Císařovna

Císařovna https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310156/mid_propast-casu-2-cisarovna-QkW-310156.jpg 4 291 80

Propast času série

Na konci prvního dílu jsme hrdinku Antonii opustili ve chvíli vítězství – se svými římskými legiemi se díky pomoci futuristického vojenského robota ubránila nacistům a založila Nový Řím. Vládnutí už ale tak jednoduché není. Kdo to kdy viděl, aby Římu vládla žena! Na problémy naráží i její spojenec generál Laudon, který spravuje Toskánsko, kde se uchovalo 18. století. K narůstajícím vnitřním rozporům přibude i další nepřítel vnější – sicilský chalífa Jusuf, militantní islamista konce 21. století se svou ideologií i supermoderní výzbrojí. Kartami zamíchá také nevyzpytatelný Viktor – plod vojenského experimentu z daleké budoucnosti. Jenže proti největšímu nepříteli se Antonie nakonec zdá málem bezmocná… a tentokrát jí nepomůže ani Serena a její neporazitelný robot.... celý text

Tamten
05.04.2018 4 z 5

Obdobně kvalitní jako první díl, jen jinak vyvážené. Rozjezd je poněkud zdlouhavý a pořádné tempo knížka chytne až někde v polovině. Pak už ale nezastaví.

yenna
14.03.2018 4 z 5

....
Naši nejhorší nepřátelé jsou našimi nejlepšími učiteli....

astroweb
08.03.2018 5 z 5

Skvělá četba i druhý díl mě zaujal, netrpělivě vyhlížím třetí díl v elektronické verzi, abych si mohl zakoupit.

Gagarinuvbratr
07.03.2018 5 z 5

A mne sa naopak Toňa páči. Priznajme si to, ktorý chlap by ju nechcel pomilovať? Skvelá kniha plná akcie, zaujímavých historický postáv a veľmi veľmi príťažlivé a naozaj aj sympatické hlavnej hrdinky. Keby len autor vynechal tie lesby... Inak absolútna paráda.

Nomia
06.03.2018 5 z 5

Opět výborné a kupodivu mě Císařovna bavila ještě o něco víc než první díl. Asi nikdy nebudu hlavní hrdinku Toňu úplně zbožňovat, ale v druhém díle jsem se s ní už dokázala nějak sžít a chvílemi mi přišla i sympatická, navíc oproti prvnímu dílu působila o poznání reálněji.

A i přes to, že mě i tentokrát občas iritovala svým bazírováním na morálních zásadách a občasnou telecí naivitou, tak jsem si ji postupně dokázala oblíbit. Pořád je to jen mladá holka v šílené situaci. Bylo celkem jasné, že přerod v nelítostnou císařovnou nebude bezbolestný.
Druhý díl je ještě obsáhlejší, ale zároveň i akčnější a zábavnější. Skvělé bitvy i mocenské intriky. Komu navíc nebyla po chuti milostná linka prvního dílu, tak si může s klidem oddechnout, protože druhý díl je v tomto směru o poznání přízemnější.
Pokračování je skvělé především díky novým tvářím, které dodaly knize ještě větší šťávu. Postavy Neffiho, Vikora a Septima Severuse jsou naprosto skvělé a dějové linky kolem nich mi přišly jednoznačně nejzajímavější.

Zbývá jen doufat, že autor udrží laťku stejně vysoko a závěrečný díl trilogie nezmrší nějakých chabým koncem ve stylu, že vše byl jen sen. Za mě pět hvězd! Možná, že je celá série dost pohádková a dobro vždy vítězí nad zlem, ale i tak je to obrovská porce zábavy, která je výborně a čtivě napsaná.

Silencia
06.03.2018 5 z 5

Mně se prostě strašně líbí ten nápad a to přebije i to, že to chvílemi je trochu zdlouhavé a bitevní. Postavy jsou fajn, narážky na současný svět a humor mě moc baví, ale hlavně promyšlený náhled do budoucnosti mě nepřestane překvapovat. Člověk vidí, že s lidmi se nedá jednat jinak, než autoritativně, i když člověk sebevíc nechce.

