Pronásledovaná

Pronásledovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108499/bmid_pronasledovana-bVG-108499.jpg 4 205 59

Pronásledovaná série

1. díl

Doktorka Sheila Tao je učitelkou psychologie, odbornicí na lidské chování. Dobře ví, že flirtovat s přitažlivým, okouzlujícím universitním studentem Ethanem Wolfem znamená zahrávat si s ohněm. Vlny spalující vášně v jeho objetí se střídají s pocity provinění. Konečně se zasnoubí s jiným mužem, který ji zbožňuje, a rozhodne se vzít vlastní život pevně do rukou. Ethan Wolfe ji však nehodlá nechat jen tak odejít. Když ji nemůžu mít já, nebude ji mít nikdo. Ethan má se Sheilou vlastní plány: připravit ji o zaměstnání, zničit její profesionální pověst. Donutit ji, aby tvrdě zaplatila za to, že ho odmítla. A zatímco Sheila se snaží čelit jeho útokům a nevyzradit přitom kolegům ani snoubenci svá nejintimnější tajemství, universitou letí zpráva o šokujícím zločinu - kdosi ubodal studentku, hvězdu atletického týmu. Kdosi roztáčí kolo násilí, sexu a vydírání. a Sheila se znenadání ocitá uprostřed hry na kočku a myš, s milencem, jemuž kdysi nedokázala odolat, s mužem, který se změnil v netvora a odmítá ji propustit ze svého zajetí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Baronet

Creep , 2011

Kami33
04.03.2024 4 z 5

Poměrně čtivá knížka, která nijak nevybočuje z příjemného průměru. Žádný wow efekt se tu nekonal, ale na druhou stranu zde nebylo ani nic, co by mi extra vadilo. Jen malá drobnost: já například znám přátele svého muže a on zná moje kamarádky - minimálně jménem :-).

Ráčkajda
13.10.2023 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, takový jemný thriller, ale velmi čtivý a děj ubíhal.

Aileena
24.07.2023 3 z 5

Zní to divně, ale přišlo mi to jako vyloženě oddychový thriller. Možná by mě více bavila filmová verze (knížka je k natočení filmu jako dělaná), ale takových thrillerů už asi existují mraky, takže to nikoho neláká. Za mě předvídatelné, žádné napětí ani nervy se nekonaly.
Za více méně otevřený konec strhávám hvězdičku. Nemám ráda tyto typy zakončení, které vám sdělí, že ještě zdaleka nic nekončí, ale na pokračování musíte bůhví jak dlouho čekat (v lepším případě), v tom horším, jako je mmj. tento, se nikdy nedočkáte. To je podvod na čtenáře, který mě opravdu vadí. Nebýt poslední mini-kapitolky, byla bych spokojenější.

Lvíček835
30.04.2023 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila úplně nejvíc s těch knih co jsem od autorky četla,jsem ještě zvědavá na Řezníka,ale nevím kdy se k němu dostanu až ho přečtu tak samozřejmě taky napíšu recenzi.

veronika9761
03.08.2022 3 z 5

Namlsala jsem se Sklenici srdicek a Malymi tajemstvimi. Bohuzel ani Reznik, ani Pronasledovana se podle me vyse uvedenym nepriblizily.

Ivulka432
10.07.2022 5 z 5

Už rozumím tomu, proč je tato knížka prakticky nesehnatelná na pultech knihkupectví či volně k prodeji. Výborná prvotina autorky! Ač se zdá vše prakticky od začátku jasné, konec nečekaný - nikomu nevěřit! Doporučuji 5* - škoda, že zde není pokračování knihy, které by prý mělo následovat...

marci8
19.01.2022 5 z 5

Recenzi píšu až zpětně. Kniha byla velmi čtivá a napínavá a dokonce jsem přejela výstupní stanici ve vlaku, při cestě domů a to se mi ještě nestalo. Od té doby knihy balím 5 minut před příjezdem, protože nechci končit omylem v pustých končinách.

anája
18.10.2021 5 z 5

Já tedy nadšeni sdílím.Výborný psychothriller! Jsem ze spisovatelčiných knih nadšena. Napínavé, ze se mi nechtěli odložit.

Hvězdinka
14.03.2021 2 z 5

Takových knih jsou mraky, nesdílím nadšení. Předvídatelné, nudné.

Johny_H.
07.02.2021 4 z 5

Tak musím uznat, že tady ta autorka je opravdu právem má oblíbená. Nerad musím strhnout jednu hvězdičku za ne příliš sympatickou alespoň pro mě hlavní postavu a děj který nabírá pořádné akce až na straně 150 což u této autorky nebývá zvykem.

Jájinka
27.01.2021 4 z 5

Velmi čtivé už od začátku, obsahově ze začátku nic moc, ale pak se děj krásně rozběhl, až na to,že konec zůstal otevřený.

molisa
12.07.2020 5 z 5

Od začátku do konce napínavé... jsem zvědavá na další pokračování...

Alienn
08.04.2020 5 z 5

To jsem ani nečekala, že to bude až takto dobrý psychothriller, napínavý až do samotného konce. Mrzí mě jen to, že není k dispozici druhý díl.

i.stefany
23.01.2020 5 z 5

Pozvolný začátek střídá napínavý a zvrácený děj. Velmi dobře namíchaný koktejl lásky, nevěry, závislostí a psychopatie. Čte se svižně, zápletka graduje až vybuchne v nečekaný závěr. Výborný thriller.

moudivlacek
03.01.2020 4 z 5

Začátek pomalý, přemýšlela jsem o odložení knihy, ale pak to vezme spád a rychlost příběhu vydrží až do poslední řádky, konec je docela pěkně vygradovaný. Každopádně je tu několik psychologických problémů jako motiv - ať už je to vztah profesorky se studentem, ať už je to nevěra a předstírání jiné osoby pro milovaného snoubence, ať je to utajování závažné nemoci, stejně tak i odmítání opustit někoho, kdo už nás nechce milovat, touha pomsty a dalo by se pokračovat dál a dál.
Super psychologický román, který má otevřený konec.

postrach
21.09.2019 5 z 5

Zacatek nic moc,ale potom se napeti zacne stupnuvat,napeti stoupa,knihu nejde odlozit a ten zaver....Proste sila.Uz se tesim na novinku a pokracovani Nestvura

Dopi70
03.09.2019 5 z 5

Napínák jako prase, od začátku do konce. Vřele doporučuji!

Janaves
18.08.2019 5 z 5

Čtivý trihller, povedený. Těším se na další knihu.

Miluska2810
12.08.2019 4 z 5

Citelna kniha velmi. Zo zaciatku som sa zalkla, ze som sa zmylila vo vybere knihy, ale nastastie sa to napravilo. Za mna ok

ERIK 2
27.05.2019 5 z 5

V pohodičce u pivečka jsem dočetl tuto knihu ani na chvíli jsem se nenudil. Za mne super.

učitel a žák stalking

Jennifer Hillier