Proroctví

Proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219370/bmid_proroctvi-219370.jpg 4 417 86

Proroctví série

Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Zároveň se bojí, že tyhle její „abnormality“ značí, že je nějaká zrůda, a tak se snaží co nejvíc splynout s davem, nevyčnívat. Což je minimálně při její výšce opravdu těžké. Pak ale na americký ostrůvek, kde žije, zavítá početná rodina Délosových a obvykle mírná a klidná Helen přecitlivěle reaguje na jakoukoli zmínku o nich, přestože je vůbec nezná. Její okolí, táta, nejlepší kamarádi Claire a Matt, ji nepoznávají a nechápou, co se děje. Jenže rodina Délosových Helen nepřinese jenom neklid, ale taky jí pomůže zjistit, co je vlastně zač. Že není žádné monstrum, ale stejně jako atraktivní, výjimečně chytří a sportovně nadaní Délosovi pochází z linie potomků řeckých polobohů…... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

Starcrossed , 2011

Arya26
Arya26
07.08.2015 3 z 5

Knížka se mi vcelku líbila. Někdo říká ,že mu to připomíná stmívání. Ve skutečnosti jsem stmívání nečetla ,protože bych na to asi neměla žaludek. Viděla jsem asi první dva díly a říkám ,že tam jisté podobnosti jsou. Příběh je vlastně napsaný podle klasických teen parametrú - nadpřirozená holka + nadpřirozený kluk = zakázaná láska / spostu nepřátel a nebezpečí ,přátelé , a na 95,5%skončí spolu .Knížka mě bavila sice mě někdy Helen lezla na nervy ,ale nebylo to hrozný.Doufám ,že se co nevidět uvooní další díl v knihovně ,protože si chci přečíst i další díly.

Aléda
Aléda
07.08.2015 5 z 5

Teda...vůbec jsem nečekala, že to bude až taková bomba!!! Vážně. Občas jsem se teda do toho trochu zamotávala, ale hned potom se to všechno vyjasnilo. Radím číst velmi pozorně, hlavně ke konci. Jinak stoprocentně doporučuji všem! Totálně božská knížka.

Praha
Praha
03.07.2015 5 z 5

Tato kniha je něco úžasného. Je to takový že na jedné stránce mám záchvat smíchu a nadruhé mi zase naopak tečou slzy. Jak je to možné? Ptala jsem se na to taky a k ničemu jsem nedošla až na to že styl psaní autorky této knížky mě naprosto pohltil. Moc doufám v to že Helen bude s Lukasem. Osobně si myslím že pět hvězdiček je na tuto knihu hodně málo. Doporučuji a rovnou si kupte všechny tři díly najednou aby jste nemuseli Mít cestu do knihkupectví nebo na internet;-)

Adele02
Adele02
01.07.2015 1 z 5

Ne... tohle vážně ne.

adelaska
adelaska
10.06.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale nijak zvlášť mě nedostala. Po jejím dočtení ani nemám moc nutkání číst další díl i přesto, že má celkem dost vysoké hodnocení.
Co se týče námětu, pro mě byl celkem originální, knihu s touto tématikou jsem ještě nečetla a nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Ale něco tomu prostě chybělo. S postavami jsem problém neměla, hrdinové mi celkem sedli. Ale jak jsem už zmínila, něco mi tam chybělo.
Každopádně za přečtení to stojí, do dalšího dílu půjdu, ale asi ne hned.

11.05.2015 5 z 5

Jenom jeste ze je to mozna az moc jednoduchy. Jak se ji na konci treba bojej ti bohové a tak. A jak ma taky vsechny mozny schopnosti. Ale to neva. Na to jsem si dost rychle zvykla pod "užasností" děje ;D

10.05.2015 5 z 5

Knížka je prostě ÚŽASNÁ!!!!! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout!!! Je to napínavý, fantazi, romantika ..... No prostě úžo!!......

ester9067
ester9067
26.04.2015 5 z 5

Kniha mne uchvátila a to hlavně díky Helen a Lucasovi. Podle mně by si zasloužily být spolu bez překážek ale kdyby tomu tak bylo knížka by byla nudná a neoslovila by mne.

