Propast času

Propast času https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269697/mid_propast-casu-FYv-269697.png 4 513 167

Propast času série

Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že – jakkoli to zní neuvěřitelně – v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky. Kniha vyšla se dvěma variantami obálky - město/les a tank s postavami.... celý text

Rade
29.01.2018 2 z 5

Ten nápad nebyl vůbec špatný, zprvu mě to docela bavilo.
Jenže pak se scénky prolínání jednotlivých dob začaly opakovat, popisů krvavých střetů a násilností přibývalo, milostná linka se mi zdála do děje trochu násilně vpravená. Druhá půlka, skládající se z brutálních bitek a střetu vojenské techniky z různých dob, šla už úplně mimo mě. V průběhu četby se mi navíc zdálo, že logika a věrohodnost scén pomalu klesá a s pokračující četbou bohužel u mě klesal i počet hvězdiček… Nakonec dvě plus, pokračování už vyhledávat nebudu.

sgjoli
27.01.2018 4 z 5

Tohle bylo skvělé čtivo! Skvělý nápad, velmi realisticky podané, zajímavý námět k přemýšlení o tom, "co by, kdyby...". Bavilo mne, jak si autor pohrál s komunikačními obtížemi mezi jednotlivými postavami z různých časových období, skvělá práce! Knihu jsem si užila. :-)

temuchin
20.01.2018 4 z 5

Bezva námět, super akční jízda. Hvězda dolů za tu červenou knihovnu mezi Toňou a Luciusem. Naštěstí tam těch příšernejch dialogů je poskrovnu.

Dandy1
10.12.2017 4 z 5

Nejsem fanoušek sci-fi ani katastrofických knih. Ale tohle mě bavilo. Prolínání různých časových období je zajímavý nápad. Náhled do budoucnosti v Burešově podání se mi líbil.

betys6914
12.11.2017 4 z 5

Dlouho jsem knihu odkládala, ale nakonec mě velmi příjemně překvapila. Má to atmosféru, nápady i přiměřený podíl násilí, zla a především naděje.

yenna
09.10.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, hlavně to propojení lidí z různých časových rovin. Vždy mne zajímalo, jak velmi se lišila mentalita lidí v průběhu století a zde je vykreslen zajímavý obraz, jak by to mohlo být.
Knihu jsem teď půjčila otci, který je velmi zainteresován do historie a zeměpisu, tak se těším na jeho hodnocení. Při zběžném prohlédnutí knihy konstatoval, že tomu chybí mapa, kde všude se postavy pohybovaly. Takže se vůbec nebudu divit, pokud mi ji vrátí i s vypracovanou mapou, jak to dělá i u jiných bezmapových knih :)

Panda-_-
07.10.2017 4 z 5

Právě jsem knihu dočetla a... Páni. Se čtením jsem ke své smůle dlouho otálela, ale tohle jsem vážně nečekala.
Moje očekávání bylo předčeno a já si užila každou stránku tohoto, jak už se někdo dole zmínil, klenotu.
Propracované, čtivé a realistické.

Tilikum
04.10.2017 5 z 5

Můj komentář kamsi zmizel, takže to musím napravit: Podle mě celá sága Propast času (četl jsem oba díly) nemá v české sci-fi konkurenci. Přímočarý děj, promyšlená akce a hlavně kvantum nápadů. Dialogy jsou živé a i ta romantická chvilka je v pohodě a celkově zapadá.

minek
03.10.2017 4 z 5

Velmi zajímavý spisovatelský nápad, velmi dobré a napínavé čtení. Doporučuji ke čtení.

Chytuš
03.10.2017 3 z 5

POZOR SPOILERY:
Tak zaprvé, jak by to asi vypadalo, kdyby se propojili různí lidé z historie, současnosti a budoucnosti? No především by šlo o neustálé boje těch skupinek mezi sebou, tekla by krev a celé by to bylo trochu šmrncnuté soft pornem. Takže vizuálně hmmm.. Jo na natočení pěkného akčního béčka (při osekání násilných bojů a přitvrzení u lechtivých scén i slušné péčko).
A za druhé - v tomhle novém světě přece nechcete zapadnout, že. Takže pokud by jste náhodou zjistili, že se promíchaly časové roviny, je možné se výrazně prosadit. Stačí být jen vnadná zrzka v upnutém tílku s perfektním zadečkem a talentem na jazyky. Jo a taky musíte být trochu bisexuální, aby to jiskřilo jak s velitelem římské legie, tak se šikovnou vojandou z budoucnosti... No a musíte si samozřejmě vybrat správnou skupinu, která Vás nakonec bude uctívat - buď jako bohyni, nebo císařovnu... Takže zase jsme u toho, vizuálně by se s tím pracovat dalo, ale ten scénář fakt nedávejte psát panu Burešovi, ty dialogy mu teda moc nejdou...

