Bohyně

Bohyně https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225976/bmid_proroctvi-bohyne-Ngc-225976.jpg 4 291 45

Proroctví série

< 3. díl

Helen omylem otevřela brány antickým bohům, kteří byli dlouhá tisíciletí věznění na Olympu, a nyní se snaží najít způsob, jak je znovu uvěznit. Jinak riskuje válku a obrovský chaos. Helen už ale naštěstí není pouhým Následníkem. Získala nepředstavitelnou sílu, a tak se může pokusit čelit Diovi a jeho skupině bohů. Čím silnější ale je, tím větší strach z ní mají její přátelé, kteří nevědí, jestli se jí bát, nebo ji uctívat. Orákulum věští, že někde mezi nimi se ukrývá děsivý Tyran… a podle proroctví se zdá, že jde o Oriona. A k tomu všemu se Helen stále nerozhodla, jestli chce být s Lucasem, nebo Orionem. Válka se rychle blíží a Helen bude muset udělat děsivé rozhodnutí, aby změnila osud, který byl napsaný ve hvězdách. Zvládne Helen svou sílu a dokáže se postavit bohům? Zvítězí láska nad předepsaným osudem?... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Goddess , 2013

kuntova.k
10.09.2017 5 z 5

Poslední díl této série ve mě vyvolal několik emocí. Děj byl předvídatelný, ovšem vůbec mi to nevadilo. Zakončení idylické, krásné a tak tomu bohužel bývá jen v knížkách. Na tuto sérii jen tak nezapomenu a v budoucnu po ní ráda znovu sáhnu.

Petruse21
01.08.2017 3 z 5

Trošku zklamání, čekala jsem lepší zakončení.

Silmarien
16.07.2017 4 z 5

Slušné zakončenie celej trilógie, ktorá spela k nevyhnutnému koncu. Všetko skončilo síce pomerne očakávane, ale predsa len sa tam objavilo niekoľko zaujímavých zvratov, ktoré rozhodne prispievali k čitateľnosti celej knihy. Za mňa dobrá kombinácia ľahkého stredoškolského žánru s gréckou mytológiou a fantasy. Môže byť :-)

Evule114
30.06.2017 5 z 5

(SPOILER) Nemůžu si pomoct, i když se mi tato série líbila, tak ten konec... to jak Lukas šel za Hadem, to už mi přišlo trochu moc, ale i tak to prostě do sebe zapadlo a to jak si Helen poradila s bohy taky :-), ale Ariadny mi bylo moc líto. Matta taky mohla autorka oživit jako Hectora :-( jen jsem od toho čekala něco jiného, netuším proč, ale i tak jsem moc ráda, že jsem si to přečetla.. bylo to super :-)

Chytuš
29.06.2017 4 z 5

Paráda, tak jsem se konečně dočkala - prolínání řeckých bájí s bájemi o Atlantidě a také bájích o rytířích kulatého stolu mě rozhodně velmi bavilo. Možná na někoho příliš fantastické, ale tady to do sebe tak krásně zapadlo :-) Takže odpouštím autorce ten milostný trojúhelník Helen-Orion-Lucas, který mi tolik snížil zážitek z předchozího dílu a v tohle díle mžourám očkem a dělám, že ho až tolik nevnímám, protože se soustředím na ostatní báječné vyprávění - o řeckých bozích, Troji, epické bitevní scény a skvělé nápady Helen ohledně toho, jak se vyrovnat s bohy :-) Čtivá oddechová fantasy pohádka.

vysokaa
10.06.2017 5 z 5

Skvělá série!

Calla2002
29.05.2017 5 z 5

Jedna z nej sérií. Strašně jsem si to užila a strašně se mi to líbilo a skončilo to pěkně VŘELE DOPORUČUJI !!!

