Propast času

Propast času https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269697/mid_propast-casu-FYv-269697.png 4 513 167

Propast času série

Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že – jakkoli to zní neuvěřitelně – v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky. Kniha vyšla se dvěma variantami obálky - město/les a tank s postavami.... celý text

Kakiko
19.08.2018 2 z 5

Začátek byl super, ale se stránkami se ve mně vytrácelo počáteční nadšení. Kámenem úrazu je Toňa, mladá, dokonalá - ovládá několik jazyků, sice není na všechno odbornice, ale dokáže svým méně znalým společníkům hezky vysvětlit vše, s čím se setkají, kterou si čtenář podle mě jen tak nezamiluje, protože na ní jednoduše nenajdete žádné chyby. Ostatní charaktery jsou už mnohem lepší, ale žádného jsem si vyloženě neoblíbila.
Oceňuji dobrý nápad, ale dle mého názoru by příběhu neuškodilo, kdyby byl rozebrán trochu víc dopodrobna, z románku bych taky trochu ubrala, protože, jak tu už někdo psal, se to podobalo spíš červené knihovně. Celkově průměr, ještě uvidím, zda se pustím do dalšího dílu.

Affares
17.08.2018 4 z 5

Dámy a pánové, konečně dílo z našich luhů a hájů, které stojí za to. Koupil jsem si celou trilogii najednou a dal to za cca 6 dní. Rozhodně obrovsky tleskám námětu, který je skvělý!
Celý první díl Vás seznamuje se světem, který se najednou ocitl v totálním chaosu a mixu časů, národností, technologické úrovně. Nejvíce jsem bojoval s uvěřitelností mladé dívky, která se zázračně protlouká a je nadaná na spoustu věcí, ale zase kdo by nebyl učenlivý v situaci, kdy musí přežít :) První díl bych hodnotil jako nejslabší ze série, ale je to takové obeznámení s věcmi budoucími, které se v plné síle rozvinou až dále. Líbí se mi čtivost, nenáročná ale také bez nějakých zásadních "záseků". Takže, s chutí do toho a mohu slíbit, že další díly jsou jen a jen lepší :)

Skřítek77
17.08.2018 4 z 5

Tenhle žánr vůbec nečtu, přesto mě knížka bavila. Skvělý nápad zpracovaný velmi čtivě a sympatická hlavní hrdinka, které jsem musela závidět neustálý obdiv a přízeň mužů... :-)

flashi
01.08.2018 5 z 5

Skvělý nápad,zajímavé zpracování,drsný a fanatický záporák, velmi čtivý příběh,za mě plný počet a jde se na další díl.

Hadati
20.07.2018 5 z 5

Tenhle román měl vše, co se mi líbí. Vyprávění bylo svižné a nezaobíralo se žádnou zbytečnou vatou. Chování hlavích postav bylo logické. Národy z různých časových dob vypadaly, jak měly, a také reagovaly tak, jak by při takové katastrofě nejspíš jednaly ve skutečnosti. Také se mi líbila nejistota, kdo a jak dlouho přežije. Velmi se mi také líbilo, že si autor dal práci s detaily, jako byly potíže s jazyky nebo s výškou lidí z různých dob. Nedokážu knize vytknout vůbec nic.

evilunicorn
14.07.2018 5 z 5

Tedy,musím říct,že toto se opravdu povedlo!Neotřelý nápad,svižné tempo a zajímavé zvraty,to je to,co tuto knihu zdobí.Kniha mě naprosto vtáhla do děje,to už se mi u scifi opravdu dlouho nestalo,palec nahoru!

perko
03.07.2018 4 z 5

Autor přišel s parádní myšlenkou, to se musí uznat. Začátek knihy mě naprosto odrovnal, potom ale přišlo pár pasáží, které mě moc nebraly. Občas mi vadilo neustálé přeskakování mezi "časy". A někdy jsem měl pocit, že Toňa zná a umí všechno. Celkově je to ale povedené dílko.

mr.Zdenek
31.05.2018 5 z 5

Autor neřeší technické detaily, alespoň nijak zvlášť. Spíše se soustřeďuje na vlastní děj, jeho spád a napětí. Dávám plný počet a zkusím propátrat archiv místní knihovny na další díly

NightGepard
13.04.2018 5 z 5

To byla divoká jízda! Hlavní hrdinka Toňa je dobře napsanou postavou, s kterou se dá ztotožnit. Kniha má kvalitního záporáka. Na můj vkus až moc brutálního. Ale asi proto kniha tak dobře funguje - mimo jiné hra na klaďasy a záporáky. Dále je tu docela dost sympaťáků s "mozkem" napříč stoletími. Už se těším na druhý díl.

