Proroctví

Hlavní postavou je šestnáctiletá Helen Hamiltonová, která od dětství vyrůstá na americkém ostrůvku Nantucket. Bolestně si uvědomuje, že se od ostatních vrstevníků liší – nejen svojí výškou (má zhruba metr osmdesát a vypadá to, že možná ještě poroste), ale i schopnostmi. Už odmalička se kolem ní dějí záhadné věci, umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu, kterou se snaží před okolím skrývat. Má obrovský strach, že tyhle její „abnormality“ značí, že je nějaká zrůda, a tak se snaží co nejvíc splynout s davem, nevyčnívat. Což je minimálně při její výšce opravdu těžké :-) Pak ale na ostrov zavítá početná rodina Délosových, kteří se sem přesunuli ze Španělska, a všechno je jinak. Obvykle mírná a klidná Helen začne být napjatá jako struna a přecitlivěle reaguje na jakoukoli zmínku o novousedlících, přestože je vůbec nezná a ani je nikdy neviděla. Její okolí, táta Jerry, nejlepší kamarádka Claire a kamarád Matt, ji nepoznávají a nechápou, co se děje.

Jenže rodina Délosových Helen nepřinese jenom neklid a emoce, které do té doby nepoznala, ale taky jí pomůže zjistit, co je vlastně zač. Že není žádné monstrum, ale stejně jako neobyčejně atraktivní, výjimečně chytří a sportovně nadaní Délosovi pochází z linie řeckých polobohů. A postupně se dozvídá, jak to mezi polobohy chodí, jakými všemi schopnostmi je obdařena a tak dále. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168785/starcrossed-proroctvi-hOE-168785.jpg 4.2245

Proroctví (1.)

Starcrossed (2011)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Petruse21

Spíš pro mladší čtenáře, ale mně se to líbílo

Evule114

Souhlasím s kuntova.k, taky mi na začátku nesedla forma psaní, protože jí moc v oblibě nemám, ale příběh byl tak čtivý, že mi to po chvíli přestalo vadit. Knížku jsem zhltla za jedno odpoledne a jsem opravdu zvědavá, jak to celé dopadne. A to že je Helen s Lucasem příbuzná? Na světě jsou horší věci :-) třeba chudák Hector, toho je mi vážně líto :-(

kuntova.k

Ze začátku jsem se bála er formy, nemám ji ráda. Nakonec jsem si zvykla. Knihu jsem začala hltat zhruba v půlce, kdy se začalo konečně něco dít. Už se třesu na další díl. A jak to dopadne mezi Helen a Lucasem.

Chytuš

Čtivá, zábavná a romantická fantasy pohádka, kterou bych si plně užila, kdybych jí četla tak před pětadvaceti lety. To ale ještě nebyla napsaná, takže si jí užívám až teď :-) A vůbec mi to nevadí, protože pro podobné příběhy mám pořád slabost, jsou pro mě oddychovou záležitostí. Maličko mi vadilo, že místy jsem si nebyla jistá, jestli nečtu Stmívání v kulisách starořeckých bájí, ale nakonec uznávám, že si mě nakonec hlavní hrdinové Proroctví získali víc. Helen mi byla mnohem víc sympatická, než Bella a Lucas je prostě BOŽÍ - a to doslova :-) Tak jim budu fandit i dál, těším se na oddychové pokračování.

_Gabriela_

Skvělá kniha. Doporučuji.

trudoš

Překvapivě zábavnější než Percy Jackson, ovšem bohužel se zápletkou jak vystřiženou ze Stmívání. Alespoň že zajímavější. Milostné tokání je však pojato stylově a s nadhledem, přičemž Josephine Angelini sype z rukávu jeden vtípek za druhým. Stejně tak boduje v přátelské rovině a naprosto dokonalé jsou ty momenty, kdy Helen odhaluje Clare pravou identitu a ukazuje se, že Clare už na spoustu věcí přišla sama (třeba když jí nenápadně shodila ze střechy). To je autorka ve svém živlu a být zápletka postavená pouze na tom, užil bych si ji mnohem víc.
Jakmile však přijde ke slovu akce, vyprávění začne kolabovat. Nejde ani tak o vachrlaté pojetí řecké mytologie, protože kdo si chce hrát na Milionáře, ať šáhne po učebnici. Ale tempo příběhu prostě nefunguje - hrdinka odhaluje své schopnosti, zamiluje se do štramáka, unese jí patouch, je zachráněna. Opona. Trochu vypravěčské invence by osnově rozhodně neublížilo, i když je fakt, že konec poměrně zajímavě rozdá karty na další kolo. Tak uvidíme.

vysokaa

Vždy když dočtu nějákou zajímavou knížku, je mi líto, že už skončila a přesně tak jsem to měla s touhle knížkou, jen mě maličko zarazil konec..jinak doporučuji je to skvělá kniha;-)

