Podezřelý

Podezřelý https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430450/bmid_podezrely-USe-430450.jpg 4 462 108

Prokurátor série

< 3. díl

V roce 2014 byl Daniel Wyrwa ještě vojákem u 6. výsadkářského praporu v Glivicích, zatímco Maria Zimnická slibnou advokátní koncipientkou. Daniel neměl – jemně řečeno – zrovna nejlepší pověst. O jeho problémech se zákonem a drogami, o násilnických sklonech a také o tom, že byl namočený do nelegálních akcí, věděli všichni, tedy kromě Marie. Ale láska si přece nevybírá Marii se narodila holčička, Daniel skončil na odvykací léčbě a Maria se vdala za kamaráda z dětství a pak Pak to všechno začalo být rychlé, tvrdé, děsivé, bravurní a překvapivé, zkrátka takové, že vás to úplně pohltí. Fanoušci Pauliny Świst dostanou více, než čekali, zatímco její noví čtenáři si nepochybně záhy pořídí i její předchozí knihy! Tato spisovatelská hvězda září stále jasněji!... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Kontrast

Podejrzany , 2018

romika
16.11.2021 5 z 5

Četla jsem všechny díly za sebou a musím pochválit propojenost všechno sedí a klape oproti trilogii Čtvrtá opice,kterou jsem četla taky nedávno a kde se mi leccos nezdálo mezi prvním a třetím dílem,tady naopak paráda. Navíc trocha erotiky na pozadí románku s drsným chlapíkem, v každém díle. Super čtení

Makyt
14.11.2021 5 z 5

Završení trilogie, pocit, že kruh se uzavírá. Daniel jako prototyp parchanta, který se ale dokáže poučit. Brácha poldy Wyrwy z předešlého dílu, takže garance opětovného propojení postav. Myslím, že Paulina by mohl chrlit tak knížku týdně.

dencazrnu
14.11.2021 4 z 5

Tentokrát bych řekla, že díl byl o něco slabší, než předchozí. Ale i tak se kniha četla velmi dobře. Autorka překvapila, že se pustila do vyprávění ve více časových horizontech, kde se nám na závěr vše spojilo v jeden celistvý příběh. Doufám, že toto není zakončení celé série a že ještě nějaký ten díl napíše :-)

Šajler
26.10.2021 5 z 5

opět záležitost na jedno odpoledne :D všechny díly se četly velice dobře. Veškeré postavy mi sedly. A ráda se budu vracet k celé serii

Boby17
21.10.2021 5 z 5

Z mého pohledu byl poslední díl nejlepší, plný akce i napětí. Opět se střídali jednotliví aktéři ve vyprávění v první osobě a bylo to zajímavé. Celou sérii doporučuji číst postupně od začátku, protože vztahy hlavních postav mají svůj vývoj. Za celkovou spokojenost dávám plný počet hvězd.
A ještě dva pěkné citáty:
"Víš proč se bojím vodky s džusem? Protože po vodce s džusem se nebojím vůbec ničeho."
"Neexistujou tvrdý lidi, jsou jenom špatně, nebo dobře připravený."

Kristy.Seb
21.10.2021 5 z 5

Poslední díl z této skvělé série a musím říct, že asi nejlepší. Velmi se mi líbilo prolínání minulosti s přítomností. Opravdu velmi povedená série od této autorky!

vera4669
20.10.2021 5 z 5

Super povedený třetí díl, od začátku napínavé, prolínání dějových linek mě vždy v knihách baví, takže za mě velká spokojenost

anna7852
14.10.2021 5 z 5

Předchozí díly skvělé, ale upřímně tento díl naprosto pecka.
Škoda,že už je konec serie

mskamila
27.09.2021 5 z 5

Moc pěkná Knížka. Líbí se mi ze nezačíná podobným stylem jako ty minule ale zároveň nám jsou postavy už trochu známé. Zaroven je fajn že se jedná o 2 časově linie kde nám alespoň osvětlí spoustu věcí co nebyli jasne v předchozích dílů. Mezi ně že se s postavami už nesetkam byl to velmi propracovaný příběh ve kterém do sebe knížky krasne navazovali

knihomolkajanca
05.08.2021 4 z 5

Mám za sebou první dva díly série, takže ten třetí jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít. Podezřelý se od předchozích dvou dílů o něco liší. Tentokrát totiž sledujeme dvě časové linie – jednu v přítomnosti a jednu v minulosti. O Danielovi a Marii už něco málo víme z Podezřelého a člověk už na ně (zejména na Daniela) má utvořený nějaký názor. Já si na začátku kladla otázku, zda mě vůbec jejich příběh bude bavit, protože v Podezřelém mi Daniel přišel jako labilní divný týpek, kterého bych si raději držela od těla.

Paulině se ale opět podařilo mě téměř okamžitě vtáhnout do děje. Chvilkami jsem si přála být v přítomnosti, chvilkami zase v minulosti. Čím dále jsem ale v knize postupovala, tím více jsem se chtěla dozvědět, jak to vlastně všechno bylo.