Samira
Samira
09.04.2015 5 z 5

Maximálně příjemné překvapení. Od knihy jsem nic neočekávala a jsem nadšená. Nové téma, které je navíc skvěle zpracované, napětí, láska a mnohovrstevná zápletka. Nemůžu jinak než chválit. Bonusem navíc jsou ostatní postavy a další páry, kterým držíte palce. Přecházím na další díl a doporučuji!!!

felix6338
felix6338
25.02.2015 odpad!

Z holky s potížemi se stává nádherná bojovnice kterou nosí na rukou ten nejkrásnější ze všech - potomek Bohů z Říma...Napřed nenávist, pak boje a z těch, co se nenáviděli, je jedna lásková rodina, která však musí jít proti sobě...Divný zvrat.
Jsem hodně velký milovník fantasy, ale tohle je poměrně směšný námět...nemám rád spojení tajemna, temna nebo kouzel a dnešního světa.
Fantasy pro mne znamená zajímavý svět s podivnými obyvateli či událostmi, ne reálná minulost a dnešní teenageři...
Proto takové hodnocení.

czeliza
czeliza
09.02.2015

Hodnotit nebudu, protože by to nebylo fér, vzhledem k tomu, že jsem knížku nedočetla do konce, ale komentovat musím. Vůbec se mi nedařilo začíst, musela jsem se nutit a už od začátku jsem získala averzi k hlavní postavě. Některé pasáže se mi zdály zmatené a styl psaní autorky prostě nebyl mým šálkem čaje.
Příběh navíc připomínal dvě knížky, alespoň mě, Percyho Jacksona a Stmívání. Přes tu podobnost jsem se nějak nemohla dostat. Evidentně si kniha své čtenáře najde a našla, ale pro mě to byl krok vedle. Svojí pozornost zaměřím jinam.

Dani3
Dani3
01.02.2015 4 z 5

Začátek příběhu byl pomalý a hodně rozpačitý, ale pak, ani nevím kdy, se to rozjelo a obracela jsem nadšeně jednu stránku za druhou. Autorka postupně odhalovala plno tajemství a záhad. Do současného života zakomponovala řeckou mytologii, což se mi fakt líbilo. Další díl si určitě přečtu, první díl skončil s mnoha otazníky a jsem zvědavá na autorčino pojetí podsvětí a na to jak to dopadne s Helen a Lucasem.

helca6016
helca6016
30.01.2015

Tak... :)
Knížku jsem dostala k narozeninám o mamky a nemůžu říct,že by mě hned ze začátku chytla jak je u mě zvykem :) Četla jsem ji opravdu dlouhou dobu,protože jsem ji otevřela jen asi dva dny do týdne na hodinku,když jsem nemohla spát nebo usnout o.O
Ovšem...potom to začalo. Dostala jsem se do toho a doufala v romantiku mezi Lukasem a Helen (moc jsem se nedočkala,doufám,že v druhém díle bude víc :DD ) a čekala jak se příběh vyvine a skončí :)
...ale prostě ano! Tato knížka opravdu stojí za přečtení :)

Shai
Shai
23.11.2014 4 z 5

Zatím jsem ještě nedočetla, ale musím to prostě napsat...
Kniha je naprosto čtivá, a je pravda, že mě dostala. Není to ale nic originálního... nepřipadá vám to tak trochu jako Stmívání?
(Helen=Bella, Jerry=Charlie, Lukas=Edward, Hektor=Jasper, Kassandra=Rosalie, Ariadna=Alice, Jason=Emmet, Kastor=Carlisle, Noel=Esmé) ...podle mě je to jako vystřižené ze Stmívání a to i v tom, jak se k sobě Lukas a Helen, a všeobecně včichni chovají...
Jinak je to ale naprosto úžasná kniha!!! :-)

coffeelover2
coffeelover2
10.11.2014 4 z 5

S odstupem, kdy už 5. den nad knihou dumám a přemlouvam se, abych si hned nakoupila druhý díl, musím uznat, že i když mi neni náct, ta kniha mě dostala. Proč si tedy ten druhý díl nekoupím? Protože se znám, zhltnu ho během několika hodin a bude konec. Budu muset čekat na příští rok a to mě bude mrzet. Kniha je čtivá, z mého pohledu i docela originální. Hlavní postavy jsou sympatické a zápletka je působivá. Jednu hvězdu strhávám, protože občas nebylo scela jasné, co se zrovna stalo, viz ten pád Helen z nebe.

