Prostor pro duši

Prostor pro duši https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392432/bmid_prostor-pro-dusi-RkI-392432.jpg 4 252 76

Kdysi dávno, hodně dávno, kdy jsem ještě o životě netušila skoro nic a identifikovala jsem jenom stavy hluboké deprese a euforie, mě správným směrem nastartovala jedna útlá kniha. Otevřela mi oči, abych se mohla vydat na cestu. Autorka věřila na zázraky a já tehdy potřebovala šíleně moc věřit na zázraky! Dnes na zázraky ani náhody nevěřím. Jsem sarkastická a ironická, a v mé knize najdete i pár sprostých slov. Ale smysl mé knihy je stejný, jako té, která mi před lety zachránila život. Má pomoct těm, kteří to potřebují a hlavně chtějí. Má dát naději tam, kde už žádná není. Tato kniha je pro ženy, které opakují stejné chyby, hledají lásku a pochopení. Je pro dívky a dcery, které si připadají divné, ošklivé a nepochopené. Je pro rodiče, kteří nadevše milují své děti. Je pro muže, kteří chtějí pochopit své ženy. Je pro všechny. Protože je o životě. A život je prostor pro duši. Chvíli jsme nahoře, chvíli dole na dně. Všichni toužíme nalézt rovnováhu tam někde uprostřed. Mezi dnem a hladinou. Mezi smutkem a štěstím.... celý text

Literatura slovenská
Vydáno: , Vlastina Svátková

Prostor pro duši , 2018

evelýny
11.08.2020 3 z 5

,,Život je prostor pro křehkou duši."

A tak nám Vlastina Svátková obnažila tu svoji, aby tím nabídla prostor pro tu naši.

Tak tedy zkusme vyplnit i ten svůj život v rovnováze a v klidu.

P.S.: O život stojí za to bojovat.

jannik
26.07.2020 4 z 5

Z Prostoru pro duši si odnáším hlavně emoce. A proto je tak těžké něco ke knize napsat... Všichni děláme v životě spoustu chyb, často k nim dojde, když se opravdu snažíme udělat vše správně, ale tak nějak to nevyjde... Líbí se mi, jakým způsobem autorka píše a jak se knihou pokusila pomoct nám všem být k sobě hodnější a odpouštět hlavně sami sobě.

ZÓNA
27.06.2020 4 z 5

Sám jsem si predikoval, jaká asi kniha bude.
O autorce jsem nabyl dojmu, že se jedná o feministku.
Vše se ukázalo jako liché.
Kniha je velice čtivá a upřímná, i když tzv. "učebnice života" příliš nevyhledávám a nevnímám jako přínosné.
Ale autorka není dotěrná, jen vypráví a poukazuje na chyby v životě, na nedostatky ve výchově, na lásky, které láskami nebyly. Na sebe samotnou.
Avšak. Z textu cítím, že tak trochu klouže po povrchu. Že by mohl být sugestivnější a silnější.
Co je podstatné, necítím z něj feminismus. Naopak, je zde silně zastoupen mužský prvek, jeho důležitost a hodnota.
A hlavně důraz na osobnost člověka.
Paní Svátková, dle mého skromného názoru, má talent na psaní. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že je víc než talentovaná. Rozhodně víc talentu, než v oblasti herecké. Ale vše se dá rozvíjet.
Jen čas ukáže, zda slova dokáže skládat do příběhů, které dělají literaturu literaturou. U tohoto psaní zůstat nelze...

Ametymka
16.06.2020

,, To, co nás nejvíc rozčiluje, je to, s čím jsme se nesmířili sami u sebe. " - je ve své podstatě jedinou větou, která ve mně po přečtení zůstala. A tím to nemyslím nijak zle, protože je pro mou osobu nesmírně důležitou.. Důležitější, nežli celý obsah knížky, který se sice lehce četl, avšak samotné mi připadal lehce zmatený/snad málo obsáhlý.
I přesto věřím, že si své lidi našla, a jim pomohla.

Pavlína197
16.06.2020 4 z 5

Příjemné čtení o autorčině cestě ke spokojenosti.

Pišta33
12.06.2020

Velké zklamání! Nalákán anotací o smíchu a někdy i slzách nad touto knihou, v očekávání veselých i dojemných příhod ze života dostalo se mi zpovědi sice vzdělané ale nemoudré ženy, zpovědi plné nesmyslů, hloupostí a fantasmagorií... Nu což, ženy není třeba chápat, ženy třeba milovat. Ale že je to někdy fuška...

petrucha86
19.05.2020 4 z 5

Čtivě napsaná osobní zpověď. Palec nahoru za to, jít s kůží na trh! Nicméně osobně jsem si z toho mnoho nevzala, hodnotím vyloženě jako příjemné odpočinkové čtivo.