Příběh těch dvou byl asi nejzamotanější z celé série a líbilo se mi, že zde autorka poukázala na to, že někdy stačí pár špatných rozhodnutí, pár špatných okamžiků a už se to s vámi veze ani nevíte jak. Danielovi se tak u mě podařilo napravit reputaci a já těm dvěma začala fandit. Občas se chovali nelogicky, občas mě štvali, ale to bylo většinou v minulosti, když byli dost mladí…a ruku na srdce, kdo se v pubertě občas nechoval jako blbec.
Díky těm všem peripetiím, kterými si Daniel s Ŕyskou prošli, mi jejich příběh připadal realističtější a skoro mi bylo líto, když to všechno skončilo. Finále bylo opět napínavé jako kšandy, a přestože jsem se snažila pořád tipovat, kdo za tím vším stojí, neodhalila jsem to.

Paulina se ani tentokrát s ničím nemaže, takže drsné scény, násilí, sex, vulgarity – nic z toho tady nechybí, a ještě k tomu přihoďte i nějaké ty drogy. Kdo by to byl řekl, že koktejl zrovna z těchto přísad mi bude tak chutnat. Celá série si udržela kvalitu, a i když erotiku čtu spíš výjimečně, v tomto případě nevylučuji, že se k ní ještě někdy vrátím.

Hodnocení: 85%

LilluLong
02.07.2021 5 z 5

No,musím prejsť zas na nejakú presladenu romantiku lebo takéto napätie sa da len raz za cas citat a prežívať i ked je to na 5* :)

Ešína
22.06.2021 5 z 5

Zakončení série nezklamalo. Super vtipná rodinka. Až je mi trochu smutno, že se s nimi nesetkám v dalším příběhu.
I když u mě jednoznačně vítězí Lucasz a Kinga tak i příběh Daniela a Rýsky mě hodně bavil.
Určitě se k celé sérii vrátím.

JanuldaN
13.06.2021 3 z 5

Nejslabší ze série. Rychlé a jednoduché rozuzlení krimi zápletky. Řekla bych, že autorka má obecně horší konce. Čekala jsem, že bude opět nějakým způsobem zapojen Šedivák. Škoda. Líbilo se mi, že je tentokrát příběh vyprávěn trochu jinak - jsou využity dvě časové linie, střídání pohledu postav naštěstí zůstalo. Mrzelo mne, že se v tomto díle ve větší míře nevyskytoval Radek se Zůzou. Jinak super oddechovka.

JessieEx
10.06.2021 3 z 5

Uf, série Prokurátor pokořena! Ale dlouho to vypadalo, že ji ani nedočtu, po druhém díle jsem totiž byla dost zklamaná.
Podezřelý se Prokurátorovi taky nevyrovná, ale myslím, že to bylo trošičku lepší... Alespoň ta zápletka.

Zpočátku se mi ale dost pletly postavy, vystupuje tady Radkův bratr (Kterému říkají Šedej a mně se pletl se záporákem Šedivákem z předešlých dílů) a Lukaszova sestra, takže se to všechno tak nějak propletlo. Kromě rodinných pout ale těchto šest lidí spojuje i vskutku pestrá kriminální činnost - tím nechci říct, že jsou oni kriminálníci (až na Daniela), ale že se často záhadně k něčemu nebezpečnému a nelegálnímu připletou. Náhodička...

Bohužel mi ale nebyly sympatické postavy, nechápu proč má skoro bělovlasý Daniel na obálce tmavé vlasy... Příběh mě taky moc nebral a romantiky tady bylo velmi málo.

Celá série je tak pro mě jen slabým průměrem a budu hodně přemýšlet, zda se pustím do autorčiny nové série.

Lee7
27.05.2021 4 z 5

Pěkné zakončení rodinky..zvládnout časy minulosti.. budou mi chybět, hlavně jejich humor.

KláraH.
15.05.2021 4 z 5

Tak tenhle díl je z celé série bezkonkurenčně nejlepší. Ostrý humor, pravda, autorka se zjevně využívá v macho stylu, ale tento příběh aspoň nebyl tak prvoplánový jako ty předchozí. Mnohokrát jsem se fakt zasmála pěkně od plic. Hezká rychlá oddechovka.
Jen mi přišla nějak nedotažená ta linka s tím perníkem na konci. Ale ani jsem nečekala hlubokomysnou a neotřelým zápletku, takže vlastně OK.

tamdr
11.03.2021 4 z 5

trochu mi vadilo přeskakování z minulosti do současnosti,vadilo mi i hodně vulgárních výrazů-to fakt nemusím,ale jako celek výborné čtení,od všeho trochu,násilí,drogy,napětí ,sex a moc sympatická hlavní dvojice,taky se mi více líbí drsňáci jako Marii

Evule114
03.03.2021 5 z 5

Ze začátku mě mátly kapitoly současnosti a minulosti. Ale jak jsem se začetla, tak to byla opět jízda. Super počtení.

Sarkak94
01.03.2021 4 z 5

Tak tady bylo snad úplně všechno. Napětí, drogy, sex, vojáci, porno filmy…. Hlavními hrdiny jsou zde sestra Lukasze, Marie a bratr Radoslawa, Daniel. Oba dva Marii od začátku před Danielem varují, že pro ní není, ten správný. Jenže Marie je paličatá a umanutá a vždy dostane co chce….V tomto díle se mi líbí jak se prolíná minulost, to jak se Marie s Danielem poznali, a přítomnost.

Karola050716
20.02.2021 3 z 5

Přehnané v každém ohledu a proto ne moc uvěřitelné. Autorku nezatratím, ale snad budou další knihy více jako Komisař a méně jako Podezřelý.