Prolhané městečko

Prolhané městečko https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462258/bmid_prolhane-mestecko-4Ev-462258.png 4 240 80

Severní Karolína, 2018: Život Morgan Christopherové je vzhůru nohama. Když na sebe vezme vinu za zločin, který nespáchala, ocitne se na tři roky v nápravném zařízení. Její sen o kariéře umělkyně se zdá být navždy pohřbený – dokud se neobjeví tajemný návštěvník s návrhem, který ji může dostat na svobodu. Její úkol zní: obnovit starou nástěnnou malbu. Taková nabídka se nedá odmítnout, a tak pod vrstvami špíny najde obraz, který vypráví příběh malého města plný šílenství, násilí a spiknutí. Severní Karolína, 1940: Anna Daleová, umělkyně z New Jersey, vyhrála národní soutěž a má tu čest vytvořit nástěnnou malbu pro poštu v Edentonu. Je na světě úplně sama a po podobné práci dlouho toužila. Překvapí ji však, když se ocitne na místě plném předsudků, kde lidé za zavřenými dveřmi skrývají tajemství a kde odlišnost může znamenat smrt. Co se Anně Daleové přihodilo? Jsou snad ve vybledlé nástěnné malbě nějaké stopy? A pokud ano, dokáže je Morgan navzdory vlastním démonům rozpoznat?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Lies in a Small Town , 2020

Linda007
04.01.2022 4 z 5

Mám tenhle druh příběhů ráda. Úplně mě to neuchvátilo, ale četlo se to dobře a přečetla jsem to na své poměry rychle. Děj s Annou jsem neodhadla, ale s Morgan ano :).

kneslova
01.01.2022 4 z 5

Takový čtivý román pro ženy …

xena2711
31.12.2021 5 z 5

Moje milovaná autorka opět nezklamala. Překrásný příběh ve dvou rovinách, které se na konci spoji.. Jedna zhruba kolem roku 1940 a druha 2018. Diane umí moc pěkně propojit minulost a současnost. Jediné co je škoda je, že nepíše rychleji:-) Kniha se čte sama.

nina3905
29.12.2021 5 z 5

Romantický príbeh so zápletkou, v ktorom sa prelína prítomnosť s minulosťou. V knihe je spracované nielen prostredie konzervatívneho malomesta, ale aj motív tajomstva, viny. Opäť vydarený počin autorky.

zuzana2599
27.12.2021 5 z 5

Ano, to byl opět další vynikající příběh z pera americké bestsellerové autorky Diany Chamberlainové. Téměř osmdesát let času dělí dvě časové linky, ve kterých se odehrává děj tohoto románu. Na závěr pak se čas jakoby propojí v jeden a dojde tak ke krásnému vyvrcholení celého příběhu. Obě linky příběhu se mi velmi líbily. Já už tak nějak očekávám lepší a silnější tu historickou, no nyní byly obě vyrovnané. I když na chvíle s malířkou Annou Daleovou jsem se víc těšila. Jsem totiž takový staromilec.
Prolhané městečko není ani tak o lžích, ale více o nesnášenlivosti, předsudcích a o dávném tajemství a vině. Opět dokonalé čtení !!

Ajuszka
22.12.2021 4 z 5

Vcelku zajímavý příběh, ale přes polovinu to bylo spíš takové odpočinkové čtení. Čekala jsem spíš proto, že mě zajímalo, jak to nakonec vše dopadne. Zhruba za polovinou už to začínalo nabírat spád a na samém konci se dějové linky krásně propletly a ve výsledku to byla dobrá kniha

berila
18.12.2021 5 z 5

Autorku mám moc ráda a téměř vždy jsem spokojená, ostatně jako i v tomto případě.

Val
16.12.2021 5 z 5

Dostala jsem přesně to , co jsem čekala a možná ještě něco navíc. Diane Chamberlain je absolutní záruka kvality. S její knihou nelze sáhnout vedle.
V roce 1940 odjíždí malířka Anna Daleová do Edentonu vytvořit nástěnnou malbu pro zdejší poštu. V roce 2018 přijíždí do stejného města Morgan Christopherová , aby zrestaurovala obraz namalovaný kdysi dávno právě Annou ...
Co se s Annou Daleovou stalo ? Proč je obraz přemalovaný spoustou bizarností ? Dokáže Morgan rozluštit Annin příběh ?

boeink
12.12.2021 5 z 5

Moje oblíbená Diane opět nezklamala.
Příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách protknutý dávným tajemstvím, jak jen se na autorku sluší.
Čtivý román a já Diane definitivně miluju.