Latté
12.05.2020 3 z 5

Kniha byla čtivě napsaná, pár rad jsem si odnesla, ale nemáme s autorkou stejnou povahu a nenesu si extrémní křivdy z dětství, aby mi byla přínosem více.

Anniee
13.04.2020 5 z 5

Sedla. Sedla na moje bolestivý období přesně tak, jak měla. Člověk najednou, jak je ta karantena, zjišťuje, že nevydrží sám se sebou. A ani s tím, s kým žije. Neví si s tím rady a je mu z toho smutno a ouzko a zlostně. A tohle pomůže, podá pomocnou ruku, pohladí po hlavě a až bude ten spravnej čas, popostrčí k činu. Tak, jak to má být.

kniznimaniak03
30.03.2020

Knihu jsem četla v únoru...
Je velice dobře,jako fakt hodně dobře napsaná,čtivá,zajímavá,velice vtipná a výstižná.
Doufám,že autorka napíše další tak skvělé knihy...prostě tuhle knihu si musí každý přečíst

viva71
06.03.2020 1 z 5

Dlouho jsem čekala až bude v knihovně volná a teď jsem ráda, že jsem na ní nespěchala a nekoupila ji. Taková osobní zpověď jedné ženy v určitém věku. A právě ženám v takovém věku a životním období je kniha asi určena. Mě neoslovila ani trochu.

martinkaLLL
19.02.2020 2 z 5

Není to moc kniha pro mne, neoslovilo mě to. Je to takový deník, kde se občas někdo s podobným osudem najde. Já to nejsem, tak mi to nic nedalo.

Teryhc
08.01.2020 3 z 5

Knihu jsem dostala k loňským Vánocům a dlouho odkládala. Přečtena na jeden zátah, určitě má svého čtenáře, ale mě moc nenadchla. Pokud se na ní budu dívat jako na deník tak je pěkná.

storeteller
05.01.2020

Nicneříkající a nezabrušující (asi aby nemusela vybrušovat).

zlatina844
05.01.2020

Knihu jsem si rozhodla přečíst, protože jsem viděla rozhovor s paní autorkou na DVTV.
Přišlo mi, že má zajímavý životní příběh, a umí i chce jej předat dál. Bohužel, není tomu tak. Spíš mi přijde, že než aby paní chtěla někomu upřímně pomoct/poradit, chtěla si víc dokázat, že tu knihu vůbec napíše, i když se jí vlastně vůbec nechtělo (jak mluví v začátku knihy). Úkol splněn, napsala knihu, ale úplně zbytečnou a ničím neobohacující. Nedoporučuji.

Bráňošek
02.01.2020 4 z 5

Zprvu jsem se nemohla pořádně začíst, ale pak jsem se v ní našla. Je tam několik pro mě nádherných míst. Opravdu pohladí po duši.

Monika164
01.01.2020 5 z 5

Moc krásná kniha....každá z nás se tam najde....

iva6141
18.12.2019

Kniha, která mě velmi oslovila právě v době, kdy řeším stejné problémy. Chápu některé komentáře tady. Ženám, kterým se nikdy to, co autorka popisuje nestalo, nemůže nic dát. Mě dala hodně, první část jsem doslova probulela, otevřela mi staré rány, tou další jsem se pomalinku hojila...Uvažuji o koupi druhé, prorože tu první mám chuť vytrhat a některé stránky zarámovat, abych se na ně denně koukala a nedělala pořád stejné chyby dokola. Ne každá známá osobnost je ochotna jít s kůží na trh. Tudíž Vlastino velké díky!

Hvězdinka
15.12.2019 2 z 5

Neurazí, nenadchne. Prostě postřehy jedné paní, která měla dost prostředků, aby si vydala knihu.....

SakuraLuci
08.12.2019 4 z 5

Knížku hodnotím jako osobní zpověď, neurazí ani nenadchne.. Některé pasáže jsou k zamyšlení, najdete se v nich..

Vlastina Svátková
slovenská, 1982
2018  82%Prostor pro duši
2020  66%Najdeš mě ve tmě
2014  77%Sama sebou
2010  72%Moara - O čom všetkom je láska...
2019  60%Čtení na léto aneb Fejetony k vodě

Kniha Prostor pro duši je v