadvládou Třetí říše. Jsou také ilustrací lidských osudů – osobní tragédie prezidenta Háchy i hrdinství parašutistů z akce Anthropoid se odráží v jejich autentických závětích, předtištěná dopisnice „Jsem na živu“ ukazuje hrůzu válečných let. Soubor artefaktů symbolicky zakončuje parte Třetí říše či vstupenka na popravu K. H. Franka. Publikace má mimořádně kvalitní zpracování, dokonalý tisk na matném křídovém papíru o vysoké gramáži, uvnitř mapu Protektorátu Čechy a Morava a desítky dalších vložených příloh (některé z nich jsou oboustranné, celkem jde o 69 různých artefaktů). 1× kniha, 1× CD, 1× Pouzdro.... celý text

Denny456
Denny456
04.11.2022 4 z 5

Pěkný. Je to vhodné spíše pro začátečníky a mírně pokročilé. Někdy je text trochu lépe udělaný a někdy trochu povrchně. Ale celkově moc pěkná publikace. A je to doplněno spousty zajímavých artefaktů a ty to vylepšují.

karolina1733
karolina1733
13.05.2018 5 z 5

Snad to nejlepší týkající se protektorátu, co jsem si kdy mohla koupit. Nemá to chybu. Krásně provedený, spousta informací a artefaktů. Tohle potřebuje každej, kdo se o tuhle dobu zajímá.

Damato
Damato
22.03.2018 5 z 5

Jediná chyba této knihy je to, že ji nemám doma, ale měla jsem ji pouze půjčenou. Začíná moje pravidelná honba po antikvariátech ČR a sledování zdejšího bazaru, protože tohle , to bylo jedno z nejzajímavějších věcí, které ( krom samozřejmě bojové a válečné situace v našich zemích) kdy vyšlo.

Military
Military
03.01.2018 5 z 5

Přečteno během dvou dnů...Jediné co mi chybělo, byla informace o mzdách té doby.
Krásné popisy i průměrné ceny zboží i služeb ale bez znalosti, alespoň průměrné mzdy, to není možno dost dobře srovnat.

Ale jinak naprosto super a nejednou mi přejel mráz po zádech. (Při pročítání artefaktů).