Antoaneta
Antoaneta
28.10.2014 5 z 5

Tak tahle kniha je super!Přiznám se že fantasy nepatří mezi mé oblíbené žánry,po knize jsem sáhla díky její krásné obálce a musím říct že rozhodně nelituji dokonce se už ted moc těším na další díl.Děj má spád stále se něco děje dochází k různým nečekaným zvratům.Navíc je kniha psána velmi lehkou čtivou formou vtáhla mně do děje hned po prvních pár stránkách.Za sebe mohu jen doporučit.

vikimi
vikimi
18.10.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, hlavně začátek, kde se Lucas s Helen "oťukávali".
Konec samozřejmě zůstal otevřený a já se moc těším na zbylé dva díly.
Jak jsem se tak dívala na anotaci druhého dílu, mírně mi zatrnulo, protože já jsem rozhodně proto, aby se Helen dala dohromady s Lucasem, na druhou stranu uvidíme, jaký bude Orion :)
Hlavně si přeju, aby trilogie skončila dobře :) nechci žádné špatné konce, to se k tomuhle žánru nehodí!

warca
warca
12.10.2014 5 z 5

Nádhera! Knížka mě úplně dostala! Přečetla jsem jí zhruba za 2 dny a už se nemůžu dočkat dalšího dílů! Rozhodně tam nechybělo napětí, romantika ani pátrání. Lucase jsem si hned oblibila a jsem zvědavá, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet. ..
Jen se mi nelíbilo, že v první polovině bylo veškeré napětí a potom na ten konec skoro žádné nezbylo.

ivca7818
ivca7818
14.09.2014 1 z 5

Jedno velké zklamání a kniha, s níž jsem pouze mařila drahocenný čas. Nedokázala jsem ji ani dočíst, jedna velká nuda, nuda, nuda a nuda. Tohle že má být poutavý a napínavý příběh? Během četby této knihy jsem si krátila čas ještě čtyřmi dalšími, které jsem ale tentokrát dočetla do konce. A navíc je kniha psána podle až modelového scénáře, jak upoutat dnešní teenagery (nejlépe mladé dívky). Šestnáctiletá holka (téměř pokaždé jí je šestnáct, což je taky zvláštní - vše důležité proběhne v šestnácti?) prostě ví, že je jiná. Je moc vysoká, moc hubená, moc velká srágora a moc velký outsider, která má pochopitelně jenom jednu nejlepší kamarádku a kluka, kterej je do ní zamilovanej už děsně dlouhou dobu. A pak se najednou všechno změní. Zčista jasna pochopitelně. Přijede na ostrov rodina Délosových. Jsou strašně nádherný, strašně záhadný a strašně asi nebezpečný nebo co (jak vystřižené ze Stmívání - Cullenovi :D). Kniha není ani trochu čtivá - bez urážky, ale knih, které jsou psány podobným stylem, mají podobnou zápletku a téměř totožnou šestnáctiletou hrdinku jsem přečetla už na několik desítek a vždy probíhaly podle stejného modelového scénáře. Musím si jít spravit chuť - nejlépe Patricií Briggs, to je pro mě teprve to pořádné napětí a akce. Asi je to tím, že už mi není šestnáct a tak mě podobné příběhy fakt neberou :D

Maragad
Maragad
15.08.2014 4 z 5

Proroctví je tvořeno poutavým příběhem, který čtenáři nedá spát, dokud nedočte knihu do poslední stránky. Celá kniha je přímo nabitá jiskřením mezi Lucasem a Helen, kdy jejich pouto až fyzicky vnímáte. Ovšem také zde naleznete plno tajemství, nad kterými budete neustále dumat. Knihou čtenáře totiž provází spousta tajemství a záhad, kdy každé řešení doprovází hned další dvě nové otázky. Dá se říct, že je kniha jednou velkou záhadou. Dále je příběh plný zvratů, a když k tomu ještě přidáme velmi čtivý styl, jakým je kniha napsaná, vznikne nám opravdu skvěle vypracované dílo.

láska bohové pro dospívající mládež (young adult)

Josephine Angelini
americká, 1975