Prostor pro duši

Kdysi dávno, hodně dávno, kdy jsem ještě o životě netušila skoro nic a identifikovala jsem jenom stavy hluboké deprese a euforie, mě správným směrem nastartovala jedna útlá kniha. Otevřela mi oči, abych se mohla vydat na cestu. Autorka věřila na zázraky a já tehdy potřebovala šíleně moc věřit na zázraky! Dnes na zázraky ani náhody nevěřím. Jsem sarkastická a ironická, a v mé knize najdete i pár sprostých slov. Ale smysl mé knihy je stejný, jako té, která mi před lety zachránila život. Má pomoct těm, kteří to potřebují a hlavně chtějí. Má dát naději tam, kde už žádná není. Tato kniha je pro ženy, které opakují stejné chyby, hledají lásku a pochopení. Je pro dívky a dcery, které si připadají divné, ošklivé a nepochopené. Je pro rodiče, kteří nadevše milují své děti. Je pro muže, kteří chtějí pochopit své ženy. Je pro všechny. Protože je o životě. A život je prostor pro duši. Chvíli jsme nahoře, chvíli dole na dně. Všichni toužíme nalézt rovnováhu tam někde uprostřed. Mezi dnem a hladinou. Mezi smutkem a štěstím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392432/prostor-pro-dusi-RkI-392432.jpg 4.3167
Literatura slovenská
Vydáno, Vlastina Svátková

Prostor pro duši, 2018

Kniha Prostor pro duši

Viky007
18.06.2019

Nádherná, upřímná a laskavá. Tři slova, kterými se dá tato kniha charakterizovat. Asi ke mně přišla tak nějak sama. Jednou jsem si přečetla rozhovor, kde odpovídala paní Vlastina. A něčím mi byla hrozně sympatická. Řekla bych, že věci, které nám mají něco dát, k nám přijdou tak nějak sami. A to se dá říct i o této knize. Přečetla jsem ji za jeden den a teď ji dám přečíst své mamince. Děkuji autorce za krásný čtenářský zážitek.

lejla22
05.06.2019

Jen málo lidí se dokáže otevřít a ještě k tomu veřejně. Být srovnán a smířen s čímkoliv, co s tím přijde. I proto má autorka můj obdiv. Vypisuje se o svém životě a o situacích, které zažíváme i my a někdy bychom se z toho "picli", ale tak to je. Kniha je čtivá, je z ní cítit nadhled duše. Víc takovýchto otevřených lidí, kteří si na nic nehrajou, neukazujou nám svoji nasazenou masku a budeme postupně "tát". Doporučuji

IlStra
24.05.2019

Úžasná a krásně čtivá knížka ze života. Vlastina Kounická Svátková se nebojí psát o svých pocitech, o tom co ji trápí a je součástí života. Jsem ráda, že jsem si ji koupila, protože se k ní určitě budu často a ráda vracet.

Lili
11.05.2019

Ze života, od srdce, kus každého z nás.

myšpa
29.04.2019

Krásné, každému se něco podobného děje, ale neví jak dál.

hey123
05.04.2019

Naprosto uzasna kniha.
U kazde kapitoly jsem se zasekla u mnoha veci. Protoze jsem si najednou uvedomila "aha,no vlastne...to se tyka i me"..
Autorka umi neskutecne psat srdcem a vtahnout ctenare.
Neni to zadne "vymyvani mozku" s pohledem na svet,ze budeme stastni jen tehdy,pokud budeme myslet pozitivne.

Autorka v knize popisuje svuj zivot,tezke chvile a i chyby,ktere si uvedomila.

Urcite doporucuji precist!!

kam-pak
28.03.2019

Nejspíš jsem nevěděla, co mám od knížky čekat a dostala jsem tolik! Jako bych mluvila s nejlepším přítelem (sebou :-) )
A ta obálka je vážně nádherná.

amaenium
10.03.2019

Kniha mě zaujala svojí obálkou a již dlouho jsem si ji chtěla pořídit. Po prolistování v knihkupectví jsem měla trochu obavy, že by se mohlo jednat o další rádoby motivační knihu, ale nakonec se moje obavy nepotvrdily a kniha se mi líbila.
Kniha se dobře četla, svižně, měla jsem ji za jeden večer přečtenou. U knihy jsem cítila, že ji autorka psala srdcem i zkušenostmi a leckajé myšlenky mi nebyly cizí a dalo by se nad nimi zamyslet a pracovat s nimi, na druhou stranu některé pro mě nebyly novinkou. Kniha mě rozesmála i rozesmutnila.

KájaKoxík
09.03.2019

POZOR SPOILERY!

První polovina knihy je především o hraniční poruše osobnosti, kterou autorka trpí. Je to velice zajímavě a kriticky popsaná část autorčina života. Absence vnitřních hranic způsobila, že se mohla pro každého přetrhnout, dělala jen to co se od ní očekávalo bez ohledu na ní samotnou.

