Prosím vás, sestřičko

Prosím vás, sestřičko https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101297/bmid_prosim-vas-sestricko-MkD-101297.jpg 4 524 139

Prosím vás, sestřičko série

Křehký příběh ze sedmdesátých let minulého století, z prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život.... celý text

Maciiik
Maciiik
09.04.2021 4 z 5

Oba díly jsem přečetla jedním dechem, mám ráda knihy z lékařského prostředí. Hodně se to podobá příběhům, které mi vyprávěla maminka - začínala jako sestra v téže době. Já se narodila v roce 1984 a pamatuju si jen mávátka ;)
Obě knihy byly velmi čtivé, i když to žádná "oddechovka" není - těžkosti obyčejných lidí v socialismu mě občas dohání k návalům vzteku a bezmoci.

99jana99
99jana99
26.03.2021 5 z 5

Opět dobře napsaná knížka této spisovatelky. Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah, nedalo se jinak. Nemocniční prostředí tehdejší doby je vykresleno věrohodně, těším se na další díl o sestřičce Sylvii. Určitě doporučuji přečíst.

Val
Val
25.03.2021 5 z 5

Ač knihy z lékařského prostředí moc nemusím , tady jsem ráda udělala výjimku. Hana Marie Körnerová je totiž zárukou dobrého čtení. Kniha nás zavádí do jedné malé nemocnice v době hlubokého komunismu , který dýchá z každé stránky. Sympatické Silvii, která statečně bojuje s nepřízní osudu snad na všech frontách , jsem celou dobu fandila a moc se těším na druhý díl .

Aleh
Aleh
13.03.2021 3 z 5

Hana Marie Körnerová píše pro ženy. její jazyk je srozumitelný a knihy jsou čtivé. Prostředí nemocnic a jejich personálu na jedné straně a pacientů na straně druhé přidává na atraktivitě jejích příběhů, protože samozřejmě nabízí témata, která lidi přitahují a jsou zárukou rozjitřených emocí, které při četbě tolik očekáváme. Nejinak je tomu i v knize Prosím vás, sestřičko. Příběh mladičké Silvie zaujme, i když pro dnešního čtenáře je zasazení děje do 70. let minulého století příliš poznamenáno tehdejší dobou. Ale musím také poznamenat, že radosti i starosti měli lidé úplně stejné jako mají dnes.

Kočičáci
Kočičáci
07.03.2021 5 z 5

Milý a uvěřitelný příběh mladičké sestřičky Sylvie, který se odehrává v době, kdy slovo svoboda mělo jinou váhu než dnes, vás chytne a nepustí. Soudruzi a jejich socialistické uspořádání ovlivňují její život prakticky na každém kroku a Sylvie bohužel nemá moc záchytných bodu, o které by se mohla opřít, než stařičkou tetu a "zakázanou" lásku. I přes tyto nepříznivé podmínky se nevzdává a snaží se pro sebe vybojovat to nejlepší.
Oceňuji velmi sugestivně popsané prostředí - to autorka opravdu umí. V dětství jsem párkrát skončila v nemocnici a při čtení této knihy jsem si "špitál" živě vybavila, stejně jako hřejivé teplo kachlových kamen, která jsme měli na chalupě.
Ráda doporučuji a těším se na pokračování!

Anitram22
Anitram22
07.03.2021 5 z 5

Opět od autorky krásně napsaná kniha popisující osud mladě sestřičky Silvie. Kniha se mi četla velmi dobře. Děj se po celou dobu nikde nezadrhával a netáhnul. Hned po jejím přečtení jsem musela začít číst druhý díl.

raty
raty
01.03.2021 5 z 5

Pěkně popsané nemocniční prostředí i život v 70. letech.
Příběh hlavní hrdinky Sylvie mě zaujal a čtení mě moc bavilo. Druhý díl už mám nachystaný.

jadwiga
jadwiga
24.02.2021 5 z 5

Moc pěkné první setkání s paní Körnerovou. Jelikož jsem taky sestřička, tak mi mluvila mnohdy přímo z duše. Přišlo mi jako by paní autorka vše sama zažila. Po přečtení prvního dílu jsem se hned pustila do dalšího :-). Děkuji.

aleza1
aleza1
21.02.2021 5 z 5

Sympatické čtení, vše uvěřitelné... Zdravotnictví v 70. letech nebylo snadné... některé prvky se objevují i dnes. Pouštím se hned do pokračování.

