Prosím vás, sestřičko

Prosím vás, sestřičko https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84057/prosim-vas-sestricko-84057.jpg 4 524 140

Prosím vás, sestřičko série

Děj této knihy nás seznamuje s mladou sestřičkou Silvií, která nastupuje na chirurgiké oddělení v nemocnici v malém městě. Silvie nastupuje do zaměstnání způsobem, kterým se kdysi do zaměstnání nastupovalo: systém hodit neplavce do vody, ať si pomůže, jak umí. Silvie však není ani zdaleka připravená na potíže, které na ní čekají. Nepřátelství ostatních sester, počáteční potíže při zapracování. Není však ani připravená na milostné dobrodružství s výborným chirurgem v nemocnici Oldřichem.... celý text

Amneris
11.04.2024 5 z 5

Kniha od paní Körnerové se skvěle četla. Příběh o Sylvii a jejím hledání štěstí jsem přečetla za pár dní, byla jsem zvědavá, jak dopadne její vztah s doktorem Fišerem. Těším se na druhý díl :-)

milito999
27.02.2024 4 z 5

Leckdy až surově vykresleny život v 70. letech za komunismu. Kniha je fantasticky napsaná a vybízí ke konci ihned začít číst druhý díl. Ten jsem si také hned objednala.
Sestřička Silvie mi je moc sympatická. Snaží se žít velmi poctivě, skromně, je pracovitá a snáší rány osudu ale i každodenní nadávky či pomluvy na pracovišti. Jak jsem ráda, že v této době nežiju.

ArwenAragorn
30.12.2023 5 z 5

81%

Výborná knížka z lékařského prostředí o osudech mladé sestřičky Silvie. Je z období socialismu, ze 70. let, tak jsem si osvěžila, jak to tehdy chodilo. Dokonce jsem vzpomínala, jaký já jsem měla nástupní plat.
Postavy jsou dobře vykresleny.
Je to moc hezké i dojemné čtení a já knížku doporučuji.

KK22
19.12.2023 5 z 5

Krásná kniha, je to už moje druhá od autorky, a rozhodně ne poslední! Já osobně miluju knížky z lékařského prostředí (přesto / nebo snad právě proto, že v něm sama pracuji?!). Bylo tam pro mne vše co má dobrá kniha mít, přečetla jsem ji celou za jediný den a už asi v polovině knihy jsem si zarezervovala z knihovny pokračování, kterého se nemohu dočkat.

PavlaA
25.10.2023 5 z 5

To byla úžasná kniha. Trochu radosti, trochu slziček. Krásný příběh.

Kekik
19.09.2023 5 z 5

Nádherná kniha ve všech směrech. Knihy paní Hany Marie Körnerové mám velice ráda. Jsou moji srdeční záležitostí. Rovnou se pouštím do pokračování.
Čtení doporučuji.

Zuzulinka
09.09.2023 5 z 5

Krásné. Hned jdu na další díl!

KvetkaN
18.08.2023

Kniha je od začátku velmi čtivá, nelze se od ní odtrhnout.
Působivě popsaná sedmdesátá léta, kniha vtahne do děje.

saez
16.08.2023 5 z 5

Pořídila jsem knihu mamce, protože má ráda příběhy a obě se nám líbila. Připomněly jsme si realitu, ve které jsme žily a jak pokroucená byla.

Kaja1
27.07.2023 4 z 5

Takový příběh ze života. Nebylo to jednoduché pracovat za bývalého režimu, kdekoliv, kde vás nehodnotili podle odvedené práce, ale podle "zásluh". Neměla to holka snadné, uvidíme kam ji osud zavede v druhém dílu.

misssicccka
13.03.2023 4 z 5

Oddechove cteni plne vztahovych linek. Cte se to samo, idealni na volny vikend. Byt to vypada jako cervena knihovna, je to i zajimava sonda do lekarskeho prostredi minuleho stoleti, do ktereho jsem se narodila.

cucik14
29.01.2023 5 z 5

Ač romány pro ženy nepatří mezi mé oblíbené žánry, tak tato kniha se čte lehce a nabízí i zajímavý pohled na dobu vzdálenou sice jen pár desítek let zpět, ale přesto tak jinou...

mekkejla
10.01.2023 5 z 5

Po Heřmánkovém údolí opět trefa do černého. Knížku jsem skoro nemohla odložit, Sylvii a její nelehký příběh jsem si naprosto zamilovala. Líbí se mi, jak silné ženské postavy paní Körnerová tvoří. Už se nemůžu dočkat druhého dílu!

IvčaH76
28.12.2022

Krásné čtení. Sylvie ukázala sílu ženy, co vše dokáže zvládnout. Těším se na druhý díl.

Seyris
26.11.2022 5 z 5

Urcite stoji za precteni, i druhy dil. Jsem Husakovo dite a desi me, jak to bylo vsechno tezke, kdyz clovek nebyl politicky v souladu a dobou. Neustaly boj, ktery nesel vyhrat. To je vlastne asi v obou dilech. Doporucuji.

Hakl54
12.11.2022 5 z 5

Pěkné počtení. Pouze mě trochu vadilo vykreslení 70 let. Jako by byli všichni negativně naladěni, ale i přes nelehkou dobu vlády komunistů a normalizaci se lidé družili a snažili si život ulehčit.

WaN635
30.09.2022 5 z 5

Pohled na životní kapitolu jedné mladé holčiny z období 70let minulého století.
Musím říct, že Sylvie byla neuvěřitelně srovnaná holka s poměrně vysokým morálním kreditem, navíc vykonávající náročné povolání.
Oldřicha jsem někdy vůbec nechápala, ale fandila jsem mu v jeho složitém soukromí. I přesto, že teprve 30catník, tak toho s ,,ženou,, zažil až až.
Reálně ukázaný život v období socialismu.
Líbilo se mi to a opravdu hodně a teď jdu na další díl. (Doufám, že to nakonec Sylvii a Oldřichovi klapne).

juliesze
30.09.2022 3 z 5

Zajímavý nástřel různých vztahů v nemocnici. Toho jak to fungovalo v rodině a trochu těch politických pletek. Tlak na Pldřicha z různých úhlů taky zajímavý, myslím, že v téhle době by se zachoval jinak a líbí se mi i posun samotné společnosti. Nicméně takové oddychové, trochu plytké.

LucieT
10.09.2022 5 z 5

Nemůžu jinak, než dát plný počet a hned sahám po druhém dílu. Super čtení, měla jsem problém knihu odložit a dělat i něco jiného:-)

Dreisii
29.07.2022 5 z 5

Za mě super čtení, děj je svižný kniha je během chvíle přečtená. Těším se na pokračování.