Prostor pro duši

Kdysi dávno, hodně dávno, kdy jsem ještě o životě netušila skoro nic a identifikovala jsem jenom stavy hluboké deprese a euforie, mě správným směrem nastartovala jedna útlá kniha. Otevřela mi oči, abych se mohla vydat na cestu. Autorka věřila na zázraky a já tehdy potřebovala šíleně moc věřit na zázraky! Dnes na zázraky ani náhody nevěřím. Jsem sarkastická a ironická, a v mé knize najdete i pár sprostých slov. Ale smysl mé knihy je stejný, jako té, která mi před lety zachránila život. Má pomoct těm, kteří to potřebují a hlavně chtějí. Má dát naději tam, kde už žádná není. Tato kniha je pro ženy, které opakují stejné chyby, hledají lásku a pochopení. Je pro dívky a dcery, které si připadají divné, ošklivé a nepochopené. Je pro rodiče, kteří nadevše milují své děti. Je pro muže, kteří chtějí pochopit své ženy. Je pro všechny. Protože je o životě. A život je prostor pro duši. Chvíli jsme nahoře, chvíli dole na dně. Všichni toužíme nalézt rovnováhu tam někde uprostřed. Mezi dnem a hladinou. Mezi smutkem a štěstím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392432/prostor-pro-dusi-RkI-392432.jpg 4.3167
Literatura slovenská
Vydáno, Vlastina Svátková

Prostor pro duši, 2018

Kniha Prostor pro duši

Latté

Kniha byla čtivě napsaná, pár rad jsem si odnesla, ale nemáme s autorkou stejnou povahu a nenesu si extrémní křivdy z dětství, aby mi byla přínosem více.

Anniee

Sedla. Sedla na moje bolestivý období přesně tak, jak měla. Člověk najednou, jak je ta karantena, zjišťuje, že nevydrží sám se sebou. A ani s tím, s kým žije. Neví si s tím rady a je mu z toho smutno a ouzko a zlostně. A tohle pomůže, podá pomocnou ruku, pohladí po hlavě a až bude ten spravnej čas, popostrčí k činu. Tak, jak to má být.

kniznimaniak03

Knihu jsem četla v únoru...
Je velice dobře,jako fakt hodně dobře napsaná,čtivá,zajímavá,velice vtipná a výstižná.
Doufám,že autorka napíše další tak skvělé knihy...prostě tuhle knihu si musí každý přečíst

viva71

Dlouho jsem čekala až bude v knihovně volná a teď jsem ráda, že jsem na ní nespěchala a nekoupila ji. Taková osobní zpověď jedné ženy v určitém věku. A právě ženám v takovém věku a životním období je kniha asi určena. Mě neoslovila ani trochu.

martinkaLLL

Není to moc kniha pro mne, neoslovilo mě to. Je to takový deník, kde se občas někdo s podobným osudem najde. Já to nejsem, tak mi to nic nedalo.

Teryhc

Knihu jsem dostala k loňským Vánocům a dlouho odkládala. Přečtena na jeden zátah, určitě má svého čtenáře, ale mě moc nenadchla. Pokud se na ní budu dívat jako na deník tak je pěkná.

storeteller

Nicneříkající a nezabrušující (asi aby nemusela vybrušovat).

zlatina844

Knihu jsem si rozhodla přečíst, protože jsem viděla rozhovor s paní autorkou na DVTV.
Přišlo mi, že má zajímavý životní příběh, a umí i chce jej předat dál. Bohužel, není tomu tak. Spíš mi přijde, že než aby paní chtěla někomu upřímně pomoct/poradit, chtěla si víc dokázat, že tu knihu vůbec napíše, i když se jí vlastně vůbec nechtělo (jak mluví v začátku knihy). Úkol splněn, napsala knihu, ale úplně zbytečnou a ničím neobohacující. Nedoporučuji.

Bráňošek

Zprvu jsem se nemohla pořádně začíst, ale pak jsem se v ní našla. Je tam několik pro mě nádherných míst. Opravdu pohladí po duši.

Monika164

Moc krásná kniha....každá z nás se tam najde....

iva6141
18.12.2019

Kniha, která mě velmi oslovila právě v době, kdy řeším stejné problémy. Chápu některé komentáře tady. Ženám, kterým se nikdy to, co autorka popisuje nestalo, nemůže nic dát. Mě dala hodně, první část jsem doslova probulela, otevřela mi staré rány, tou další jsem se pomalinku hojila...Uvažuji o koupi druhé, prorože tu první mám chuť vytrhat a některé stránky zarámovat, abych se na ně denně koukala a nedělala pořád stejné chyby dokola. Ne každá známá osobnost je ochotna jít s kůží na trh. Tudíž Vlastino velké díky!