Ronnie68
Ronnie68
16.02.2021 4 z 5

Knihu jsem měla půjčenou od kolegyně ... a je pravda, že se mi četla kniha dobře .... pustim se i do druhého dílu ...

JezinkaJ
JezinkaJ
14.02.2021 3 z 5

Četla jsem kvůli Výzvě, neb jsem bohužel Chirurga neuváženě přečetla loni. :)
Kniha je čtivá, to musím uznat. Prostředí nemocnice je pro čtenáře vždycky atraktivní. Bohužel je to lehce za mou hranicí literatury pro ženy. První díl, ještě budiž.. :)

Adris
Adris
30.01.2021 3 z 5

Série se zdravotní sestrou Sylvií, která jako novicka nastupuje do odlehlejší nemocnice, kde je semknutá komunita a každý každého zná. V knize jsou popisovány trable začínající sestry i příběhy pacientů (něco pro diváky Ordinace :D). Samozřejmě opět tematika lásky, rozvodu, těhotenství, rakovina... Zkrátka šablona paní Körnerové. Děj Sylvie se dost podobá ději Kamily z Vesnice Stamice, dokonce se v této knize nějaká Kamila objevuje, ale jiná, a jelikož si autorka vybírá stále dokola stejná nebo podobná jména, hrozně se to plete. Taky myslím, že autorka asi nezná jinou nemoc, než rakovinu. Čekala bych trochu více zajímavostí ze světa nemocnice. Ale celé se to spíše stáčí na socialismus a osobní život Sylvie. Jako hlavní hrdinka je mi Sylvie sympatická, na svůj věk je zvláštně vyzrálá, taková trpitelka. Oba díly mě bavilo číst, ale asi zase dlouho po knize paní Körnerové nesáhnu. Chtělo by to zvětšit omezený pohled na život. Opravdu každá neotěhotníme a neumřeme na rakovinu(to není spoiler, ale souhrn opakujícího se :).

Fixa08
Fixa08
28.01.2021 5 z 5

Krásná, uvěřitelná kniha. Hlavní hrdinka opravdu sympatická. Jsem ráda, že už v takové době nežiju.

Monika1717
Monika1717
26.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha z doby socialistického zdravotnictví, kdy se kromě práce hodnotil také politický postoj sestry. Silvie mi bylo chvilkami líto, mít takovou rodinu a některé nadřízené nebylo žádné terno. A láska k člověku, který byl zadaný nezadaný jí také moc štěstí nepřinášela. Pořád jsem čekala, že se objeví závěť a teta jí odkáže všechen majetek nebo že získá dům zpátky. Čekala jsem a čekala ......... ale nedočkala jsem se.

MaggieR
MaggieR
25.01.2021 5 z 5

Nadherná kniha, žiadna sentimentálna, nereálna blbosť ale príbeh o skutočnom živote. Výborna sposovateľka.

Nikol1212
Nikol1212
17.01.2021 3 z 5

četlo se dobře i když mám raději když knížku vypráví hlavní hrdina. Nicméně dobrá oddychovka, jen mi vadil useknutý konec...

LeHor
LeHor
11.01.2021 5 z 5

Čtivý a uvěřitelný příběh. Líbilo se mi to.
ČV - 19

Jančislava
Jančislava
11.01.2021 5 z 5

Kniha se mi četla hezky, příběh pěkně plyne. Zdravotnictví v této době pro mě bylo zajímavé. Jsem s knihou spokojená a jdu na druhý díl.

Marci70
Marci70

Kniha se mi moc líbila.

Annannas
Annannas
05.01.2021 5 z 5

Sáhnout po knížce této spisovatelky je prostě sázka na jistotu. Už se těším na druhý díl této série.