Proroctví Sibyly, královny ze Sáby

Proroctví Sibyly, královny ze Sáby https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285831/mid_proroctvi-sibyly-kralovny-ze-saby-o2B-285831.jpg 4 2 1

Na základě různých dochovaných materiálů] zpracoval Jiří Zeman - Sibyla Kumana, královna ze Sáby, asi 970-870 př. Kr.

Marekh
07.07.2018 5 z 5

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Zaznamenáno jest: Řekla jsem, že není na světě nic nového, že všechno se jenom mění a přece zůstává stejným. Jest však jedna věc, která nezůstává stejnou a stále se mění. Jest v nás, roste s námi a s námi i umírá – láska. Co jest to láska a jak vzniká? Láska jest výsledek lidského hloubání, o němž žádný neví a také věděti nebude. Je to výslednice jeho duše a kdybys tisíckrát po základu této výslednice se ptal sebe, anebo někoho ze svého okolí, pak nikdy odpovědi ti nedá, neboť tuto nezná. Zkus. Běž světem, abys lásku našel. Půjdeš. Půjdeš léta, zestárneš, ale lásku, kterou hledáš, nenalezneš, neboť láska jest něco, co najíti se nedá. A když se ti již bude zdáti, že skutečně našels její tajemství, tu schová se před tebou, bude ti utíkati, skrývati se bude, ba budeš slyšeti její tajemný smích, že hledáš něco, co nikdy nalézti nemůžeš. Tj. tedy láska a její tajemství.

proroctví Sibyla

Kniha Proroctví Sibyly, královny ze Sáby je v