Děkuji, sestřičko...

Děkuji, sestřičko... https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116751/dekuji-sestricko-116751.jpg 4 461 134

Prosím vás, sestřičko série

< 2. díl

Jde o pokračování knihy Prosím vás, sestřičko... Pokračování křehkého osudu mladé sestřičky, který se odehrává v sedmdesátých letech minulého století v prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život.... celý text

Marci70
11.01.2021 5 z 5

Krásná kniha!

zimolka
24.11.2020 5 z 5

Opět povedené,tak jako první díl.

borupet
23.10.2020 5 z 5

Velmi zdařilé pokračování, nenásilné. Oba díly se moc pěkně čtou. Je mi líto, že už je konec...

Jabkovžupanu
18.10.2020 4 z 5

Kniha je čtivější, než první díl. Povaha Sylvie je sice moc dokonalá, ale to je trochu nešvar autorky, když píše o sestřičkách :)

Veronika33
09.09.2020 5 z 5

Musím povedať, že druhý diel ma bavil o trošku viac ako predchádzajúci. Veľmi som si ho užila, dej bol pútavejší. Určite si túto knihu ešte niekedy prečítam. Teším sa na ďalšie autorkine knihy.

Noisette73
26.08.2020 4 z 5

Opět krásná knížka, druhé díly občas pokulhávají, ale tohle nebyl ten případ, skvělé, opět dojemné, jen ten Oldřich mi lezl krkem.... Ale úžasná Sylvie to vyvažovala.

Janahan
21.07.2020 5 z 5

Obě knížky se mi moc líbily. Poutavé, čtivé, ze života. Klidně bych si dala ještě pokračování. Fakt mi bylo líto, že je konec knížky.

Murasaki
20.07.2020 5 z 5

Po dočtení knížky jsem se cítím prázdně. Nechala jsem se silně vtáhnout do příběhu nelehkého života mladé sympatické sestřičky Sylvie. Prožila jsem s ní její těhotenství i nelehký porod. V této části jsem hodně brečela. Přeci jen mám doma taky miminko. Prožila jsem s ní i ztrátu nejbližšího člověka těsně před narozením miminka a soucítila neboť mě potkalo to samé, jen s jiným členem rodiny. Opravdu jsem se s ní sžila a je mi moc smutno, že příběh skončil. Tento příběh si v sobě ponesu dlouho a určitě se k Sylvii a Oldřichovi zase časem vrátím.

mirinda973
24.06.2020 4 z 5

Oba díly jsem přečetla ani ne za týden. Mám ráda knížky ze života a tahle přesně taková je. Paní Körnerová prostě umí psát a zaujmout od první stránky

allebra
12.06.2020 5 z 5

Zdařilé pokračování životní cesty sympatické zdravotní sestřičky ze sedmsesátých let minulého století. Příběh byl zajímavý, četlo se velmi dobře, klidně bych si přečetla i pokračování. Profesní zkušenost autorky je znát a určitě ku prospěchu.

zdenaR
02.06.2020 4 z 5

Pokračování sestřičky Sylvie se mi četlo velmi dobře, připadalo mi to opravdu ze života - i když nelehkého. Přesto kniha působí optimisticky, právě díky hlavní hrdince.
Velmi bych uvítala pokračování osudů rodiny v dalších letech :-)

Arsi
22.05.2020 5 z 5

I druhá kniha o nelehkém životě Sylvie a Oldřicha se mi moc líbila. Mám moc ráda knihy od paní Körnerové. Rozhodně její knihy doporučuji.

Anahk1
07.05.2020 5 z 5

Oba díly o nelehkém životě Sylvie a vlastně i Oldřicha se mi moc líbily a moc jsem jim fandila.. ikdyž na jeden vztah až moc problémů, paní Janu bych schutí zavřela do blázince, ikdyž člověk nikdy neví, jak by se v pozici jiných sám zachoval.. vadilo mi, že nedokázala Oldřichovi projevit alespoň trochu vděku, snažil se jí pomáhat, ikdyž zřejmě všechno dělal pod tíhou svědomí.. moooc by mě zajímalo, jak se jejich životy přeměnily po revoluci.. :)

Olous1
25.03.2020 5 z 5

I druhé pokračování sestřičky Sylvie se mi moc líbil a jsem moc ráda, že mám oba díly ve své knihovně. Doporučuji. Styl psaní paní autorky mi sedí a přečtu si určitě další knihy od ní.

los
16.02.2020 1 z 5

pohádka, šablona dobro-zlo

katynais
05.02.2020 3 z 5

V tomto díle mě Jana už hodně vytáčela a řekla bych, že na dva mladé lidi připadlo hodně zlého, neměli to vůbec lehké, ale i přes to vše, dokázali být šťastní

terijans
02.02.2020 4 z 5

Opět velmi čtivé, napsáno tak, jak život přichází. Jen k té hlavní hrdince pořád nechovám velké sympatie...

LenkaV.1
21.01.2020 4 z 5

Tato knížka se mi četla hezky. Příběh mladé sestřičky Sylvie, lékaře Oldřicha Fišera, které svede osud do malé nemocnice, je velmi hezky vykreslený. Ukazuje život v hezčích i nepěkných chvílích, stejně jako myšlení jednotlivých hrdinů i to, jak se dokáží postavit ke svým "stínům z minulosti". A dává naději, že láska může zvítězit.

Vojslava
21.12.2019 3 z 5

Hodnotím o trochu víc než na tři hvězdy, protože je to zcela typický autorčin příběh i hrdinka, ale historické kulisy jsou v tomto případě slušivější...

Doubravka1975
09.12.2019 5 z 5

Skvělé pokračování sympatické zdravotní sestřičky Sylvie, tentokrát ani ne příběhy z nemocnice, ale její osobní život a rodinné vztahy. Skvělé upomínky na minulý režim.