Proroctví

Proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168785/bmid_starcrossed-proroctvi-hOE-168785.jpg 4 417 86

Proroctví série

Hlavní postavou je šestnáctiletá Helen Hamiltonová, která od dětství vyrůstá na americkém ostrůvku Nantucket. Bolestně si uvědomuje, že se od ostatních vrstevníků liší – nejen svojí výškou (má zhruba metr osmdesát a vypadá to, že možná ještě poroste), ale i schopnostmi. Už odmalička se kolem ní dějí záhadné věci, umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu, kterou se snaží před okolím skrývat. Má obrovský strach, že tyhle její „abnormality“ značí, že je nějaká zrůda, a tak se snaží co nejvíc splynout s davem, nevyčnívat. Což je minimálně při její výšce opravdu těžké :-) Pak ale na ostrov zavítá početná rodina Délosových, kteří se sem přesunuli ze Španělska, a všechno je jinak. Obvykle mírná a klidná Helen začne být napjatá jako struna a přecitlivěle reaguje na jakoukoli zmínku o novousedlících, přestože je vůbec nezná a ani je nikdy neviděla. Její okolí, táta Jerry, nejlepší kamarádka Claire a kamarád Matt, ji nepoznávají a nechápou, co se děje. Jenže rodina Délosových Helen nepřinese jenom neklid a emoce, které do té doby nepoznala, ale taky jí pomůže zjistit, co je vlastně zač. Že není žádné monstrum, ale stejně jako neobyčejně atraktivní, výjimečně chytří a sportovně nadaní Délosovi pochází z linie řeckých polobohů. A postupně se dozvídá, jak to mezi polobohy chodí, jakými všemi schopnostmi je obdařena a tak dále.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Starcrossed , 2011

knihomolkaMist
28.07.2023 3 z 5

Tahle série byla snad první v mé osobní knihovničce. Bylo to už dávno a tak se mnou procestovala spoustu míst, kam jsem si ji s sebou vždy vzala, ale nikdy nepřečetla :D K tomu jsem se dokopala až teď. A fakt nebylo co odkládat. Byl to fajn příběh o řecké mytologii. Jo... vyvolená dokonalá hlavní hrdinka je fakt velký klišé, ale ani mi to tolik nevadilo. Postavy obecně mě fakt hodně bavily a nejvíc jsem si oblíbila Claire :) Příběh měl minimum hluchých míst a kniha měla dobrý spád. Už se těším, až si konečně přečtu i ten zbytek série.

Markett
05.03.2023 5 z 5

Knížku Proroctví jsem měla přečíst v plánu už hodně dlouho, a konečně jsem se dočkala. Řecká mytologie mě vždycky zajímala, a proto jsem si tenhle příběh nemohla nechat ujít. Při čtení se postupně dostáváme do světa polobohů, a společně s hlavní hrdinkou Helen přicházíme na to, co znamená být Následník.
Moje počáteční nadšení mě rozhodně nezklamalo, ba naopak narůstalo s každou přečtenou stránkou. Knížka je čtivá, příběh plyne opravdu dobře a o různé zvraty a napětí rozhodně není nouze. Moc se mi líbilo postupné rozkrývání, co jsou Helen, Lucas a ostatní vlastně zač; a určitě musím pochválit náhlý vpád dalších postav a dalšího vývoje děje. Myslím, že nemám co dalšího napsat, protože bych nerada něco prozradila, určitě knížka stojí za přečtení. A já se teď jdu věnovat dalšímu dílu, jsem zvědavá, jak to dopadne... :)

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Velmi pěkná oddechová, romantická serie. I když už nejsem cílovou skupinou, ráda na ní vzpomínám.

Reniee
03.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Napínavé to je, ale zas tolik mě to nechytlo a nenadchlo. Konec se mi vůbec nelíbil a ta věc s furiemi je hodně divná No uvidíme co přinese druhý díl.

MujZajda
03.10.2021 3 z 5

Taková jiná verze ságy Stmíváni řekla bych :) Neurazilo, nepřekvapilo, doporučuju.