Slugterra

Skvělá knížka, až na ten konec... Hodně se mi líbí že tam spisovatelka přidala i řecké bohy, protože podle mě jsou řečtí bohové docela zajímavý a že tam přidala i furie je ještě lepší!
:-D

Majdule

Jeden z nejzábavnějších reprezentantů žánru YA, který by vlastně měl být mimo můj obzor. A není. Neuvěřitelně mě to bavilo a hlavní hrdinka Helena se mi opravdu líbila. Je to plytké, ale tak moc zábavné. Další díl, prosím.

hadris

Skvělá kniha, ze začátku se sice rozjížděla pomalu, ale na to, kolik je tam postav, dá se lehce zorientovat. Přečtená jedním dechem a už se těším, až si přečtu další díly.
Pohltila mě i mytologie, kterou mám ráda od dětství, je to jiný úhel pohledu, ale velmi zajímavý

jitka7

Tak pokud má rád někdo takové téma, tak rozhodně se chopte této knihy. Je úžasná. Úplně mě ten děj pohltil. Na to, kolik je tam dějů, příběhů, postav, těch šílených nezapamatovatelných jmen.. .jsem si kupovidu všechno bez problémů pamatovala. Výborně napsaná kniha. Skvělý příběh, po dlouhé době konečně něco, kvůli čemu jsem nechtěla jít ani spát.

kaja5622

Rozhodně nejlepší z těch tří. Přečtená jedním dechem. Vážně úžasná knížka.

-Dekra-
01.12.2016

Tahle knížka je úžasná. Velmi dobrý námět na knihu, naštěstí i dobře zpracovaný. Mám ráda řeckou mytologii, a tak jak to do této knihy bylo zapracované je podle mě velmi dobré. I když malé chybičky to má.. Celkově na mě udělala tato kniha velmi dobrý dojem, na rozdíl od dalších dílů, ty už tak dobrý nebyly. Všechny postavy mně sedly, až na pár vyjímek. Tuto knihu ráda doporučuji :)

Eleanor-ka
17.11.2016

Musím říct, že mě to při prvním dojmu, který byl víc než příznivý, ke konci dost zklamalo. Kniha sama o sobě byla poměrně čtivá, s dobrým námětem, avšak v něčem to postrádalo určitý smysl a zdálo se to tak trochu přitažené za vlasy - což by se dalo přehlédnout, vzhledem tomu, že každá fantasy kniha je tak trochu nesmyslná. Největším zabijákem však zůstávala nuda. Někde uprostřed vás to přestane bavit. Začátek dobrý, ale postupem se vytrácí akce, zvraty téměř žádný. Myšlenka hezká, ale... Je to zkrátka jedna z těch knih, která vás neurazí, zčásti se vám líbí, ale po nějakém měsíci si na ní už ani nevzpomenete.

naklik
25.10.2016

Tohle nemá chybu... přečetla jsem všechny tři díly jedním dechem... kdyby někdo věděl o nějakých podobných knihách,budu vděčná za tipy... jen prosím....Percy Jackson atd.už mám přečteno také... :-) Děkuju moc. :-)

ciaram
22.09.2016

Velice slušných 70%
Příběh je zajímavý, čtivý - odpočinkový, ale jak už bylo řečeno v předchozích komentářích - není úplně "originální" - některé motivy jsou provařené z jiných děl (viz "příbuznost" zamilovaných atd.). Přesto to příběhu neubírá na zajímavosti. Přeci jen mám slabost pro řeckou mytologii a romantické příběhy. A tento se podařil autorce vystavět krásně.

elis0383
04.08.2016

tak po dlouhé době změna od upírů. dobrý nápad, jen se opakuje stále to samé dokolajsem holka která o ničem neví a nejdřív toho kluka nesnáším, pak ho miluji a pak se dozvím,že s ním nemůžu být. oddechovka super na letní čtení. jen mi trochu vadila Er forma psaní, trochu mi to při čtení vadí.

kopřiva360
08.06.2016

Já ji také doporučuji.

Mark2000
06.05.2016

Tak tohle byla bomba, která po otevření knížky okamžitě explodovala. Tato kniha vám nedovolí si odpočinout, nebo ji dokonce úplně odložit. Nemůžu najít nic, co by se mi nelíbilo, ale zase vyjmenovat tu všechny věci, které se mi líbily, by bylo nemožné. Všem určitě doporučuji!!!!!

Lea13
27.04.2016

Tahle knížka se mi líbila, moc jsem od ní nečekala(téma mytologie mi nepřišlo nic moc),ale příjemně mě překvapila. Líbil se mi Helenin styl vyjadřování,mluvila jako normální holka. Všem doporučuju :-*

Aggie.
25.04.2016

Není to hrozný, není to úžasný... Přijde mi, že v téhle době je asi dost těžké napsat něco originálního, zvlášť fantasy pro teenagery, takže je jasný, že to má spoustu prvků z jiných knížek. Zalíbil se mi ten nápad a mytologii mám celkově ráda. Když se nenáviděli a šli si pokrku, tak mě to bavilo. Pak tam bylo až moc lásky na mě :D Halvní postavy mi sice moc nesedly, ale na tom jsem zvyklá, takže jsem to skousla. Jinak mi celý ten děj přišel předvídatelný, ale i tak to bylo docela fajn. A jestli budou jen další dva díly, tak si je přečtu.

