Císařovna

Císařovna https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310156/mid_propast-casu-2-cisarovna-QkW-310156.jpg 4 291 80

Propast času série

Na konci prvního dílu jsme hrdinku Antonii opustili ve chvíli vítězství – se svými římskými legiemi se díky pomoci futuristického vojenského robota ubránila nacistům a založila Nový Řím. Vládnutí už ale tak jednoduché není. Kdo to kdy viděl, aby Římu vládla žena! Na problémy naráží i její spojenec generál Laudon, který spravuje Toskánsko, kde se uchovalo 18. století. K narůstajícím vnitřním rozporům přibude i další nepřítel vnější – sicilský chalífa Jusuf, militantní islamista konce 21. století se svou ideologií i supermoderní výzbrojí. Kartami zamíchá také nevyzpytatelný Viktor – plod vojenského experimentu z daleké budoucnosti. Jenže proti největšímu nepříteli se Antonie nakonec zdá málem bezmocná… a tentokrát jí nepomůže ani Serena a její neporazitelný robot.... celý text

Ladys
19.04.2017 5 z 5

Strhující akčňárna od začátku do konce! Sice je to takové jednodušší čtení, ale vůbec mi to nevadí. Co jsem chtěl, to jsem dostal a v míře nečekané.
Byla to větší jízda než v prvním dílu.
Super akce to sice je, ale na druhou stranu tu bohužel nezbyl čas a prostor pro nic jiného. Ale třeba si to autor šetří pro další pokračování.
Prolínání časů, kultur, znalostí, náboženství, fanatismu a akce tvoří dohromady slušný kokteil zábavy. Sem s dalším dílem!

analizátor
14.04.2017 5 z 5

Podle obálky jsem se trochu bál, že to bude nějaká dívčí young adult. Omyl, je to Bomba! Originální a chytré! Žádná líbivá šaráda, ale ultimativní sci-fi, které si nebere servítky! Skvěle našlápnutá sérka!

MarieH
13.04.2017

Opět čtivá fantazie, konec je dost otevřený, doufám že pan spisovatel píše další díl.

Tazz1
13.04.2017 3 z 5

Tak dočteno. Co napsat. Mám z toho rozporuplné pocity. První díl byl fajn a byl jsem z něj nadšen. Originalita a vypravěčské schopnosti autora byly hlavními atributy. V druhém dílu už zůstala jen dobrá řemeslná práce autora. Umí udržet děj a čtenáře v napětí. Ale je vidět, že daleko více mu to sedí v jednorovinném příběhu, jak dokázal ve své knize čistě jen z antiky. V prvním díle to nebylo tak markantní, ale proč proboha je hlavní hrdinkou tak naivní, až debilní kravka ? Osadil snad autor ženu jako hrdinku proto, aby se mohl realizovat v jejích bisexuálních výstřelcích a zabývat se tím, zda má nebo nemá porost mezi nohama ? Upřímně, toto byl velmi rušivý efekt při čtení a bránilo to zabrání do děje. Beru občas, ale bylo tam toho prostě moc. Místo toho mohl autor věnovat daleko více prostoru Viktorovi nebo Severovi na druhé straně Jadranu. Toho poměrně odbyl. A právě díky hloupé hlavní hrdince jsem tomuto "záporákovi" tak od půlky fandil, aby už jí proboha zakroutil krkem, protože si nic jiného nezasloužila. Přetvářet takový pojem jako byl antický Řím na beztřídní, socialistickou společnost, to už bylo opravdu moc. Stejně jako věčné rozjímání, zda někomu nepokřiví vlásek, což v konečném důsledku zcela logicky vedlo jen k daleko větším ztrátám na životech a utrpení těch "dobrých". To, že je v knize spousta chyb, to musí vidět každý fanda sci-fi literatury. Ale budiž. Po pravdě se děsím třetího dílu (snad má celé toto být trilogie), v co to ještě může vygradovat. Autor umí a je ve psaní dobrý, ale měl by se držet toho, co jej zřejmě zajímá a v čem je kovaný. Sci-fi literatura to asi bohužel nebude.