Zuzka2002
17.05.2017 5 z 5

Nádherná série, kterou jsem přečetla opravdu jedním dechem :)
Úplně mě nadchla a když jsem se blížila ke konci bylo mi strašně líto, že končí...
Rozhodně doporučuji, už dlouho mě nic nechytlo tak, abych o tom přemýšlela ještě další týden a této sérii se to povedlo, takže rozhodně doporučuji :)

jitka7
25.04.2017 3 z 5

Zas 3 hvězdičky kvůli Hectorovi :) Musím říct, že Helen už mě na začátku knihy přestala bavit, spíš už ve dvojce a četla jsem to ze zvědavosti, jak to vlastně dopadne a taky, jestli tam budou třeba trošku víc rozvinuté příběhy vedlejších postav. No autorka mě zklamala. Tak Helen byla nadčlověk, to je jasný, ona by i z prdu udělala zlato. Jako škoda, začínalo to tááák slibně.

kaja5622
20.01.2017

Jak už někdo psal, v této knížce toho bylo trochu moc. Takový lepší průměr. Bylo celkem jasné jak to dopadne, spíš jde o to, jak se k tomu konci autor dopracuje.

elis0383
08.11.2016 3 z 5

přečetla jsem celou sérii a pravda je, že tato knížka se mi četla asi nejlíp z celé série. Ale řekla bych, že celkově to byl takový klasický průměr. Oddechovka.

Karol015510
21.09.2016 4 z 5

Helenu a Parida mám od této série radši než Romea a Julie :-) Kníže a královna podsvětí... Proč ne? :-)

vikimi
14.07.2016 3 z 5

Tak dalo se čekat, jak příběh dopadne. Všechny ty páry se nám spárovaly už skoro na začátku.
Helen a Lucas byli moc fajn. Ale knížka mě už tolik neoslovila. První díl mi přišel nejlepší a nejdynamičtější, protože tady už bylo přehršle Bohů, Následovníků a smrtelníků. Bylo toho - na můj vkus - už a až moc.

Mark2000
27.05.2016 5 z 5

Četla jsem jen málo knižních sérií, u kterých bych mohla říct, že ani jeden díl nezaostával za ostatními. Ale výjimka potvrzuje pravidlo a tato série je nejen oddychovou četbou, ale navrací čtenáře do dávných dob starověkého Řecka.

Prim.
19.04.2016 5 z 5

Pěkný závěr triologie, ale ten konec mi přišel moc jednoduchý a úsek nutný. Jinak super. :-)

Nikííís
06.03.2016 5 z 5

Tahle knížka mě nadchla... :D Moc povedená série.. :)

warca
04.10.2015 3 z 5

Tenhle díl se mi zdál o něco slabší. Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom jsem se do děje dostala jen na chvíli a zase se mi kniha četla těžce. Nebylo to špatné zakončení.

Aléda
15.08.2015 5 z 5

Prostě senzační ukončení série. Díl byl stejně dobrý jako předchozí. Už ani nevím co dál napsat, asi jenom: JEDNA Z NEJLEPŠÍCH SÉRIÍCH CO JSEM KDY ČETLA.

NikinkaFantasy
23.07.2015 5 z 5

V předešlých dvou dílech je tucet nejasných věcí, o kterých čtenáři vědí houby a třetí díl nabízí vysvětlení a mnoho dalšího. Kdybych tak nemilovala seznamování hlavních hrdinů, byl by to můj nejoblíbenější díl v sérii. Kniha byla opravdu naprosto senzační. Měli jste chuť řvát na hlavní hrdiny, jako by jste to dokázali líp, smát se nad některými vtipy a někdy i plakat (já osobně jsem ale měla největší chuť uškrtit Dafne za tu její pitomou lež). Stala se tam opravdu tuna nových věcí a zvratů a jestli jsem byla ohromená nad druhým dílem, tak nad tímto jsem seděla nějakou dobu s otevřenou pusou. Překvapilo mě, že umřelo tak málo hrdinů a jsem za to samozřejmě ráda. Opět autorka předvedla, jak skvěle píše a já jako vždy hltala každé slovo. :-) Knihu doporučuji.

Dani3
24.06.2015 5 z 5

Poslední díl série skrývá nejedno překvapení a je plný zvratů a emocí. Prolínají se zde vzpomínky z minulých životů jednotlivých hrdinů, které čtenáři pomohou mnohé pochopit.

Postava Helen se hodně proměnila. Získala mnoho nových schopností, kterými děsí nejen své přátele. Moiry jí navíc přisoudily stvořitelské schopnosti. Ty Helen nejdřív odmítá, ale jak už to tak bývá, bohyně osudu už se postarají, aby byly využity, protože dávné proroctví se začíná naplňovat, brány Olympu jsou uvězněným Bohům otevřeny a válka mezi Následníky se blíží mílovými kroky.

láska bohové

Josephine Angelini