Prosím vás, sestřičko

Prosím vás, sestřičko https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101297/bmid_prosim-vas-sestricko-MkD-101297.jpg 4 524 140

Prosím vás, sestřičko série

Křehký příběh ze sedmdesátých let minulého století, z prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život.... celý text

Silwinka87
06.04.2019 3 z 5

Knížka se četla dobře..Pěkný příběh o zdravotní sestře Sylvii,která se přestěhuje do maloměsta ke své tetě..Život jí staví do cesty různé překážky,ale taky dojde na nečekanou lásku,která taky není nejrůžovější..
Pěkná oddychovka..Asi zkusím i druhý díl..

lapagerie
11.02.2019 4 z 5

Paní Körnerová umí psát čtivě, ačkoliv ne všechny její knihy mě zajímají. Z těch, které jsem si vybrala a přečetla, bych na první místo dala Heřmánkové údolí. Ale i "Sestřička" je hezky psaný příběh. Čekala jsem možná více dobových reálií, ale i tak jsem spokojená. Hvězdička dolů za useknutý konec. Ale protože existuje druhý díl, tak se to dá skousnout.

mariva
07.02.2019 5 z 5

Knížka mě vrátila do mládí, do doby, kterou už dnešní generace neznají a proto jim mnohé v knize bude připadat nereálné, ale taková tehdy byla doba. Autorka ji popisuje opravdu velmi reálně a i když mám raději její knihy z historie, čtení jsem si užila a před očima jsem úplně viděla vše, co v knize popisovala. Doufám, že brzy vyjde pokračování, už se ho nemůžu dočkat.

Misha224
06.02.2019 5 z 5

Knihy této spisovatelky mne nikdy nezklamou, příběh má zajímavý děj, který se odehrává v nemocničním prostředí. Pěkná oddychovka.

Miretti
07.01.2019 5 z 5

Paní autorka tyhle příběhy psát prostě umí. Kniha mě hned vtáhla do děje, po celou dobu jsem držela palce milé zdravotní sestřičce, která v životě ze strany své rodiny žádnou podporu neměla, spíš naopak. Skvěle popsáno prostředí nemocnice a hlavně doby, ve které se děj odehrává, kdy výši odměny v práci neurčovaly vaše pracovní schopnosti,ale to, zda vyhovujete svým příkladným socialistickým životem, do kterého emigrující bratr a jistý intimní vztah rozhodně nepatří. Ani tyto životní překážky hrdinku nesrazí na kolena, nelituje se, naopak. Těším se na pokračování.

Barbara182
26.12.2018 4 z 5

Překvapivě dobrá knížka, první, kterou jsem od autorky četla a neodehrávala se v hluboké minulosti, ale docela nedávno a ještě u nás :-) Některé každodenní věci mě dost překvapily, např. že odměny se nedávaly ani tak za odvedenou práci, ale za to, jak člověk plnil vůči režimu :-( Moc pěkný příběh, mladá sestřička Sylvie mi hned přirostla k srdci, a tak jsem se pustila i do druhého dílu :-)

knihovnička007
17.08.2018 5 z 5

Opět krásné pohlazení na duši od úžasné paní spisovatelky. Znovu jsem se ocitla v "sedmdesátkách" a prožívala příběh se Sylvií a Oldřichem.
Tolik zášti a zloby, se kterou se oba hlavní hrdinové musí prát! Opravdu nechápu lidi, kteří se hrabou do soukromí jiných.
A nechápala jsem chování Sylviiných rodičů-těch, kteří by měli stát na straně své dcery a mít radost z toho, že je jejich dcera šťastná.
V každém případě opět úžasný román. S touto autorkou jsem zatím nikdy nešlápla vedle.
Děkuji!

Kerberos
14.08.2018 4 z 5

Velmi příjemné čtení,nostalgie bývalé doby- otevřený konec.Takže honem přečíst pokračování.

p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Skvělé čtení, které mě zaujalo a musela jsem si hned sehnat další díl.

medlovice
13.07.2018 5 z 5

Už chápu proč byla tato kniha tak často půjčovaná . Proč ji moje matka četla dlouho do noci , stejně jako já.
Z této knihy dýchá sám život. Je to příběh křehký, ale skutečný . Je vůbec možné dostat z knihy víc ? Já z ní vytáhla všechno. Stala jsem se Sylvií. Cítila jsem naškrobený čepec i tenisky obuté naboso , vlhkost starého domu a teplo kachlových kamen , vyhlížela jsem bílou škodovku a moc jí fandila. Zapisuju se do pořadníku na pokračování. Děkuji , sestřičko.

stavinohova
05.07.2018 4 z 5

Hezka oddychovka..

kacaaba
11.03.2018 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát, moc se mi líbila. Čtivá, nenáročná oddechovka.

mili159
05.02.2018 4 z 5

Moc pěkné čtení. Má to spád i příběh. Těším se na druhý díl.

Kopretina_aku
26.12.2017 4 z 5

Kniha se velmi dobře a rychle četla. Nabyla jsem dojmu, že zdravotnictví a hlavně vztahy sestra-lékař ze 70.let se o moc neliší od toho dnešního.

28401
30.11.2017 5 z 5

Oddechovka..

Hannelle
22.10.2017 5 z 5

Příběh mladé sestřičky, která opustí svou rodinu a vydá se začít nový život - s odvahou, se ctí a s vědomím, že to, co dělá, jak jedná, je správné. Bohužel, v prostředí, kde hraje velkou roli původ, kádrový posudek a pomluvy nemá moc šancí na úspěch. Přesto se nevzdává. Krásná kniha.

i.stefany
09.08.2017 5 z 5

Hezký příběh z lékařského prostředí minulých let. Naprosto uvěřitelný příběh mladých lidí, kteří si musí vybojovat své štěstí.

Dagmar58
21.07.2017 4 z 5

Příjemné čtení, oddechovka z lékařského prostředí a ze života za socialismu. Opravdu bych si nepřála, aby se některé věci z té doby vrátily...

petrulkaa
24.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha, přečteno téměř jedním dechem. Krásně podaná vzpomínka na léta minulá. Už začínám hltat další díl. Skvělá autorka opět nezklamala. .

ivulka15
15.11.2016 4 z 5

Hezký příběh,který by mohl napsat i život sám.