Proměna českých zemí ve středověku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svazek edice Česká historie pojednává o 13. století, podle mínění většiny historiků o době, která nejvíce přeměnila tvářnost, fyzickou i duchovní, naší země. Je to epocha posledních Přemyslovců a jejich nebývalého mocenského vzestupu, ale také německé kolonizace, zakládání měst, rytířské gotické kultury a emancipace křesťanské církve. Klápšťova kniha však nepřináší její faktografické shrnutí, jedná se jí spíš o postižení vnitřních souvislostí. Autorova přemýšlivost a profese archeologa mu k tomu dávají překvapivé množství nových impulsů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121288/big_promena-ceskych-zemi-ve-stredoveku-PKh-121288.jpg 4.414
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Proměna českých zemí ve středověku

jarmik
30.10.2016

Velkolepé dílo. Autor popisuje podrobně vybrané jednotlivé lokality, kde proběhl archeologický výzkum. Pro laika - jako já - jsou pak nejpoutavější ty pasáže, když dílčí poznatky p. Klápště rozvádí do obecných souvislostí: kde jsou kořeny našeho životního prostředí, na čem se zakládá náš blahobyt a jakou roli v jeho vytvoření hrála podnikavost a právní řád. Zvláštní přínos pro mě byl též v evropské perspektivě, kterou kniha poskytuje.

flanky
04.01.2015

Kniha jako taková se čte poměrně dobře a kdo se zajímá o středověké dějiny, především z oblasti archeologie, tak bude určitě nadšen, ale trochu mě mrzelo příliš mnoho údajů a rozměrů. Tematicky vás kniha provede oblastmi - šlechta ve středověku, vesnice ve středověku, město ve středověku.