Kája O.
13.04.2017 5 z 5

Spokojenost nejvyšší, těšíme se na další díl. :-)

acul.p
22.03.2017 5 z 5

Prostě pecka!!! stejně jako jednička :) doufám, že se ještě dočkáme dalšího pokračování :)

Brace
13.03.2017 3 z 5

První díl byl příjemné osvěžení v českém žánru fantasy/sci-fi literatury, ale když úplně to samé dostanete podruhé, už to taková zábava není. V případě připravovaného třetího dílu se obávám, že se situace bude opakovat. Rád bych se mýlil, to ukáže jedině čas. Ale zpět k druhému dílu: průšvih to rozhodně nebyl, zejména první polovina knihy mě bavila, v druhé už příběh ztrácel dech. Jako jiným čtenářům mi nějak nesedí Toňa jako hlavní hrdinka, ale bavil jsem se u islamistů i kardinála. Bohužel ukončení jejich příběhových linek mi přišlo spíchnuté hodně horkou jehlou. Postava Viktora byla nezajímavá, což už čtenáři komentovali. V knize se také objevilo několik nesrovnalostí, což nemá pro mé hodnocení knihy žádný význam. Jen je uvedu pro případ, že by můj koment četl autor a chtěl se toho do budoucna vyvarovat. Jelikož má kniha přes 400 stran, chápu, že takové věci občas uniknou pozornosti. Takže: na lodi islamistů Serena použije EMP výbuch, který zneškodní veškerou elektroniku v okolí, přesto o chvilku později islamisté použijí rozbrusku. Serena se zacpanou pusou škemrá o život. Viktor s vykloubenou a nepoužitelnou (nehybnou) rukou bezradně rozhodí rukama při bitvě se Severem. Neffi je chodící encyklopedie, zná cokoliv, přesto není schopen identifikovat, zda autu, v kterém ujížděl, došly baterie či jiné palivo (benzín, nafta). Konec hnidopišství, omlouvám se :-)

martina1199
03.03.2017 4 z 5

Bylo to skvělé stejně jako první díl :-) Je pravda, že mě Antonia trochu překvapila svou částečně přetrvávající naivitou vzhledem k tomu všemu, čím si prošla v prvním díle, ale na druhou stranu - bůhví, jak by se chovali jiní lidé na jejím místě. Myslím ale, že se už poučila, a titul císařovna si zaslouží :-) Zůstává jediná otázka - co bude dál?

genie
11.02.2017 4 z 5

Stejně jako první díl, byl i tento dost akční, pořád se něco děje. Do mišmaše kultur přibylo pár dalších postav, z nichž Severus byl jistě nejzajímavější. Antonii jsem občas nechápala, ale když to tak autor chtěl ... Celkově bavilo.

mikes123
05.02.2017 3 z 5

První díl je výborný, neotřelý námět, děj promyšlený. Císařovna zpočátku podobné, ale postupně jakoby se autor rozmýšlel co s dějem dál a nebyl si jistý kam vše nasměrovat. Rozvíjení dalších linií připravuje půdu pro další široké pokračování.

Karelvovsik
01.02.2017 5 z 5

Propast času byla podle mě výborná, proto jsem přistupoval k Císařovně s obavou , jestli autor svůj vysoký standard udrží. Udržel, a ještě překonal. Dal bych klidně víc než 5 hvězdiček.

kudry
21.01.2017 5 z 5

Druhý díl na mě udělal snad ještě větší dojem než první díl... již se nemůžu dočkat dalšího dílu, abych věděl jak to dopadne...