ELMA
23.04.2016

Helen a Claire mi v lecčem připomínali Cleo a Robbi od Anne Scott s tím rozdílem, že Helen mi neustále lezla na nervy. Když vám leze hlavní hrdina na nervy, příběh se čte špatně. Nicméně dočetla jsem a stačilo, další díly si s chutí nechám ujít.

annanas67
11.04.2016

Knížku jsem nedočetla... Ale i tak malý komentář. Nedokázala jsem se začíst, spisovatelčin styl psaní mě vůbec nechytl a hodně krát jsem se v textu ztrácela.
Helen jsem si vůbec neoblíbila, a nesedla mi. Její chování a celkové působení a přemýšlení mi nesedlo. Přišlo mi že spisovatelka, dost poukazuje na to jak je Helen jiná, až mi to lezlo krkem.
Celkově děj byl předvídatelný šestnáctiletá holka která je absolutní outsider, a bohatý hezky kluk co se přistěhuje na ostrov. (Celá rodina Délosových mi připomínala Cullenovi a já nejsem zrovna milovník stmívání)
Poté co jsme marně doufala že mě knížka ještě chytí jsem přelouskala prvních 100 stran , nakonec jsem ji stejně odložila.

Jinak nápad s furiemi se mi moc líbil, opravdu originální a obálka je taky moc hezká.

lucie9935
15.02.2016

Knížka se mi moc líbila :) mam rada knížky s řeckou mytologii, i když se mi Percy Jackson líbil víc. Takhle knížka mi přišla super určite si plánuju přečíst další díly. Postavy jsem si oblíbila i když mě občas nastvaly jako třeba Helen. Jedině sem byla občas zmatená :D nepochopila jsem moc ty vztahy v rodině. Pallas, Kastor a Pandora- jake děti byly jejich?. Pandora byla matka Lucase a Kassandry? ;D

Percabethka
02.02.2016odpad!

Chudá holka a bohatej kluk, co se nejdřív snaží zabít a přitom jsou do sebe zamilovaný. Super :/
Hlavní hrdinka navíc zrovna nečiší inteligencí.
Pokud chcete řeckou mitologii, přečtěte si radši PERCYHO JACKSONA :)

naklik
07.11.2015

Tak tahle série mi vyrazila dech!!! Kdo má rád řeckou mytologii, tak vřele doporučuji. Byla jsem nadšená! !!

barleyfox
08.09.2015

Kniha má rozhodně zajímavou myšlenku, a bavila mě, protože jsem docela blázen do mytologie. Děj byl svižný, četlo se to dobře. Nejlepší byla ta počáteční zápletka s Furiemi. Určitě si přečtu další díly, jsem zvědavá jak to dopadne. Jediný problém, co mám je ten, že tu mají polobohové tak obrovskou škálu schopností až mi to připadá přehnané - to mi na knížkách vadí často, takže se tím nenechte odradit, kdyby to tam nebylo, dala bych 4* :D. Když však vynechám tuhle skutečnost, kniha mě příjemně překvapila.

Laurel
03.09.2015

Knížka se mi moc líbila, hlavně ten konec kdy se to rozjelo takovým způsobem, že jsem jen zírala. Oblíbila jsem si celou rodinu Délosových a Helen s jejími schopnostmi. A Matta! Ani nevím proč :D

Arya26
07.08.2015

Knížka se mi vcelku líbila. Někdo říká ,že mu to připomíná stmívání. Ve skutečnosti jsem stmívání nečetla ,protože bych na to asi neměla žaludek. Viděla jsem asi první dva díly a říkám ,že tam jisté podobnosti jsou. Příběh je vlastně napsaný podle klasických teen parametrú - nadpřirozená holka + nadpřirozený kluk = zakázaná láska / spostu nepřátel a nebezpečí ,přátelé , a na 95,5%skončí spolu .Knížka mě bavila sice mě někdy Helen lezla na nervy ,ale nebylo to hrozný.Doufám ,že se co nevidět uvooní další díl v knihovně ,protože si chci přečíst i další díly.

Aléda
07.08.2015

Teda...vůbec jsem nečekala, že to bude až taková bomba!!! Vážně. Občas jsem se teda do toho trochu zamotávala, ale hned potom se to všechno vyjasnilo. Radím číst velmi pozorně, hlavně ke konci. Jinak stoprocentně doporučuji všem! Totálně božská knížka.

bohové láska fantasy

Josephine Angelini