Promyšlené vraždy Agathy Christie – Příběhy a tajemství z jejího archívu

Promyšlené vraždy Agathy Christie – Příběhy a tajemství z jejího archívu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130033/bmid_promyslene-vrazdy-agathy-christie-p-nFM-130033.jpeg 4 16 2

V publikaci navazující na úspěšné a oceňované Utajené zápisníky Agathy Christie nás znalec a archivář díla královny detektivek John Curran provádí šesti desetiletími její spisovatelské dráhy. Mimo jiné popisuje, jak ji vydavatel přemluvil, aby změnila závěr své první detektivky Záhada na zámku Styles (v této knize máte zcela poprvé možnost přečíst si původní rozuzlení románu), jak se ve čtyřicátých letech připravovala na to, že se zbaví Hercula Poirota, či o jakých námětech přemýšlela na sklonku svého života, nestihla je však již zrealizovat. Mimo jiné jsou zde opět uvedeny i dvě doposud neznámé povídky z její pozůstalosti – Muž, který věděl a pracovní verze Případu domovnice se slečnou Marplovou.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , O literatuře

Vydáno: , Knižní klub

Agatha Christie's Murder in the Making. Stories and Secrets from her Archive , 2011

MalatekD
MalatekD
20.12.2015 4 z 5

Je to velmi dobrá knížka zabývající se vývojem detektivních nápadů, než je Agatha přetvořila v konkrétní díla, pro všechny fanoušky Agathy Christie velice zajímavé. Ale upozorňuji, že aby četba této knihy pro vás měla smysl, musíte mít načteno alespoň 90 procent agátiných knih, jinak se v tom nevyznáte a ještě vám to vyspoiluje závěr nějaké knihy, kterou byste si třeba později přečetli.

tenax
tenax
17.08.2013 4 z 5

Dost obtížné čtení, v některých případech mi chyběla znalost konkrétního díla, ale přesto velice zajímavé. Autor nezapře archiváře, podrobně rozebírá každý detail, změny jmen postav a dějiště, odchylky a naopak podobnosti zápletek. Je vidět, že má všechno podrobně promyšlené a nastudované. Hlavně jsem obdivoval překladatele, protože musel vyhledat české verze a v poznámkách je uvádí. V každém případě jsem získal přehled o celém díle A. Ch. včetně chronologie psaní a vydávání (což je v mnoha případech dost odlišné). Jdu shánět předcházející knihu Utajené zápisníky Agathy Christie.

Agatha Christie

Část díla

John Curran
britská
2010  76%Utajené zápisníky Agathy Christie – Jak se rodily její detektivní příběhy
2017  92%Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie – Zákulisí promyšlených vražd
2012  83%Promyšlené vraždy Agathy Christie – Příběhy a tajemství z jejího archívu

Kniha Promyšlené vraždy Agathy Christie – Příběhy a tajemství z jejího archívu je v