Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1484 363

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

emilieselden
emilieselden
16.10.2022 3 z 5

Knihy od R. Bryndzy čtu hlavně proto, že jsou čtivé. To se jim upřít nedá. Jinak jsou to pouze průměrné, možná až lehce podprůměrné detektivky. Navíc je na nich velmi znát, že autor je homosexuál. Protože těmi se to tam jen hemží.

tereza1198
tereza1198
14.10.2022 3 z 5

Musím říct, že oproti předchozím dílům se mi to opravdu táhlo. Asi jsem nebyla naladěná na další knižní perverzáky. Kate a Tristana mám ráda a snad se objeví v dalším díle, který se mi bude líbit o trochu víc. Jdu zkusit autorovu Ericu Foster

burg
burg
06.10.2022 2 z 5

Výzva 2022 - kniha se stromem na obálce. V podstatě hodně slabý průměr, nic co by člověka nutilo knihu vzít do ruky po přečtení ještě jednou. Hromada klišé, hromada zbytečné vaty. Škoda času.

anája
anája
25.09.2022 3 z 5

Tak neřekla bych ze je kniha nejslabší, ale trochu se to táhlo. Jinak příběh zajímavý a napínavý.

o_mega
o_mega
20.09.2022 3 z 5

Privela vaty = kopa otravneho zdlhaveho opisovania kadecoho nepotrebneho len aby sa akotak natiahlo na knihu. Bez vaty by vyslo tak 50 schopnych stran. Slaby priemer. Dost sa divim ze je tato kniha v cervenych cislach. Velmi casto a ochotne som knihu odkladal = nie a nie docitat. A vraj jednym dychom ?!?!? U mna teda fakt nie.

knihomolka_eli
knihomolka_eli
16.09.2022 5 z 5

Zas a znova úplne super knižka. Duo Kate a Tristan ma neskutočne baví. A potešila aj správa, že s touto sériou autor ešte neskončil.

Kate a Tristan pomaly rozbiehajú svoju detektívnu agentúru, no prípady sa im až tak nesypú. Kate zavolá matka stratenej novinárky Joanny Duncanovej, ktorá zmizla pred 12timi rokmi. Všetci pátranie po nej vzdali, polícia tiež a tak sa rozhodne objednať si detektívne služby Kate a Tristana. Tí študujú spis, staré výpovede a znovu preverujú stopy, ktoré už raz preverovala polícia, akurát, že prídu na jednu zásadnú vec, na ktorú polícia neprišla. Prečo zmizla Joanna? Narazila pri svojej novinárskej práci na niečo, čo sa stalo pre ňu nebezpečné alebo ide o niečo iné?

Opäť raz napínavý prípad, skvelé zvraty a kniha až šialene rýchlo prečítaná, pretože sa od nej proste nedá odtrhnúť. Momentálne mám prečítané obe krimi série od autora a zúfalo potrebujem ďalšie knižky :)

Peťulka3
Peťulka3
10.09.2022 5 z 5

Zase super. Když člověk narazí na skvělého spisovatele, tak ani nic jiného neočekává.

niki777
niki777
09.09.2022 4 z 5

Za mě taky slabší než předchozí knihy, ale i tak se mi líbila.

Evule *
Evule *
28.08.2022 4 z 5

Příběh čtivý i napínavý, ale pachatele jsem odhalila opravdu brzo. Tento díl byl pro mě slabší, přesto se moc těším na další Kate a Tristana.

Sammy.Boy
Sammy.Boy
28.08.2022 5 z 5

Na tyhle knížky nikdy nedám dopustit! Robert Bryndza je prostě machr, který se při psaní obejde i bez potoků krve, vyhřezlých vnitřností a vršení zvratu za zvratem. I tak je každý jeho detektivní román nesmírně návykový. Jeho styl psaní rozeznám zřejmě už i poslepu. Někomu se to tentokrát může zdát slabší, ale mě PROPAST SMRTI pohltila stejně jako všechny ostatní tituly. Ave, Robert!

zimolka
zimolka
28.08.2022 4 z 5

Souhlasím asi s většinou komentářů tento díl byl slabší než předchozí dva.

1bublina
1bublina
19.08.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům, ale přečetla jsem ji až teď. Není nic horšího, než když táhnete tlustou bichli v kufru na dovolenou a pak vás kniha nebaví. Proto si vždycky schovávám knihy od pana Bryndzy a beru si s sebou na dovolenou. Někdy mi u jeho knih chvilku trvá, než se začtu, ale tohle byla jízda hned od začátku. Vraha jsem si tipla celkem brzy (dobře, měla jsem dva adepty) a trefila jsem se - takže to mě taky potěšilo.
Jediné mínus je, že už mám všechny autorovy knihy přečtené a teď musím čekat na vydání další. Snad to bude brzy.

soupik2012
soupik2012
08.08.2022 5 z 5

Pachatele jsem sice vytušila hned při prvním setkání, protože ten pár k sobě zkrátka vůbec nepasoval. Ale vůbec mi to neubralo na zajímavosti příběhu, který není jenom obyčejnou detektivkou, ale jedná se o detektivní román. A právě osobní rovina příběhu mě v této sérii baví ze všeho nejvíc. Pro mě se nejspíš jedná o nejlepší díl z celé série. Doufám, že nebyl posledním. Audioknihu načetl velice dobře pan Martin Stránský.

Majulle
Majulle
07.08.2022 3 z 5

Napínavé, čtivé. Závěr jsem nečekala :) Knihy od Bryndzy se čtou jedním dechem :)

bigbabe
bigbabe
01.08.2022 4 z 5

Původně jsem si v lednu objednala z knihovny kvůli ČV se stromem na obálce, také proto, že hledám pro muže nového autora detektivek, protože všechny svoje známé už má přečtené.
Přečteno za jednu neděli včetně domácích prací, je to napínavé a čtivé, ale trochu moc "4procent" na jednu knihu.

aninaji
aninaji
24.07.2022 5 z 5

Kate Marshallovou mám o něco raději než Eriku. Má sice své problémy, ale nepadá na mě z ní taková deprese, jako z osamělé Eriky, která je ztracená ve svém vlastním životě.
Líbí se mi, že Kate s Tristanem řeší případy s velkým přesahem do minulosti. Jako fanouška "Odložených případů" mě to baví a je to tak pro mě celé zajímavější a poutavější.
Přes to, že jsem zhruba tušila, v čem je jádro pudla, mě kniha doslova přibila do křesla a přečetla jsem ji na jeden zátah. Robert Bryndza prostě umí.

Petrasim
Petrasim
23.07.2022 5 z 5

Bryndza je můj nejoblíbenější autor, takže co dodat - opět skvělá kniha.

p.pavlina
p.pavlina
15.07.2022 5 z 5

No, páni! To teda bylo něco. Už dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku, co detektivku, knihu. Bylo to čtivé, mělo to spád a to rozuzlení je opravdu skvělé. U této knihy jsem ani jednou neměla tendenci přeskočit tzv. žblebty. Vřele doporučuji a už se těším na další knihu.

aliza
aliza
13.07.2022 5 z 5

Napínavé, čtivé, rozhodně doporučuji.

Hermiona419
Hermiona419
27.06.2022 4 z 5

Skvělá oddechovka, od Bryndzy jsem ale četla i lepší.