Marthas
10.03.2021 3 z 5

3,5/5 Místy mi ta knížka přišla trochu překombinovaná, obzvláště konec, který mi taky přišel lehce odbytý a natažený na další díl. Nechala jsem si trochu prostoru pro navýšení u dalších dílů, ještě uvidíme.-)
Přesto se mi toto zakomponování řeckých dějin do příběhu asi líbilo nejvíce, z toho co jsem zatím k tomuto tématu četla.

marie2577
11.02.2021 4 z 5

Nečekaně , milé, napinave , zamotané,zábavné, kouzelné

Gabusza
15.11.2020 5 z 5

Skvělá!!! Napínavý, romantický občas strašidelný příběh dvou lidí, kteří jsou napůl bohové. Kniha se čte dobře, děj je má spád a postavy Lucase s Helen jsou božííí!!

Alnima
07.11.2020 2 z 5

Příběh, Který mě nedokázal přesvědčit. Tuto tématiku mám ráda, ale v této knize to na mě nefunguje.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Hezké, příjemné,romantické , napínavé a oddychové čtení :-)

niva00
16.07.2020 4 z 5

Žádný masterpiece to sice není, ale bavilo mě to a četlo se to dobře. Nemůžu si pomoct, ale podobenství se Stmíváním nemůžu nevidět. A když se tam odehrál jeden určitý zvrat stejný jak přes kopírák s Mortal Instruments, musela jsem se smát. Příběh je založený na řecké mytologii, ale moc jí tam ve výsledku nečekejte. Abych to shrnula, je to pěkné letní čtení.

Luigi1
22.06.2020 5 z 5

Tuto tématiku mám docela rád a tak jsem byl v očkávání jaké to bude.Mile mě to překvapilo jak krásně s citem Angelini popsala vlastnosti této dívky a to,že je potomek polobohů.Koho zajímá toto téma tak vřele doporučuji.

DreamerX9
23.04.2020 2 z 5

Ačkoliv mě řecká mytologie baví tohle mě nenadchlo. Doporučuji mladším čtenářům. Hlavní postavy byly skutečně charakteristicky vytržené ze stmívání. První půlka prokousávání. Ale nápad nebyl špatný a bylo to originální

ElikaS
27.03.2020 5 z 5

Tahle knížka spojuje vše, co v knížkách miluju - řeckou mytologii, fantazy a romantiku. Na první pohled mi okamžitě připomněla stmívání akorát, že se nejedná o upíry, ale o polobohy, resp. následovníky. Řeckou mytologii ve fantazy knížkách mám spojenou především s Rickem Riordanem a i když autorka na polobohy šla vlastně úplně jinak, moc se mi ten nápad líbil. Jediné, co bych knížky vytkla je er forma, na tu si pořád nemůžu zvyknout, ale to je spíš problém můj než knížky. Teď už se nemůžu dočkat, jak to bude dál a jdu rovnou na další knížku a doufám, že se na konec dočkám happyendu.

Kacennnka
02.11.2019 2 z 5

Jako nevím. Nebylo to vyloženě špatný, ale nic mě ke čtení netáhlo. Navíc tam byla spousta věcí, který jsou v YA přežitý. Helen byla strašně naivní a to "jsi výjimečná, jenom si o tom celý život netušila" mi prostě leze krkem. Na druhou stranu mě docela zajímá, kam se to bude ubírat, protože i když úplně nemusím řeckou mytologii, tady mě to prostě bralo.

iv.kohoutova
10.09.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem

Malinali
27.06.2019 4 z 5

Po Dvorech... Super série. Celou rodinu i Helen jsem si velmi rychle oblíbila. Na léto skvělé čtení

vinebitch
18.06.2019 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to bude nic moc. Každopádně mě ke čtení dokopala moje sestra a wow! Sice v téhle knize nebylo moc akce, každopádně jsem se hezky seznámila s charaktery do pokračování

AniDi
18.05.2019 5 z 5

Nádhera. Užila jsem si čtení od začátku do konce. Dlouho jsem hledala sérii, kterou bych si vychutnala tolik jako Dvory a našla jsem. Určitě přečtu znovu a doporučuji!

Ivka14
05.02.2019 5 z 5

Wow. Zaujala mě obálka a anotace a určitě to naplnilo moje očekávání. Ikdyz mě to celkem připomínalo stmívání, ale baví mě řecká mytologie a tohke bylo super. Vztah mezi Helen a Lucasem je hezký, ale ten konec?!