Zdenas5
12.12.2021 4 z 5

Pěkná pohodová kniha se dvěma časovými rovinami, z nichž ta starší byla zajímavější a ta mladší dost předvídatelná. Chvíli mi trvalo se do knihy začíst ale pak jsem ji nebyla schopna odložit. Tuto autorku mám ráda a její knihy jsou vždy zárukou dobrého čtení, které dost často spojuje romantiku s napětím a mívá pozitivní konec. Doporučuji.

ivulka15
10.12.2021 5 z 5

Moc hezká kniha.

zdehan
06.12.2021 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem pěkně napsaná prolína se minulost s přítomností a konec mě dostal stojí za přečtení.

Ivuska.09
04.12.2021 4 z 5

Nejprve jsem měla trochu problém se do románu začíst, ale jakmile se obě dějové linky začaly propojovat, čtení mě bavilo. Minulost a současnost do sebe začaly zapadat a já jsem byla zvědavá, na co Morgan ohledně malířky Anny přijde. Nakonec tedy hodnotím pozitivně a doporučuji.

Joyce24
03.12.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Poutavě vyprávěný příběh, kde se střídá minulost, konkrétně rok 1940, se současností a na konci vše do sebe krásně zapadne a obě dějové linky se spojí a čeká nás nečekané rozuzlení. Doporučuji

Alena1957
01.12.2021

Nádherný příběh, dvě časové roviny, střídání krátkých kapitol, opět krásné čtení, zatím mi autorka nikdy nezklamala.

jeny-v
28.11.2021 5 z 5

Další spisovatelčina moc hezká kniha, která nabízí okouzlující a příjemné čtení. Román s překvapivým koncem. Prostředí i postavy jsou precizně vykreslené, ať je to přednosta Arndt, bytná Myrtle, Nellie, teta Jewel, ale i Lisa s přirovnáním k Michelle Obamové a pracovníků galerie Wyatta, Adama a Olivera. Dvě mladé ženy přicházejí do Edentonu za podobným účelem, jedna v roce 1939 namalovat obraz, druhá ho v roce 2018 obnovit. Střídáním kapitol prožíváme mezníky jejich životů. Anna Daleová, vyhrála soutěž na vytvoření malby pro poštovní úřad. Dívka, která nechce městečku dát příležitost, aby si na něco stěžovalo - že je žena a Yankee ze severu. Všichni si totiž myslí, že soutěž měl vyhrát místní malíř Martin Drappe. Ke spolupráci si přibere tři studenty a bojuje s místními konvencemi a předsudky. Morgan Christopherové je nabídnuta jedinečná šance dostat se na svobodu díky poslední vůli Jesse J. Williamse. Musí však vykonat určitou činnost a ve stanovený čas - zrestaurovat starý, špinavý, poškozený, velkoformátový obraz z roku 1940 s divnými indiciemi na plátně.

Šánka
25.11.2021 5 z 5

Krásná kniha, ale to není žádné překvapení u této autorky.
Začátek je velmi poklidný, takové pohodové čtení, vyprávěné v celkem krátkých kapitolách, střídavě v současnosti a minulosti. Vše se vlastně točí kolem záhadného obrazu, který v roce 1940 namalovala talentovaná malířka Anna. O téměř 80 let později se obraz snaží zrestaurovat mladá Morgan a zároveň odkrývá jeho dramatickou minulost a tajemství, jež ho obestírá. Historická linka má perfektní gradaci, ale mně se tady líbily obě.
Nádherné čtení, pro mne je Diane Chamberlain jednou z nejvýraznějších autorek románů pro ženy.

Pípasek
12.11.2021 5 z 5

Naprostý souhlas, nádherný román prolínající minulost i současnost. Celou knihou se táhne tajemství jednoho uměleckého předmětu. Vše korunováno vynikajícím stylem psaní autorky

MedvidekS
03.11.2021 5 z 5

Výborný strhující příběh! Přečteno jedním dechem, Diane umí :-)

Knižní střípky
27.10.2021 5 z 5

Já jsem nadšená, je to možná proto, že Diane je má velmi oblíbená autorka, ale prostě nemohu jinak než chválit. Na tuto knihu jsem se hrozně moc těšila a dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Postupné odhalování minulosti a toho, co se kdysi v Edentonu stalo, bylo skvělé a já hltala stránku za stránkou, a tentokráte musím chválit i linku současnou. Morgan a její postupné navracení se do společnosti a hledání sebe sama, vyrovnávání se s výčitkami svědomí, bylo velmi dobře ztvárněno. Edenton roku 1940 bylo město, kde panovalo ještě spousta předsudků, bylo to jižanské městečko, takže je vám všem asi jasné, jakého rázu tyto předsudky byly.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.