Hvězdinka
15.12.2019

Neurazí, nenadchne. Prostě postřehy jedné paní, která měla dost prostředků, aby si vydala knihu.....

SakuraLuci
08.12.2019

Knížku hodnotím jako osobní zpověď, neurazí ani nenadchne.. Některé pasáže jsou k zamyšlení, najdete se v nich..

bee88maja
04.11.2019

Velmi příjemné čtení. Vtipné a k zamyšlení. :) Kniha, ke které se v době hledání velmi ráda zase vrátím, abych se ujistila, že ne vše černé je opravdu tak černé. :) Je spíše pro čtenáře, kteří nemají pevné ukotvení v kruhu rodinném. Pro čtenáře, kterým se zdá, že jejich život se točí v bludném kruhu neúspěchu.

helena019
19.09.2019

Na knihu jsem se velmi těšila, mám ráda tuto tématiku - pohled do duše a tak jsem za tuto slaboučkou knížku vydala 349,-Kč. Přečteno za jeden večer. Vždy mi zarazí vulgární slova z ústa žen a to zejména v písemném projevu. Příběh ženy, které je 36 let, vystudovala 2 vysoké školy /tj. studovala do cca 30 let/ mezi tím stihla cca 10 zaměstnání u
ničeho nevydržela. Stačila taktéž porodit 3 děti, mít ne zrovna pozitivní vztah s rodiči ....... je mi líto, ale pro mě dost zklamání.

Aghatte
24.08.2019

Já jsem tedy zklamaná, naprosto zbytečná knížečka, kdybych chtěla něco podobného napsat já, stěží bych našla vydavatele. Autorku neznám (herečka?), zaujal mě ten rozruch okolo. Dlouho jsem na knihu čekala v pořadníku v knihovně. Plácání matky od dětí, jako tolik jiných, každá považuje za originální se zesměšňovat, a nebo naopak "konečně vidět" ty krásy kolem nás... nuda.
Známe to všechny, někdo o tom dokáže psát laskavě a s grácií, v tomto případě cítím jen potřebu schvalovat vinu na ostatní, a přání líbit se.
Odloženo, s chutí vrátím, žádná "myšlenka" mě nezasáhla.

eva9748
10.08.2019

Úžasné čtení pro duši.

Renatecka
28.07.2019

Super, ale přesto jsem čekala, že si z této knížečky odnesu vícero poznatků k zamyšlení.

Barbora_B
19.07.2019

je to taková osobní zpověď. nic víc

Jančislava
18.07.2019

Kniha je hezky a vtipně napsaná. Má zajímavé téma. Nicméně moc nového jsem se tam nedozvěděla. Doporučit ji rozhodně mohu, sama jsem ji koupila kamarádce.

Gweny
16.07.2019

Myslela jsem si, že mi kniha na nějakou chvilku vydrží, ale zhltla jsem ji během dvou hodin odpoledne po práci. Nemůžu tomu uvěřit.
Navenek se kniha tváří jako obyčejný příběh jedné obyčejné ženy. Když ale člověk čte mezi řádky, najde v knize určité poselství a pro každého/každou z nás je to poselství jiné. Najdeme se tam všichni, o tom nepochybuji.
Teď už s tím jen začít něco dělat. Jsme li s něčím nespokojené, nesetrvávat v tom. Chceme li něco změnit, je ten pravý čas teď - ne včera, ani zítra. Včera ani zítra neexistují. Existuje jen TEĎ a TADY. To je ten správný čas.

bosorka78
11.07.2019

Dokonalost sama, tisíckrát jsem se v knize našla a zjistila jsem že nejsem jediný Marťaň na týhle planetě,paní spisovatelce velký dík

anicka6694
06.07.2019

Nádherná kniha, ke které se moc ráda vrátím. Přečetla jsem jí jedním dechem =)

mrav
20.06.2019

Za mě kniha plná citlivých postřehů všedního života. Budu se k ní vracet

Kacenka22
18.06.2019

Knížka se čte moc pěkně a rychle. Paní Vlastina umí opravdu čtivě a lehce psát A místy i vtipně, kdy jsem se od srdce zasmála. Hlavně spousty situací, které autorka popisuje např. s manželem nebo syny, zná člověk ze svých domovů :) Hlavně oceňuji paní Vlastinu za její upřímnost. Vadí mně všechny ty instagramové profily, kde se každý prezentuje, jak vše zvládá, má navařeno, napečeno a je děsně happy a přitom mimo fotoaparát je všechno jinak. Pokud sledujete autorku na sociálních sítích, tak hodně příběhů a myšlenek autorky budete asi znát. Neočekávejte ale žádný konkrétní návod na šťastný život. Velmi mě zaujala hraniční porucha osobnosti, o které paní Vlastina píše. Bylo to příjemné čtení!

Bivoj Běsobijce
Bivoj Běsobijce