Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1514 368

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

olca1983
10.04.2023 3 z 5

Za mě to byla zatím nejslabší kniha od Roberta Bryndzy. Série s Erikou Fosterovou asi nasadila laťku příliš vysoko. Přesto další knize s Kate dám určitě šanci.
Příběh se vlekl, v knize vystupovalo docela dost postav, ale rozuzlení mě bavilo. Musím říct, že jsem na vraha podezření měla vcelku brzy, ale nakonec bylo vše úplně jinak. Překvapivě jinak.

Evkaha
25.03.2023 4 z 5

Svižné a napínavé čtení, oceňuji že v případu není zbytečně moc omáčky okolo.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Naprostá spokojenost, napínavý příběh, zápletka mě moc bavila. Už se těším na další díl, snad nebudeme čekat dlouho :-)

Mike99
19.03.2023 5 z 5

Nemohu si pomoci, ale knihy RB se čtou tak nějak lehce. Příběhy mne baví, stejně jako sledovat druhosledové životní osudy hlavních hrdinů. Náznaky, kdo bude vrahem, tam byly, tak až překvapivé rozuzlení to nebylo, ale i když ... . Už teď se těším na další příběh.

princesse
17.03.2023 5 z 5

Super detektivka. Užila jsem ji od prvního do posledního písmenka. Zatím za mě celá série s Kate a Tristanem skvělá. Těším se na další jejich případ a doufám, že to nebude dlouho trvat. Doporučuji.

VevodkyneLinda
14.03.2023 5 z 5

Hlavní postavy Kate a Tristan řeší případ starý 12 let, jež policie odložila. Mají za úkol zjistit, co se stalo s pohřešovanou novinářskou Joannou, která beze stopy zmizela. Příběh je už do začátku napínavý, postupem času ještě graduje a vy se nemůžete dočkat odhalení celé zápletky. Skvělá kniha, která moc dobře četla.

MartiSim
04.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Moc dobře se četla. Mám ráda tohohle autora.

WaN635
28.02.2023 5 z 5

Pro mě osobně to byl nejlepší příběh Kate a Tristana (kvalit Eriky ovšem nedosahují).
Musím říct, že Bryndza prostě umí tyhle knihy opravdu vyšperkovat a promyslet.
Od začátku až do konce jsem se do knihy zabrala natolik, že jsem se ani nenadála a už končila. Vyvrcholení příběhu pro mě nebylo překvapením, pachatel byl na mém seznamu podezřelých nejvýše.

Michelleee
24.02.2023 4 z 5

Další super detektivka od autora. První velký případ detektivní kanceláře Kate a Trsitana.

Aleen
18.02.2023 5 z 5

No Ty bláho, jen jsem začala číst a byla jsem v půlce knihy. Musím se opakovat - Bryndza má skvěle zmáknuté detektivkářské řemeslo, takže dokáže příběh, případ dobře postavit a poskládat. Ačkoliv se může zdát, že když se v půlce knihy všechno jen víc zamotává, nedává smysl, vytrácí se původní důvod vyšetřování, vše ke konci pěkně zaklapne do sebe. Líbí se mi prostředí i postavy. Pokud někdo nemá rád gaye, neměl by číst :-) Nebo třeba měl, aby si je oblíbil!

LP113
15.02.2023 4 z 5

Tak jsem se konečně skoro po roce dostala k této knize. No jako, čte se to dobře, ani nikdo z postav mě nijak zvlášť nerozčiluje, ale tohle mi přišlo, no já vlastně ani nevím jak to nazvat. Asi prostě nepravděpodobné. Ano chápu Kate je bývala kriminalistka, ale přes to mi trochu vadilo, jaký se z policistů udělali idioti. Navíc jsem zhruba od půlky měla tip a správný. Ale ani to mi nevadilo. Vlastně nedokáži popsat co mě tak nějak neuchvátilo. Takže pokud čtete celou sérii, doporučuji, čte se to prostě rychle, není tam ani moc omáčky kolem.

VendulaB
14.02.2023 5 z 5

Další příjemná detektivka, zajímavá zápletka, velmi čtivé, přitažlivé, přiměřeně napínavé. Kate s Tristanem jsou velmi sympatičtí a čtenář jim zkrátka musí přát úspěch. Vyhlížím další díl.