Ladygeront
28.09.2017 5 z 5

Bezva čtení! Líbilo a moc. Mě už u Legionáře napadlo, že tenhle pán by mohl stvořit něco pěkného. Pospíchám na druhý díl-).

MonicaMonique
20.09.2017 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha.

Yokolobuna
26.08.2017 5 z 5

Skvělý kousek vystavěný na velmi dobře uchopeném nápadu. Burešovi se povedlo skvěle promíchat jednotlivá období lidské historie (i budoucnosti) a místo splácaniny vzniklo prvotřídní počtení, které nepostrádá od začátku až do konce jasnou tvůrčí vizi. Pochvalu si zaslouží i velice dobře zvládnuté a pamětihodné postavy (které se Bureš nebojí zabíjet jednu za druhou). Možná je chvilkami vidět, že autor není vypsaný jako někteří jiní, ale to hravě vyvažuje nápady. Potěšilo mě i členění knihy na kapitoly a kratičké podkapitolky, takže je skvělá ke čtení i v případech, že máte jen pár minut času. Palec nahoru a klobouk dolů!

Lexand
10.08.2017 4 z 5

Autor by měl pozorněji číst Švejka nebo Austenovou, aby se procvičil v dialozích. Před jeho imaginací ale klobouk dolů.

hanak_v_exilu
17.07.2017 4 z 5

Dívám se, že nejen mně nesedla naivní romantická linie. Ale i tu jsem překousl, protože kniha nějakou vedlejší zápletku potřebuje. Sled událostí totiž nabral od první stránky slušné tempo a nepolevil až do konce. Autor splétal několik příběhových linií a na složitou epiku nemá čas, tím méně na rozvíjení charakterů a vztahů mezi nimi. Chyběly mi pasáže kde by se postavy zastavily a přemýšlely o změněném světě, nebo by o něm zauvažoval neviditelný vypravěč. Romantická linie, jakkoliv je nepatřičná, tak tenhle nedostatek alespoň trochu suplovala. Propast času je velice čtivá kniha, ovšem takhle zajímavý fikční vesmír by si zasloužil plastičtější popis.

zazvorka
10.07.2017 3 z 5

Zajímavá myšlenka, docela pestré počtení.a kdo by to byl tušil, jak daleko to Toňa dotáhne! :-)

vandalindakova
04.07.2017 4 z 5

Zajímavé propojení různých časových pásem. Nejvíc mě bavily části s Toňou a Římany, naopak s Kurtzem a vojáky z 2. světové války se mi líbily nejméně, některé byly i hodně drsné. Za obdiv stojí tolik historie, kterou musel autor nastudovat a správně vložit do příběhů.

misaC
23.06.2017 4 z 5

Poměrně drsný začátek knihy mě docela překvapil. Příběh se hezky rozbíhá a konfrontace různých období lidských dějin je bezvadný nápad. Autor se musel dobře seznámit s fakty a ty propojil se svou vizí budoucnosti ( v určitém místě knihy mi trochu naskakuje trilogie Silo ..... ). Těším se na Císařovnu.

atletico
21.06.2017 5 z 5

Abych si o knize udělal obrázek, většinou čtu jenom negativní komentáře. U Propasti času mě lákalo téma, přesto jsem se málem nechal odradit. A to by byla chyba, je to totiž vyspělý, drsný a reálný. Jsem nadšen.

Loxias
17.06.2017 2 z 5

Podle hodnoceni jsem cekal knihu kultovnich parametru, ale to byla bohuzel mylna ocekavani. Ve skutecnosti je to jakasi sci-fi harlekynka na pozadi prolinani civilizaci ala Sid Meier's Civilization, coz je sice nice to have, ale dost pochybne vykreslovani vyvoje budoucnosti a styl psani pro nactilete ctenare tomu bere veskery potencial. Skoda