Velice mne zasáhla její definice lásky, kterou v knize popsala na straně 80 takto:
Láska, která nemá nic společného s prvotní zamilovaností. Objeví se mezi dvěma lidmi, kteří spolu nějakou dobu fungují a přestali si na cokoliv hrát. Přestali se přetvařovat a dělat lepšími. Začínají odhalovat svoji duši a upřímně si navzájem odkrývají svá zranění a temné stránky. Je to velmi bolestivý proces. Nikdo se totiž nechce koukat na naše ošklivější Já. Ale my potřebujeme, aby jej náš partner spatřil a rozhodl se, jestli i přesto, co viděl, chce s námi zůstat nebo raději odejde hledat něco méně odpudivého a děsivého.
Jestli zůstane, zůstane i láska.

Druhá polovina knihy má pro mne osobně mnohem větší hodnotu. Podle mého názoru by si ji měl přečíst každý. Určitě se v mnohých věcech sami najdete. Ač jsem si myslela, že mi bude stačit knihu přečíst jednou a že ji tak ve své knihovně nepotřebuji, došla jsem k opačnému názoru. Věřím, že si ji přečtu ještě několikrát, nezabere to mnoho času a ve chvílích, kdy člověk neví jak dál, dokáže pomoci.

Všechno se nám děje z nějakého důvodu, máme si něco uvědomit, naučit nebo poznat. Všechno je jen naše volba a jako takovou ji můžeme kdykoli změnit.

Bezkyne9
03.03.2019

Krasna kniha, uprimna zpoved bojovnice, na nic si nehraje, nic neskryva a velmi inspiruje :)

Berouš21
03.03.2019

Nejprve mě zaujala obálka, poté název. Uvažovala jsem, zda to má vůbec cenu číst, ale být v obraze není špatné. Nečekala jsem, že mě to vytrhne na chvíli z mých vlastních problémů a donutí mě to se zamyslet. Čte se to s neuvěřitelnou lehkostí. Krásně podané myšlenky a životní zkušenosti. Klobouk dolů. Je opravdu možné napsat knihu srdcem? V tomto případě rozhodně.

lucie6576
28.02.2019

Moc se líbila.

gargamelka
24.02.2019

Knížka psaná Vlastininým životem. Životní čočkou oblíznutá, která se z toho nepotento, přesto silná, jako většina z nás holek... Sekám, že Vlastina šla s kůží na trh, ač v médiích se některé věci objevily...
Nenajde v této knize omílané rady typu: "měj se ráda", ale spatřujeme životní příběh ve kterém můžeme najít naše motivy a problémy, které pramení již z dětství a mají na nás do budoucna vliv. Protože jak Vlastina dobře vystihla sami rodiče dávají tolik, kolik sami dostali, pokud nemají snahu být lepší. Další aspekty jsou ty stereotypy ve společnosti jak se "dobře" chovat, přitom jsme každý individualita a nejde se zavděčit všem. Ale která z nás se netrápí, tím, že kolikrát kolektiv nerespektuje...
Které by se nelíbilo najít takového parťáka, který přistoupí do prostoru duše ..:) "Z toho by se jeden rozvedl, ale my ne:)"

Sandruš
23.02.2019

Krásné čtení, napsané od srdce.

Veeria
28.01.2019

Koho si tato kniha má najít, tak si ho najde..... myslím, že hodně lidem může v mnoha ohledech pomoci.... krásné čtení - knize nechybí přirozenost, něha, inspirující slova. Děkuji, Vlastino! Tato kniha má skutečně přidanou hodnotu.

SugarDolly
17.01.2019

Jsem asi divná nebo jiná ... ale mě tahle kniha k smrti nudila. Asi bych se měla nechat vyšetřit :)

Leniii
11.01.2019

Život je prostor pro duši. Život je prostor pro křehkou duši. A je jen na nás, jak tento prostor vyplníme...❤️

mekkejla
07.01.2019

Moc krásně napsáno. Je zvláštní, jak moc jsou různé ženy odlišné na pohled a přitom nosí uvnitř tolik stejných pocitů, stejný strach. Nenašla jsem (samozřejmě) žádný univerzální návod, jak dát své duši prostor svobodně dýchat a růst, ale přineslo mi to spoustu námětů k přemýšlení.

Ivulik7
06.01.2019

Úžasná kniha.

MonikaMa
28.12.2018

Stačia len tri slová ... Prostor pro dusi ❤️

RenkaB
15.12.2018

Knihu jsem si koupila tzv. na slepo. Krásně napsáno, opravdu. U knihy jsem se jak od srdce zasmála (mnohokrát), i zastavila a zahleděla do svého nitra, tak místy i měla na krajíčku pár slz. Udělala na mne dojem, který jen tak nezapomenu.

Becca77
06.12.2018

Knihu jsem přečetla asi za 2 hodinky. Ze začátku jsem měla pocit, že se bude jednat o knihu ala delší fejeton, ale nakonec jsem velmi mile překvapena. Kniha jakoby každou další a další stránkou dostávala hloubku a bavila mě čím dál víc. Děda Vlastiny měl zcela jistě pravdu, má talent psát srdcem :) Kniha o srdci, duši, lásce, sebehodnotě bez zbytečných ezoterickych klišé.

jajaza
14.11.2018

Velmi inspirativní kniha. Doporučuji si jí přečíst.

happystar
25.10.2018

Nádherná, pravdivá kniha. Čte se jedním dechem.Vlastina umí psát srdcem a vystihnout i ty nejniternější pocity. Kniha ke které se budete vracet.

Krev není voda
Krev není voda