Propast času

Propast času https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269697/mid_propast-casu-FYv-269697.png 4 513 167

Propast času série

Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že – jakkoli to zní neuvěřitelně – v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky. Kniha vyšla se dvěma variantami obálky - město/les a tank s postavami.... celý text

lenka2557
22.05.2017 5 z 5

Pár desítek stran do konce knihy mi ještě chybí, ale už teď můžu říct, že opět a zase čtu klenot nevídaný. Posbírat tolik historických faktů a udělat z toho kulervoucí scifi, kdy se totálně zhroutí časoprostor a tak se na jednom místě sejde mladá holka ze současného Českobudějovicka, pár esesáků, nějací ti Moraváci před pádem režimu, staří Římané a několik exotů z daleké budoucnosti, je neskutečně obdivuhodný výkon. A ty vtipné situace, které k tomu Bureš vymyslel... (aneb staří Římané vyděšeně stojící před naší silnicí, považující ji za plát z kamene bílými čarami vedoucí do pekla prostě a jednoduše for the win!! :D)
Naprosto parádní čtení, které si možná v budoucnosti dám znova. Tedy pokud se mezitím nezhroutí časoprostor a neocitnu se třeba ve starověkém Egyptě, žejó...

burianek
11.05.2017 5 z 5

Bomba - styl, nápad - výborná kniha a druhý díl taky!
Ještě jsem knihu nedočetl, ale nemůžu jinak, než souhlasit s 5ti hvězdičkami! Možná je to i tím, že jsem se těsně před tím snažil přelouskat neskutečný výplod ducha mdlého, a to knihu Poslední od Alexandry Olivy. Postavy se chovají přirozeně, autor se nesnaží čtenáře poučovat, děj plyne a hlavně, je to fakt dobře napsané. Při popisu scény kdy na SSáky vymašírují mušketýři - "co je tohle za šašky" jsem se fakt srdečně zasmál. No nic, asi si koupím druhý díl.

HelaF
04.05.2017 5 z 5

Pro mne objev roku. Z knihy jsem byla nadšená, Líbí se mi hra s časem, konfrontace minulosti a budouctnosti, nápad a propojení je velmi uvěřitelné. Prvních pár stránek mi trvalo než jsem se začetla, ale pak se nemohla odtrhnout. Pokračování už čeká v knihovně :)

jarin58
16.04.2017 5 z 5

To spojení různých období minulosti s přítomností a fikcí budoucnosti je parádní.A pejsek Goliáš je taky fajn.Pět hvězd je minimum.

MarieH
13.04.2017 5 z 5

Kniha je zajímavá, čtivá, když jsem si zvykla na střídání časové linie tak jsem četla a četla . Je neuvěřitelné že když nám spisovatel podal příběh lidstva takříkajíc na talíři, zjistíte že je to sled válek a šílených vůdců. Je to čtivý příběh a těším se na další díl.

JajaCZ
30.03.2017 5 z 5

To bola teda jazda! :) Kniha ma naskutočne bavila a Bureš sa stal po Stehlikovej, mojím objavom roku. Úroveň českých autorov rastie a som nesmierne rada, že ich kúpou knihy môžem podporiť a hlavne, že ju nebudem nikdy ľutovať.
Páčila sa mi autorova hra s časom. Jedinečná myšlienka, jedinečne spracovaná. Hneď sa vrhám na druhý diel :)

Dolik13
24.03.2017 4 z 5

Kniha byla zajímavá, dobře se četla. Příběhová linie několika postav je velmi dobře propojená. Nelíbila se mi ale dějová linka Neffiho, naopak nejvíc se mi líbila dějová linka nacisty Kurtze. Časem se vrhnu na pokračování.

Ranuncul
19.03.2017 3 z 5

Nevím proč,ale kniha na mě působila poněkud depresivně a ke konci jsem měla docela problém ji dočíst.

anibeni
13.03.2017 2 z 5

Ne, nechytlo mě to .... sice nápad to má zajímavý, ale mě to neoslovilo..

hlina
12.03.2017 4 z 5

Velmi zajímavá kniha českého autora. Oceňuji její propracovanost. Je patrné, že se na ni musel chystat a zjišťovat informace. Je to fantazie založená na skutečných základech.
Určitě si přečtu další autorovy knihy.

kneslova
05.03.2017 5 z 5

Geniální nápad a velice slušné zpracování. Já bych také uvítala míň krvavých střetů, ale kdoví jak by to v reálu vypadalo....dějiny lidstva jsou válkami protkány. Další český spisovatel, který mě mile překvapil.

Ladys
27.02.2017 5 z 5

Pět dávám za nápad. Za atmosféru. Za švih.
Začátek byl vyloženě parádní. Pak už to sice bohužel sklouzlo spíše k akčňárně a i když se z tématu dalo vymačkat určitě víc, tak jsem se i tak skvěle bavil.
Pět dávám i za to, že autor je Čech a nebál se použít i české reálie v příběhu.
Těším se na pokračování.

ondreej
15.02.2017 4 z 5

Jako fakt to pěkně odsejpalo ten děj, a moc tomu už nechybělo. Kdyby se ke všemu přidalo takových 5-10% , bylo by to na světové úrovni jako nic. Nadějný autor

acul.p
06.02.2017 5 z 5

Naprosto skvělá fantasy...pět hvězdiček je v tomto případě málo :)

Elkiss
05.02.2017 5 z 5

Skvělé!!! Od začátku je děj našlápnutý a text krásně přehledný a dobře se čte. Moc se mi líbilo prolínání postav i když postava SSsáka mě tolik nezajímala jako Tonin příběh. To že postavy se nakonec sejdou bylo předvídatelné, avšak ne za takových okolností, které nastanou. Ale to už bych prozradila moc. Teď se stydím za svou skeptičnost, kniha byla famózní a ráda se k ní časem vrátím.

lucie2371
03.02.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala k Vánocům od mého 18ti letého bráchy. Mé první pocity nebyli moc dobré, už k vůli obálce a popisu. Dějepis jsem ve škole nesnášela a tank na obálce mě také trochu děsil :D Nicméně jsem si nakonec knihu přečetla a udělala jsem dobře! Kniha byla fantastická a plná napětí! Rozhodně si musím koupit i 2. díl!

wir
30.01.2017

Neotřela myšlenka promíchání časových období vývoje planety a to jak "k mamutům", tak i do doby temna r. 2780 (+/-). Kniha má mnoho k zamyšlení z dnešní doby, tak i řadu úsměvných situací, kdy se např. Římané diví, co je to za cestu z jednoho kusu kamene a na co, tam jsou ty bílé pruhy :-) Je to tak skutečné, člověk si říká, že by tomu tak opravdu bylo, kdyby se, zde některý objevil ...

martina1199
28.01.2017 5 z 5

5 hvězd je prostě málo :-)
Tento příběh je vynikající sci -fi fabulací, která působí paradoxně velmi opravdově.
Od první stránky jsem věřila, že kdyby se časoprostor opravdu zhroutil, takhle nějak by to na světě mohlo vypadat. Postavám jsem věřila každé slovo a každý čin. Skvěle jsem se bavila od prvního písmene do posledního :-)

MartinKlus
21.01.2017 5 z 5

Zajímavá volba, promíchat různé časové období. Kniha skvěle poukazuje na to, jaký je člověk vlastně netvor.

kudry
21.01.2017 5 z 5

Musím smeknout. Kniha zaujala hned od první stránky a četla se plně sama.