Maky806
13.02.2023 5 z 5

Tak ani poslední díl série mě nezklamal. Jako vždy super.

SimonaP
04.02.2023 2 z 5

Tak to mě vůbec nebavilo. Příběh se neskutečně vlekl, bez napětí, nuda, zbytečné popisy všeho, příliš postav, rozuzlení divné. Zbytečné, ani se to nedá nazvat krimi a už vůbec ne thrilerem.

petrpospa
03.02.2023 3 z 5

Aby bylo jasno, jen tři hvězdy pro Bryndzu je totéž jako pět hvězd pro mnoho jiných autorů. A tím chci taky naznačit, že Bryndza už napsal hodně lepších knih. Píše hodně, píše rychle, možná pod tlakem vydavatele, možná pod tlakem úspěchu a tedy sama sebe. Doporučuji zvolnit, nespěchat. Aspoň ne tolik, protože hranice mezi dobrou detektivkou a béčkovým akčňákem může být velmi tenká. Přece jen zločiny v gay komunitě jsou čím dál lacinější téma a rozlité vrahovo srdce v závěru...no, nevím. A opravdu nemám radost z toho, když od třetiny knihy tuším, že vrahem je opět zahradník...

Janadvorackova
03.02.2023 2 z 5

Kdybych jenom hned na začátku nepoznala, "kdo je vrah."

Téma vražd mladých kluků mi přišlo už skoro nutné. Bez toho by to dneska snad ani nešlo...

Butterfly340
29.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobrý!

Knihu už jsem měla v knihovně vcelku dlouho a pořád jsem její přečtení odkládala. Důvodem bylo především to, že minulý díl (Mlha nad Shadow Sands) se mi zas tolik nelíbil. Měla jsem obavu, že u Propasti smrti zažiju zklamání. To se však rozhodně nekonalo.

Kniha se četla jedním dechem. Bavilo mě, jak Kate s Tristanem pomalu sbírali pomyslné dílky skládačky, přičemž nakonec vše zapadlo tam, kam mělo. Závěr byl uvěřitelný a ne příliš překombinovaný.
Zároveň je úžasné, že přestože se v knize objevují i kapitoly s pohledem vraha, tak nám jeho totožnost není prozrazena a napětí tedy při četbě zůstává.

Jmen se v knize vyskytuje požehnaně, ale nějak jsem neměla problém s jejich zapamatováním a odlišením postav.
Co se týče množství lgbt postav... Kniha je z tohoto prostředí, tudíž je zcela logické, že se v ní homosexualita bude vyskytovat ve větším než obvyklém množství. Moc nechápu komentáře, které tohle vytýkají...

Abych to však shrnula - Propast smrti doporučuji všemi deseti.

Jaruš7
25.01.2023 4 z 5

Audiokniha.
Případ v němž do tajemství "propasti smrti" má možnost nahlédnout jen vrah.
Anglie se shovívavostí k homo vztahům má ve své ostrovní výjimečnosti i svérázně záludné zločiny.
Takže jsme díky autorově znalosti opět v prostředí jenž se v české literatuře tak hojně nevyskytuje.

Jak to chodí, v čím se chodí a kam to dojde, když to zajde až k neschůdnosti.

Je to dráždivá výzva pro agenturu bez zakázek.
A tak kdo se moc ptá, někdy až moc se doví.

Autora si musím servírovat s přestávkami, přílišnost kazí osobitost v lecjakých směrech.
Čtivé.

Kamilajznik
22.01.2023 5 z 5

Robert Bryndza prostě nikdy nezklame. Napětí od začátku až do konce. Za mě prostě parádní čtení!

klarinka9974
20.01.2023 4 z 5

Rozhodně to není topka, ale musím říct, že se mi to líbilo. Už jsem si zvykla na autorovo psaní, že mi nevadí vůbec nic. Spíš se mi hodně líbí, že začátek, už od první stránky vás hodně naláká a navnadí na celý příběh a jisté odhalení. I když se příběh občas táhnul i tak se mi konec líbil a snad i můžu říct, že někdy v půlce jsem to tušila. Super, já miluju Bryndzovi knihy a těším se na další.