TheSarcasm
16.01.2017 5 z 5

No teda... To bylo finále... Poslední třetinu si asi budu muset přečíst ještě jednou, protože jsem to tak hltal, že jsem stíhal číst snad každé páté slovo abych se rychle dozvěděl jak to dopadne. Milý pane Bureši nedělejte nic jiného a pište, pište, pište. Tak jako další fanoušci už netrpělivě vyhlížím třetí díl.
Po přečtení první Propasti času jsem si říkal, že wow efekt už nemůže znovu nastat, ale strhující závěr mě přesvědčil o opaku. Napřed mě pravda trochu štvalo Tonino sluníčkářství, ale mělo to smysl, aby si čtenář o to více vychutnal ten konec. Strhující děj, výborně napsané postavy a k nim jako bonus úžasný VIKTOR!!!

boekwurm
14.01.2017 5 z 5

Strhující! Na tuhle knihu jsem čekal. Trochu jsem se sice bál, že se tolik nepovede jako první díl, jak už se to u pokračování stává, ale zbytečně. Opět je to skvěle vymyšlené a vyladěné, tempo se stupňuje až k famóznímu finiši. Skvělé charaktery postav, líbí se mi vývoj hlavní hrdinky od mírumilovné vysokoškolačky v tvrdou vládkyni. Kniha rozhodně není pro toho, kdo si libuje v příbězích plných samoúčelné akce, nad kterými nemusí moc přemýšlet. Už vyhlížím třetí díl.

cori
30.12.2016 4 z 5

V druhém díle se hrdinové pohybují hlavně v minule představených časových úsecích Řím Marca Aurelia a Toskánsko roku 1756, nově se objevuje islámský chalifát konce 21.století a také bytost Viktor. Čekala jsem, že časový propletenec bude větší. Toňa je stále velká idealistka, která věří, že se se všemi nepřáteli domluví po dobrém, což se jí vymstí. Autor opět předkládá neuvěřitelné scény (pěstní souboj s mamutem, římská legie přesunující se v koloně škodovek českých turistů v Chorvatsku). Naštěstí se neopakuje lovestory z minulého dílu a Toňa je bez milence. Trochu pohádkové je načasování posledního příchodu Viktora a jeho proměna v ochránce určité skupiny lidí. Věřím, že autor sepíše pokračování, nabízí se třeba střet s imperiální politikou viktoriánské Anglie, jejíž loď byla zmíněná v závěru. A Toňa potřebuje taky chlapa.

stern1
27.12.2016 5 z 5

Nejlepší kniha v tomto žánru za poslední léta,nejlepší dárek který jsem dostal k vánocům...

Isew
25.12.2016 5 z 5

To byla jízda. Páni. Třetí díl, třetí díl, třetí díl !!!! Má někdo narozeniny, svátek, výročí, svatbu? Dejte mu Propast času. A budete za hvězdu. S kamarády vedeme o knížce vášnivé diskuse. Marně přemýšlím, jestli se mi to stalo s nějakou jinou knížkou. Propast času vás vtáhne a nenechá chladným. Nedostává se mi superlativ. Jesti to tu čte někdo z vydavatelství - větší propagaci! Máte v ruce poklad, který při správné péči, může být srovnatelný s Harry Potter mánií. A ještě jednou k vydavatelství. První dvě knihy Romana Bureše jsou beznadějně vyprodané, bude dotisk?

KaterinaJ
12.12.2016 5 z 5

Já Propast času prostě miluji.
Obě knížky jsem přečetla jedním dechem a vždy jsem se těšila, až se k nim zase dostanu :)

Isew
09.12.2016 5 z 5

Jsem teprve v polovině, ale to je jízda. Jestli chcete někomu pod stromeček dát knížku, tak tohle je ta nejlepší volba. Už hodně, hodně dlouho, jsem nečetla nic lepšího. Pořád nechápu vydavatelství, které má mezi svými autory takový poklad, že ho dokáže tak neuvěřitelně zazdít. Žádná propagace. Pokud bych cíleně nečekala na vydání, tak o něm ani nevím! No nic, jdu číst dál, letos asi oželíme cukroví. Čtu Císařovnu - nestíhám.

Tilikum
05.12.2016 5 z 5

Četl jsem už výborný první díl. Byl jsem zvědav, jak se autor popasuje s pokračováním. Opět je to logický, postavy charismatický, akce uvěřitelná. Po velké bitvě uprostřed si říkám, že tohle už nepůjde překonat a pak se dopracuju k závěru a nestačím se divit!

roboti cestování časem Římané bitvy české sci-fi

Roman Bureš
česká, 1975