Beze snů

Beze snů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220810/bmid_beze-snu-220810.jpg 4 317 40

Proroctví série

Středoškolačka Helen z ostrova Nantucket je polobohyní. Patří totiž k rase Následníků, k potomkům řeckých bohů, kteří mají mnohá nadpřirozená nadání, ale jejich životy poutají prastaré zákony a kletby. Jedním z největších prokletí jsou Furie, které nutí Následníky z různých rodů, aby se mezi sebou zabíjeli ve jménu dávné krevní msty. A Helen je zřejmě jediná, kdo si s Furiemi může poradit. Jen ona totiž dokáže sestupovat do podsvětí a hledat přízraky pomsty ve strašlivé říši pána mrtvých. Neustálé cesty do pekla a naprostý spánkový deficit si ale brzy začnou vybírat svou daň. Helen je unavená, nemocná a ke všemu ještě zoufalá ze své zakázané lásky k dalšímu Následníkovi – Lucasovi. Když už se zdá, že za pátrání po Furiích dívka zaplatí tu nejvyšší daň, získává náhle v podsvětí pomocníka: tajemného a nádherného mladíka, potomka krásné Afrodity… Helen jako poutník podsvětím ví, že láska je silnější než smrt. Ale je také silnější než prastaré kletby?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Dreamless , 2012

knihomolkaMist
08.08.2023 4 z 5

Tak tohle byla jízda :D bylo to o moc lepší než první díl! Postavy už známe a nějaké to fungování světa taky, takže tu je méně poznávání a více akce, která byla naprosto suprová - ti chudáci fakt neměli chvilku klidu :D
Celkem jsem si to užila a ta řecká mytologie mě strašně baví! Doufám, že ten poslední díl bude ještě lepší :)

Markett
09.04.2023 5 z 5

Krásné a napínavé pokračování úžasné série na téma Řecké mytologie. Zatímco nás první díl spíše seznamoval s tím, kdo jsou Následníci děj příjemně plynul, tady už šlo docela do tuhého a o pořádnou akci a napětí rozhodně není nouze.
Co mohu určitě vyzvednout, je nová postava Orion - on je fakt boží a do děje výborně zapadá a tvoří s Helen skvělou dvojici, která spolupracuje na hodně nelehkém úkolu.
Co mi to trošku vadilo bylo to, že mi místy děj přišel trošku chaotický a občas jsem se musela vrátit o stránku zpět, abych věděla, o co vlastně jde (což asi taky může být chyba na mé straně, měla jsem několikadenní čtecí pauzy, a prostě jsem si musela občas připomenout, kde jsem vlastně skončila).
Celkově knížku hodnotím velmi kladně, moc se mi příběh líbí, a jdu pokračovat k dílu poslednímu... Jsem velmi zvědavá, jak tohle všechno dopadne... :)

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Velmi pěkná oddechová, romantická serie. I když už nejsem cílovou skupinou, ráda na ní vzpomínám.

NicoleDockaliko
29.12.2021 5 z 5

Kniha si mě naprosto získala. Už první díl se mi moc líbil, ale ten druhý byl ještě o kousek lepší. Moc se mi líbí vývoj hlavních postav a překvapivé zvraty v ději. Oceňuju, že autorka napsala postavy, ke kterým mám pocit, že něco cítím - ať už to jsou sympatie nebo nenávist, každá postava ve mně něco probudí nějakou emoci a to na knihách velmi oceňuju. Za mě jde o velmi povedenou sérii.

marie2577
11.02.2021 4 z 5

Krásné pokračování uspokojilo, nadchlo a četlo se rychle a bez nudy. Čekám na poslední dil

Alnima
07.11.2020 2 z 5

Příběh, Který mě nedokázal přesvědčit. Tuto tématiku mám ráda, ale v této knize to na mě nefunguje.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Hezké, příjemné,romantické , napínavé a oddychové čtení :-)

Luigi1
23.06.2020 5 z 5

Nádherné pokračování,těším se na další díl

ElikaS
28.03.2020 5 z 5

První díl se mi opravdu líbil, ale musím říct, že druhý díl byl podle mě ještě lepší... Nedokázala jsem se od něj odtrhnout a přečetla ho jedním dechem. Orion byl skvělý, ale přece jen douám, že Helen nakonec skončí s Lucasem. Po celou dobu čtení jsem byla ve střehu a pokoušela se odhadovat co se stane, někdy úspěšně a jindy méně. Bylo to skvělé a jsem zvědává, jak to bude ve třetím díle a co vlastně chystá Dafné.

iv.kohoutova
10.09.2019 5 z 5

Stejně čtivý jako první díl :-)

Malinali
27.06.2019 4 z 5

Skvělé pokračování... Napínavé. Těším se na 3.díl.

vinebitch
18.06.2019 5 z 5

Beze snů je pravděpodobně moje nejoblíbenější z celé série a k tomu bylo přidání Oriona příjemné překvapení
Ten kluk je fakt skvělej

AniDi
18.05.2019 5 z 5

Opět krásné čtení. Do děje jsem se tak zabrala, že jsem až cítila úzkost ze stavu Helen. Doporučuji.

Ivka14
21.02.2019 4 z 5

Tento díl mě bavil méně. chyběl mi Lucas a Helen dohromady. Občas jsem se ztrácela,ale i tak je to fajn čtení.

Damonka12
03.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha doporučuji, dokonce lepší než první díl :)

denniys
23.12.2018 3 z 5

Rozhodně byl tento díl o chlup lepší než první a to díky tomu,že neměl tak rozvleklý začátek..nicméně je to pořád prostě jen young adult,nelze od toho čekat žádné zázraky..

Belisima
25.07.2018 3 z 5

Druhý díl byl poutavý, ovšem obávám se že za pár měsíců si nevzpomenu o čem tato knížka byla. Příběh časem vybledne, protože ho zastoupí lepší knížky. Ale na 4 hvězdičky to bylo.

ame
23.05.2018 5 z 5

kniha se ze začátku táhla a neustálé střídáni reality a snu byli často unavující, ale jakmile objeví další postava, jsem nadšená. A nemohli jsme zapomenout na milostný trojúhelník, ale hlavní postavě naprosto rozumím, někdy je to těžké a ještě k tomu je Dafne docela zvláštní, kdo by si to byl myslel.
jestli hledáte něco co vás pohltí a nepustí tak toto je vaše kniha, už se moc těším co bude následovat, aby ne napínavé, láskyplné a neočekávané, ale pozor musíte číst pozorně, kniha co dává smysl jako celek ne jako spousta malích příběhů a promiňte, ale nemůžu si pomoct:
každý si zaslouží být šťastný, takže nikoho úplně neobviňujte i Dafne zná lásku, prot to dělá

dogiska
25.03.2018 5 z 5

Napinavy dej,ktery byl misty prekvapujici. Vytaci me Dafne protoze jeste nerekla pravdu ze nejsou s Lukem pribuzni. Tesim se na dalsi dil

zuzikis
25.02.2018 5 z 5

Kniha je ještě dramatičtější než první díl. Opravdu krásně napsané. A také zjišťujeme, že ani úžasná Helen není neomylná.

láska bohové pro mládež

Josephine Angelini