ThrisaManx
10.04.2018 2 z 5

Tato kniha se mi jen těžko hodnotí. Děj zpočátku nudný, rozjelo se to až kolem strany 60. Nápad perfektní, promyšleno skvěle, zpracování pokulhává. Milostná dějová linka těžce uvěřitelná. Hlavní hrdinka byla téměř na každé straně z nepochopitelných důvodů nahá. A nejen ona, ale i ostatní postavy. Na co druhé straně popisovány erekce, masturbace, sex, nahota. A to se do tohoto typu knih nehodí a je to zbytečné. Hlavní hrdinka neskutečně sexy zrzka s dokonalým tělem a převratnou inteligencí, umí asi deset jazyků a vyklube se z ní úžasná superhrdinka s bisexuálními sklony. Ne, díky. Jedno přečtení fajn, závěrečná bitva extrémně nudná, dál pokračovat nebudu. Hvězdy za nápad, celkovou promyšlenost a až na některé vyjmenované chyby i zajímavý děj.

Tamten
05.04.2018 4 z 5

Rozhodně zajímavé a poměrně netradiční čtení. Většina knihy odsýpá svižně, ale přeci jen jsou tam pasáže, kde na chviličku ztrácí tempo.

katallinka
21.03.2018 5 z 5

Tak z téhle knihy jsem naprosto nadšena! Mám v knížkách moc rada cestování do minulosti, ale tady je to ještě mnohem lépe vymysleno. Musím taky ocenit, že kniha je plná zvratů a v podstatě nic nedopadne tak jak bych si přála.

luciefeix
19.03.2018

nápad dobrý ale nezaujalo mě

Kozel65
06.03.2018 3 z 5

Zajímavý nápad, úvod výborný, ale příběhu by prospělo trochu více hloubky, nejen násilné střety skupin z různých epoch okořeněné love story, jejíž uvěřitelnost ponechávám stranou, stejně jako když se ze sympatické vysokoškolačky vyloupne dokonalá superhrdinka... Ale uvidíme; dám tomuto eposu ještě šanci. Bavila mě autorova imaginace při popisu budoucnosti.

Nomia
03.03.2018 4 z 5

Za mě naprostá spokojenost a obrovské překvapení. Do českých sci-fi nikdy nevkládám příliš velká očekávání, ale o to nadšenější jsem, když narazím na nějaký poklad. Propast času se opravdu povedla.

Skvělý námět, krásná hra s časoprostorem a charismatické postavy. Kniha mě zaujala hned od první stránky a bavila mě až do samotného konce. Proplétání různých časových linií bylo jednoduše řečeno skvělé.

Měla bych jen dvě drobné výtky. Trochu mě udivila ta milostná linka. Upřímně jsem byla překvapená, že autor sci-fi v příběhu operuje s milostnou linkou, nepříliš odlišnou od červené knihovny. Ale nakonec uznávám, že to k celé knize celkem ladilo.
Výtka číslo dvě se týká samotné Toni. Úplně mi nesedla. Ale možná jen nejsem na sexy zrky, které jsou zároveň závratně inteligentní, takřka přespolní běžkyně a polylingvistky v jedné osobě. :)

Strhující a čtivá záležitost, které nechybí ani vtip. Rozhodně neskončím jen u prvního dílu a popravdě se už těším na pokračování. Palec nahoru pro Bureše, touhle knihou u mě zabodoval. Výborné.

astroweb
01.03.2018 5 z 5

Jedním slovem : skvělé, několika slovy : skvělé skvělé skvělé. Napínavé a poutavé od první do poslední stránky, nemohl jsem se odtrhnout. Propojení historických epoch, čtivý autorův jazyk, velmi velmi dobré, těším na pokračování .

StvN
15.02.2018 5 z 5

Já dávám pět zasloužených hvězd a vůbec se za to nestydím :)

Silencia
07.02.2018 5 z 5

Čistý plný počet to asi není, ale musím ocenit ten brilantní nápad. Navíc se autor s nikým nemazlí a klidně si vraždí koho chce. Především však musím ocenit propracovaný pohled do budoucnosti. Je to vlastně logické. :) Být to anglický autor, je to jistě světový bestseller.

NymphMaeve
01.02.2018 4 z 5

Do tohohle příběhu jsem se nějak nemohla začíst, 100 stran a pořád nic, až tak za polovinou se to zlomilo. Nápad skvělý, ale prolínání několika postav je místy přehnané - půl až třičtvrtě stránky. Ale jinak vše skvěle promyšleno, děj navazuje, má přirozený spád, události a vývoj situace je přiměřený a příjemně se to čte, ale ne úplně mi vyhovoval styl, jakým to bylo napsané. Pomalu jsem chtěla zanevřít na české autory, ale po tomto kousku to asi ještě zkusím :)

roso.mak
31.01.2018 4 z 5

Ach jo, to se to vládne Římanům, když je holka kus... Knížka je těžce odpočinková, hrdinové umírají přiměřeně situaci, nejsou černobílí, ani přehnaně supermanovští. Příjemné čtení.