StvN
15.02.2018 5 z 5

Půjdu asi proti proudu, ale nemůžu si pomoct, mně se vývoj hlavni hrdinky líbí. Je na ní pěkně vidět, jak si najednou neví s tou mocí rady a pořád přemýšlí jako člověk 21. století a ne jako vládce starověké říše. Konečně český autor, který si jde vlastní cestou.

roso.mak
31.01.2018 4 z 5

Opět knížka na pohodu. Hrdinka je v téhle knize nějaká příliš měkká, ale na konci se poučí a všichni zlouni nakonec ztratí hlavu nikoliv metaforicky. Prostě takové hezké uspokojivé čtení.

Dandy1
25.01.2018 3 z 5

Na můj vkus tu bylo moc popisů bitev. Ale to se dalo čekat. Viktor tento díl hezky oživil.

minek
21.01.2018 4 z 5

Docela čtivé. Řekl bych že o trochu horší než prví díl, ale stejně je tu ta fantastická myšlenka konfrontace kultur a především zbraní z různých historických období , což dělá knížku opravdu jedinečnou. Zajímavý je také popis dvou náboženských proudů, které dotáhly svůj fanatismus až do extrémů (křesťané k honům na čarodějnice a muslimové založením isámského státu zastávajícího pouze právo šaríja). Jeden z nich známe z historie a druhý je přítomností.

Denisar92
30.11.2017 5 z 5

Úžasný příběh. Doporučuji!!!

Ladygeront
12.10.2017 4 z 5

Horší než první díl! Hlavní hrdinka nám zbla a docela mi lezla na nervy. Ale přes to všechno pořád slušné a čtivé.

MonicaMonique
22.09.2017 4 z 5

Musím přiznat, že asi prvních 100 stran jsem četla se zatnutýmy zuby. Antonia byla neskutečně naivní a se svýmy názory až protivná. Oceňuju však akce, kterých nebylo málo. A jsem zvědavá, jak se bude nadále vyvíjet situace s Viktorem.

ondreej
29.06.2017 4 z 5

Dobré pokračování prvního dílu, pro mě bylo i o trochu čtivější než ten první. Asi opakuju že na české poměry rozhodně nadprůměrný výkon, ale ty charaktery postav, podle mého názoru takové trochu v některých případech zavánějící až dětinskostí, pohádkovým příběhem. To bylo asi jediné, co bych tomu vytýkal nebo s čím jsem měl trochu problém! Jinak palec nahoru i případnému pokračování!

burianek
19.06.2017 5 z 5

Super. Konečně někdo píše dle mého gusta. Zabývá se a popisuje podstatu a neodbíhá neustále mimo děj, jako to je u mnoha jiných autorů. Moc jsem se bavil. Skvělý nápad a hlavně skvěle napsané. Doufám, že autorovi slina vydrží co nejdéle a napíše další pokračování.

JajaCZ
15.06.2017 5 z 5

Jednoducho skvelý časový kokteil, ktorý potrebuje čerešničku v podobe tretieho dielu. Teším sa :)

cecetka
14.06.2017 2 z 5

Ach jo, me to nebavilo. Prvni dil se mi celkem libil, ale u druheho jsem se nudila.
Asi nepatrim do cilove skupiny ctenaru :-(

HelaF
03.06.2017 5 z 5

Rychlé akce, zvraty,nové doby a osoby, otevřený konec..... těším se na další díl a jsem zvědavá na Viktora...

martina1199
29.05.2017 4 z 5

Bylo to skvělé stejně jako první díl :-) Je pravda, že mě Antonia trochu překvapila svou částečně přetrvávající naivitou vzhledem k tomu všemu, čím si prošla v prvním díle, ale na druhou stranu - bůhví, jak by se chovali jiní lidé na jejím místě. Myslím ale, že se už poučila, a titul císařovna si zaslouží :-) Zůstává jediná otázka - co bude dál?

rasputin
19.05.2017 5 z 5

Není Bureš jako Bureš. Tenhle je výbornej! Chci třetí díl!!!

roboti cestování časem Římané bitvy české sci-fi

Roman Bureš
česká, 1975