Proměny (výbor)

Svazek obsahuje ukázky z proslulého díla klasika římské starověké poezie. Ovidius na základě dávných bájí a legend vypráví příběhy o proměnách člověka do nejrůznějších podob. Svým přístupem k zobrazení antických bohů autor navíc zesvětštil a zlidštil hrdiny bohaté antické mytologie, kterou převedl do do srozumitelné a přístupné podoby. Tak se staly Proměny nesmrtelným dílem, z něhož čerpaly po řadu staletí celé generace umělců. Básně vycházejí v novém, moderním a čtivém překladu Dany Svobodové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73464/promeny-73464.jpg 4.417
Literatura světová, Poezie
Vydáno, BB art

Metamorphoses

Kniha Proměny (výbor)

RemiBlack
05.11.2017

Přečteno vrámci povinné četby. Kvůli jazyku se nečte moc dobře. Nic mi to nedalo, ale vzalo jenom hodinu, takže za mě slabé tři hvězdičky .

Belatris
21.07.2013

Na dlouhé zimní večery je to vhodná četba na pokračování, ačkoliv ve větších dávkách nedoporučuji - člověk se začne ztrácet a přesycovat.

knedlik
30.10.2011

Četla jsem pouze Výbor, nicméně se mi líbilo a myslím, že i stačilo. Jen z těch Picassových kresbiček a malbiček jsem se těšit nemohla. A přišlo mi docela zarážející, že mi až teď, tedy po přečtení došlo, kde se vzal pojem hermafrodit *stydí stydí*.