Impérium

Impérium https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360522/bmid_imperium-yvV-360522.jpg 5 226 62

Propast času série

< 3. díl

Série Romana Bureše vstupuje do finále. V prvním dílu jsme byli svědky zmatení časoprostoru, ve kterém se hrdinka Toňa snažila především přežít, druhý byl příběhem o upevňování moci. Závěrečný díl je svědkem utváření nové Evropy. O vládu nad kontinentem nyní soupeří dvě největší impéria, která zhroucení časoprostoru zastihlo na vrcholu moci – Británie z roku 1900 a Tonina Římská říše. Na čí stranu se pak přikloní novopečený král Francie Aaronson, ve skutečnosti cílevědomý gangster z budoucnosti? Všichni tito protivníci jsou však ničím proti apokalyptické zkáze, která se do Evropy valí z východu a proti muži, jenž sám sebe nazývá Bohem.... celý text

allart
31.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Jednoznačne plný počet. To teda bol frmol, až som sa obával, ako to skončí. Jednoznačne vynikajúca séria, asi naj, čo som v poslednej dobe čítal. Napínavé, akčné a aj dosť úsmevné, keď si to človek zjednodušene zhrnie, že sa mlátili Briti z 19. storočia s rímskymi legionármi, ktorí ukoristili samopaly fašistom z druhej svetovej vojny :). Ale všetka česť autorovi, ako perfektne dokázal skĺbiť dej z rôznych časových období, no a ten záver bol taká čerešnička na torte s otvorenou otázkou...čo bolo ďalej?

midloch
06.06.2023 4 z 5

Důstojné zakončení celé trilogie, které je kvalitou na stejné úrovní jako předchozí díly.

Maraiser
16.04.2023 5 z 5

Bál jsem se, jak to autor ukončí a mohu tedy napsat, že se mu to fakt povedlo. Imperialismus Británie - "budeme to do nich pálit děly tak dlouho, dokud nepřijdou k rozumu"
Chvilku mi trvalo, než jsem přišel na to, kdo je Bůh, pomohla mi až jeho záliba v luxusních autech.
Zajímalo by mne, zda by se to chytlo i mimo naši republiku.

apq
02.04.2023 5 z 5

Skvělé zakončení série. Autorovi se podařil vykreslit napínavou a místy skutečně až beznadějnou situaci hlavní hrdinky, mnohokrát jsem se obávala, jak to vlastně skončí.

Chajda69
29.12.2022 4 z 5

Klobouk dolů před touhle trilogií. Fantastický nápad Romana Bureše se dočkal zakončení, které si udrželo odstup od toho, aby bylo deus ex machinou. Tušil jsem poměrně dlouho, jak Toňa problém s novodobou (vlastně... to je hrozně relativní) Hordou vyřeší, bylo mi i jasné, že ne všechny postavy, které jsem si stihl oblíbit, mohou přežít. Z postavy, kterou znám jen ze staré odrhovačky od táboráku, se v průběhu knih stal velký sympaťák, kterému jsem hodně fandil, a i když jsem mu přece jen trochu přál, aby už konečně své holčičky potkal, jeho konec působení v příběhu mě zasáhl a můžu ho označit za svou oblíbenou postavu. Jinak si nikdo až tak moc mých sympatií nezískal.

"Problém" se Serenou vyřešil Bureš elegantně, stejně tak Tonino manželství, ke kterému se nutně schylovalo. Dvojnásobná jatka byla (na můj vkus opět) až moc naturalistická, ale v průběhu čtení jsem si na to zvykl. Snad jen ty pasáže s Toňou a Téčkem mohly být kratší, stejně jako trochu neukotvená role Viktora, proto za tento díl ubírám jednu hvězdičku, ale celou sérii jednoznačně doporučuji, byl jsem z ní nadšený a zabavila mě na dost dlouhou dobu.

Johny_H.
06.11.2022 3 z 5

(SPOILER) První díl byl moc povedený. Druhý měl spád spoustu akce a z mého úhlu pohledu nejlepší, ale třetí jako nejdelší akcí moc neoplývá. Za to má spoustu postav a dějové linie. Dítě Lee zde být vůbec nemusel akorát zdržoval a kapitoly s ním byli nudné stejně jako Neferti. Na děj celkový neměli vliv a prodlužovaly zbytečně knihu. Kdyby jejich rozuzlení zasáhlo do děje tak se to beru, ale kdyby na začátku knížky Lee byl sežrán vlkem a Neferti zatočen a popraven nezměnilo by se nic. Jiný konec by si také zasloužil Viktor jak to dopadlo s neandrtálci, kteří nás doprovázely od druhé knihy se už asi také nedozvíme. Mohlo to skončit druhým dílem.

kikies
18.08.2022 5 z 5

Jako takhle - jednička byla určitě nejsilnější, nejzajímavější, no prostě nejlepší. Ale proto, že mě to neskutečně bavilo, úplně jsem se do toho zažrala a skoro jsem nespala, abych to konečně dočetla, hodnotím vysoce. Z řádků sálá autorův zápal, obdivuji znalosti napříč historickými, kulturními a vojenskými oblastmi. A ve třetím dílu je podle mě asi nejvíc fakt silných a náročných momentů a tím nemyslím jen vojenská střetnutí.

morpheus
03.08.2022 5 z 5

Tak Propast casu doctena, treti dil se tahne jako smrad, moc politiky, malo akce a hodne divnej konec, ale presto davam plny pocet, protoze cela trilogie je skvele napsana a urcite se k ni opet po case vratim. Diky Mistre :)

puczmeloun
16.02.2022 5 z 5

Propast času aneb Jak z válečného futuristicko-historického sci-fi dojít k ekologicko-autoritativní utopii ve třech knihách...

