Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1514 368

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

Kája95
17.01.2023 2 z 5

Největší zklamání od Bryndzy. Kniha se neuvěřitelně vleče, “ … vystoupali po schodech a u vchodových dveří ….” Nekonečně se opakující popis krajiny, počasí a zbytečností - např. Názvy značky sporaku , co kdo pije, jak vypadala šlehačka na kávě atd atd. Téma homosexuality je už taky docela dost vykradené. A v poslední době hojně používané. A závěrečný rozhovor s vrahem ? No to snad ne

JanaB20
14.01.2023 5 z 5

Čtivé od první stránky.

Etule
13.01.2023 4 z 5

Mám tuhle dvojku prostě ráda. Dokonce víc než Eriku. :D Případ byl opět zajímavý, konec překvapivý. Sice jsem odhadla, kdo je ve skutečnosti tím vrahem, ale ne úplně přesně. Těším se na jejich další případy.

malýčtenář
10.01.2023 3 z 5

Zdá se mi třetí díl o něco slabší, než předchozí díly. Plno jmen , ve kterých jsem se ztrácela. Musela jsem se občas vrátit , abych si ujasnila, kdo je kdo. Přesto mi trvalo, než jsem se začetla a až ke konci to dostalo ten správný spád.

Timkim
05.01.2023 4 z 5

Překvapení se nekoná. Opět solidní Bryndzovský standard, žádná topovka, žádné wow, ale i tak povedená kniha s dobrým, nikoli výtečným příběhem. Dost lidí bude mít však problém.....je tady přegayováno. Z té knihy to úplně stříká. Nemám s nimi žádný problém, ale i tady toho na mě bylo dost. Původně jsem chtěl dát pouze 3 hvězdy, ale bylo tam pár míst, kde jsem se smál nahlas a "mladej" nám dospěl a jeho rozumnost to o jednu zvýšily. Dobré, ale znovu už bych to asi nedal. Pocitově 70%.

Lenka541
02.01.2023 5 z 5

Skvělá oddechovka mezi detektivkami. Nemám co vytknout, protože mám Bryndzu ráda a jeho styl psaní mi sedí.

munka
02.01.2023 4 z 5

Oproti predchádzajúcim knihám trochu slabšie, ale príbeh zaujal.

Nikollinka
27.12.2022 3 z 5

Za mě bohužel nejslabší Robertova kniha. Nečetla se mi moc dobře a téma gay komunity mi vadilo, podle této knihy to vypadá, že je každý druhý muž gay.. Bylo toho až moc..

zdenaR
15.12.2022 4 z 5

Autor opět nezklamal, dobře postavená detektivka. Zajímavý námět, vše do sebe logicky zapadalo. Velmi čtivé a napínavé.

kalimaskry
04.12.2022 5 z 5

Autor opět nezklamal! Kdo ho zná, ví co čekat :) děkujeme jen tak dál.

Pavla680
04.12.2022 4 z 5

Za mě opět bezva čtení... malinko uprostřed zamotane... nicméně čteno jedním dechem.

Acquenta
21.11.2022 2 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, ale byla pro mě zklamáním. Příliš dlouhá, od poloviny příběhu mě už ani nebavila... Za mě jedna z nejslabších od Bryndzy :/

simona8022
20.11.2022 3 z 5

Hned v prvních stranách jistě velmi čtivá kniha, nicméně konec zklamal. Nepřišel mi logický, ani důvěryhodný. Další hvězdu ubírá téma, okolo kterého se kniha točí (gay komunita), ale to je čistě subjektivní hodnocení.

Hakate
18.11.2022 4 z 5

Propast smrti, další případ Kate a Tristana. Spolu s problémy kolem financí, kempu a nově otevřené detektivní kanceláře je tu
12 let starý případ ztracené novinářky, kterého se Kate s Tristanem chytí je poutavý, zapeklitý, čtivý, napínavý, i když vledčem velmi předvídatelný, pachatele i místo ukrytí jsem odhalila velmi brzy, považuji tento díl za nejlepší s série, alespoň pro zatím. Kate s Tristanem pomalými krůčky odkrývají karty a pomalu spojují veškeré malé částečky v jeden velký celek. I když zde nemůžeme ocekat žádné wau a překvapivé rozuzlení s nečekaným zvratem, pořád je to velmi kvalitní detektivka. Nadmíra homosexuality a tato komunita mi mnohdy v knihách vadí, u Roberta jsem si na to tak nějak zvykla, a spíše by mě asi zarazilo, kdyby zmíněna nebyla. I když mě série s Erikou baví více, ráda si přečtu další případ s Kate a Tristanem. Ale teď zase zpět k Erice.

le21nka
18.11.2022 4 z 5

Třetí poutavý díl s Kate a Tristanem. Velmi dobře se čte.

mekkejla
16.11.2022 5 z 5

Za mě nejlepší díl s Kate a Tristanem. Jsem ráda, že autor tentokrát vynechal detailní popisy vražd a ubližování, kterým jim předchází a o to víc se věnoval pátrání a dal tak čtenáři větší prostor pro vlastní úvahy nad tím, kdo je tedy vrah. Můj tip se zdálo nevyšel, ale konečný twist vše vysvětlil. Zkrátka za mě velká spokojenost.

alabra
14.11.2022 3 z 5

I mně se zdá tento díl slabší, než předchozí, ale každý má jiné představy.

Iveta701
13.11.2022 5 z 5

Tak musím říct, že tohle byla nejlepší kniha s Kate a Tristanem, četla se jedním dechem

Toledo
27.10.2022 5 z 5

Třetí detektivní případ Kate a Tristana se mi líbil asi zatím nejvíc. Zaroven jsem asi poprvé v životě uhadla vraha ještě před koncem.
Dej rychle ubihal a vyborne se to četlo, ostatně jako vždy od Bryndzy.

ozzak
27.10.2022 5 z 5

Moc pěkná napínavá kriminálka o pátrání po 12 let zmizelé novinářce za její zmizení se zjistí že má na svedomi sériový vrah kterého odhalila