A samotné Impérium? Méně boje* a naprosto nekontrolovatelné výboje fantazie, kdy si autor viditelně užívá, co, o kom a jak může psát.** Je proto velkou zábavou sledovat, jak se nám před očima už známý svět dál proměňuje, zaplňuje a odhaluje***. Kromě vlastní imaginace jsou navíc povedené i odkazy na současnost, kde se střílí doslova na všechny strany. Je to proto až dechberoucí čtení. Jasně, vše i přes všelijaké odbočky směřuje k jasnému cíli, člověka některé zvraty nepřekvapí a s jistou znalostí mezinárodní politiky si jde například tipnout, kdo je hlavní padouch (byl to on :), ale i tohle (nebo spíš právě proto) je ve svém žánru skvělé. Za mě velmi povedené zakončení... A člověk si až říká, jestli náhodou ještě nebude jeden díl, kam už se zapojí celý svět (až na pár zmínek jsou ještě celé neobjevené kontinenty ;-).

* Což je oproti knize Císařovna dobře a Impériu to jen svědčí.
** Vše je navíc zpětně odůvodněno - bod pro autora :)
*** Začátek, kde se míchá úplně nové s připomínkami starého, je u mě dalším plusem této knihy. Jak nenápadně připomenout minulé děje, ale zároveň bavit ještě nepoznaným.

pazdy15
23.12.2021 3 z 5

Naprosto souhlasím s Jaroiva. Ve srovnání s jedničkou to je docela pokles. Jak akcí a napětím, tak i logikou a chronologií děje. Četl jsem ji asi přes 1 měsíc :( Naopak trilogii jako takovou hodnotím 4 hvězdami. Tu jsem si užil.

jaroiva
29.05.2021 2 z 5

No, mě už moc nenadchl ani druhý díl, ale chtěla jsem to prostě dočíst, jestli to možná nějak zajímavě skončí, že má třeba autor něco ještě v rukávě. Zdá se, že neměl.
První díl mě prostě bavil hodně, další dva už ne.

RůžovýHroch
29.03.2021 5 z 5

Zakončení série rozhodně nemůžu nic vytknout, po dočtení poslední stránky mi běhal mráz po zádech, a i když se někomu konec může zdát ne příliš uvěřitelný, mě naprosto uchvátil. Z postavy korejského diktátora se mi sice zvedal žaludek, o to uvěřitelněji ale, podle mě, působil.
Udělalo mi radost, že třetí díl udržel kvalitu prvních dvou, ne-li ji předčil. Jednoduše nemám slov.

Schary
16.01.2021 5 z 5

Začátek zas hrozně zajímavý,kde se poznávají noví hrdinové z dob budoucích a minulých, po tom přijde boj a po něm ještě větší boj. Vše je zakončené velkým třeskem. Nejvíc na této sérii je myšlenka Matky země a nejsmutnější jsou vlastnosti člověka všech dob a těmi jsou chamtivost a touha po moci. Vlastně je tahle knížka průřezem krutostí lidstva napříč časem a národy. Na konec musím ocenit autorovy znalosti historie.

Racek213
27.10.2020 5 z 5

Vyvrcholení trilogie. Zajímavě podaná alternativní historie a míchání kultur a ty se nakonec chovají jak by nikdo nečekal. Já se bavil od samého začátku, první díl byl trošku složitý na pochopení autora, ale od druhého to jelo a jelo. Jeho svět je nadmíru zajímavý a v některých chvílích jsem autorovi věřil...

flare
21.08.2020 5 z 5

Velké finále..:-)pan Bureš musel strávit dost času načítáním kulturních rozdílů, souvislostí a vojenské terminologie, ovšem zřejmě ho to bavilo. Jde to vidět..tedy číst.:-)
Za mě byl stejně největší podivín mistr Viktor...

jiri6468
09.12.2019 5 z 5

A jsme ve finále, ze kterého jsem cítil jak jsou okolní hrozby reálné, byť jsou sci-fi. Příjemným odlehčením byl francouzský král. Dál bych vyzdvihnul vývoj hlavní postavy celou trilogií.

DuncanIdaho
17.11.2019 5 z 5

Skvělý konec skvělé série. Jen jedna část ke konci měla náběh na americký film - pobít co nejvíce víznamných postav, ale ne ty nejhlavnější a pak téměř zázračné zachránění. I ten úplný závěr si mohl autor odpustit.

IvčaB2
05.11.2019 5 z 5

Knihu jsem četla s odstupem od předešlých dvou dílů,takže mnohá připomenutí na začátku přišla vhod. A souhlasím ,že třetí díl byl vyvrcholením série...první a poslední díly výborné ,ten druhý za mne slabší,ale i tak dobrý..

rimar
22.08.2019 5 z 5

Po dobre rozjete dvojce ze zacatku trochu zklamani. Prni cast knihy mne nebavila a casto jsem knihu odlozil do cteni se nutil ale pak se to rozjelo a uz se to cetlo samo. Zejmena konec knihy super.

Isew
17.08.2019 5 z 5

Skvělé zakončení skvělé série. Lépe než NymphMeave bych to nenapsala. Jsem nadšená a vřele tuto sérii doporučuji.