Komisař

Komisař https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415297/bmid_komisar-bOj-415297.jpg 4 554 130

Prokurátor série

Zuzanna Kadziewiczová žije jako ve slonovinové věži. Milující otec – byznysmen – svou jedinou dcerušku finančně zajistil. Zuzanna sice pracuje jako pedagožka, ale nedělá to kvůli penězům. Prostě jen velmi ráda pomáhá dětem. V jejím světě odtrženém od skutečnosti se jednoho dne objevuje muž. Radosław je vzdělaný, mužný, atraktivní, dobře vychovaný a bohatý. Dokáže trávit večery v divadle stejně jako trpělivě radit při nákupech v buticích. Navíc se po pěti týdnech známosti ukáže, že je to džentlmen i v posteli. Jednoduše ideální chlap. Tento vysněný muž však bohužel pracuje u policie. Je to komisař Radosław Wyrwa – specialista na tajné akce. Zuzanna je pro něj pouhou loutkou, která má posloužit jako prostředník k tomu, aby pronikl do nekalých kšeftů jejího otce. Antoni Kadziewicz totiž sice budí dojem uznávaného byznysmena, ale ve skutečnosti dováží z Ukrajiny dívky na práci ve veřejných domech. Je zadlužený a vydíraný ukrajinskými mafiány a nedokáže se z té špíny vyhrabat.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Kontrast

Komisarz , 2017

Lovana
21.07.2022 4 z 5

Druhý díl ze série Prokurátor jsem opět přečetla hodně rychle, stránky mi mizely pod rukama rychlostí světla a než jsem se nadála, tak jsem byla na konci. Autorka prostě píše velmi čtivě a všechny její knihy, které jsem zatím četla to měly podobně.
V tomto díle jsou hlavními postavami Zuzanna a Radek a přiznám se, že tentokrát jsem s hlavními hrdiny docela bojovala, zejména pokud šlo teda o Zuzannu, hodně mi přišlo, že holka absolutně neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane... Pokud jde tedy o hlavní postavy, tak jsem rozhodně měla radši Kingu a Lukasze z Prokurátora a byla jsem velmi ráda, že se s nimi poměrně hodně setkáváme i v Komisařovi.
Pokud jde o příběh, tak mi přišlo, že tentokrát se autorka více zaměřila na akční linku a erotika zůstala více v pozadí (zatím asi nejméně ze všech knih, které jsem autorky četla - Prokurátor a celé série Kolotoč), ale mě to možná překvapivě vůbec nevadilo a byla jsem hodně zvědavá, jak to celé dopadne. Už se těším na poslední díl této série - Podezřelý.
Vzhledem k tomu, že některé věci se mi líbily více a jiné méně než u Prokurátora, tak hodnocení zůstává stejné. Každopádně musím souhlasit s tím, že série Prokurátor je lepší než série Kolotoč.

Hodnocení: 4,25*/5*

Toledo
06.07.2022 5 z 5

Tahle serie je jedním slovem parádní. Zhltla jsem jak první díl, tak i teď druhy a oba byli super.
Trochu ostřejší mluva, ale mne se to líbí. Je tam akce, láska (rozhodne nic preslazeneho) a i děj je zajímavý. Někdy se mi trochu pletou postavy, ale to mi nebrání dat dílu 5*
Jo a doporučovala bych číst tuto sérii postupně, objevují se zde postavy i z prvního dílu.

Tynyton
05.07.2022 2 z 5

Po přečtení Prokurátora, kterému jsem nemohla dát lepší hodnocení mi to přeci jen nedalo a dala jsem se do dalšího dílu. Jako plus vnímám propojení děje s předchozím dílem. Na rozdíl od předchozího dílu jsem měla problém zejména s hlavní hrdinkou, která byla stručně řečeno naivní. Kniha o akci nemá nouzi, nicméně některé scény ... no řekněme, že jsou přitažené za vlasy. Uvidíme s čím přijde třetí díl.

Emma27
29.06.2022 2 z 5

Druhy dil o trochu lepší.

Michaela1234
10.06.2022 2 z 5

Oddechové čtení, ale nějak mě takhle série nepohltila. Nebylo to špatné, ale celkem se mi i nelíbilo, že každý díl je o jiných lidech. Alespoň že tam vždy byla nějaká zmíňka z předchozího dílu.

MilackovaN
27.05.2022 4 z 5

Druhý díl byl pro mě určitě zajímavější, než byl první. Pomalu přicházím autorce na chuť, takže je dost možné, že se vrátím i k sérii Kolotoč.

Tereyciiik
20.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji za den, ale spíš proto, abych věděla jak to dopadne a mohla se vrhnout do posledního. Byla tam víc akce, což se mi líbilo, a i to že to navazuje na předchozí díl je bezva. Jen ta hlavní hrdinka.. Ne, že by mi vadila, to ne, každá postava je nějak napsaná a tahle dívka, ta to bohužel schytala od autorky takto, ale to, jak ze začátku tvrdila, že ho už nechce vidět a šup, o pár stran dal, se chová jako coura a hrne se do jeho náruče. No, je to zapeklite. Ale na odreagování je to skvělé čtení.

punkgirl97
08.04.2022 4 z 5

Pokračování Prokurátora mě mírně zklamalo, těšila jsem se, že to bude stejně dobré jako jednička, nicméně to se úplně nekonalo.

K věci. Zuzana mi vůbec nesedla, byla strašně naivní a i pak mě místy vytáčela jak se chovala. Nicméně i v jistých ohledech jsem s ni soucítila (čti rodinná krize). Za to komisař to táhnul úplně neskutečně. Také jsem ocenila postavy z jedničky: Chladnej a Kinga nám nevymizeli a jejich mihotání se knihou mě bavilo.

Co se týče děje a řešení případu Šedivák tak to mě vlastně vůbec nezklamala, naopak je to krásně propletené a já to prostě naprosto zbožňuji a jsem zvědavá jak to s tím vším celé dopadne. Akorát ty polský jména to je pro mě boj.

Čtivé je to stejně jako jednička, kapitoly tam nehledejte - neboť je nenajdete. Opět se pohledy střídají vždy jen takovým symbolem, ale překvapivě jsem si na to zvykla rychle.

Jen si pozorně přečtěte první stranu, kde místo žhavého sexu, najdete: utajenou touhu, velmi žhavý případ a nebezpečná žárlivost Ale i tak stojí za pozornost!

3,75/5

tanecnica
20.03.2022 4 z 5

Druhý díl super série. Za mě tedy asi nejslabší díl z trilogie, občas mi to vše přišlo až moc překombinované, ale ve výsledku je to super čtení, pokud potřebujete vyčistit hlavu.

katallinka
11.03.2022 4 z 5

Stejně jako první díl se knížka četla skvěle. Nicméně hlavní hrdinka byla tentokrát šíleně naivní. Naštěstí jsme se Kingy a Chladného úplně nezbavili, takže kapitoly s nimi opět neměly chybu. 3,5*

Ossinky
05.03.2022 5 z 5

Řekla bych že tento díl byl lepší než první. I když Zuza je trošku jednodušší, ta mě rozčilovala, tak to mělo spád. Jsem zvědavá na další.

tatjana1737
03.03.2022 3 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Ku své veliké radosti jsem zjistila, že hlavním hrdinou je Wyrwa, který mne zaujal v Prokurátorovi. Jinak je to vlastně velice podobné jako první díl - slovní šarvátky, erotika a nějaká ta jakože kriminální zápletka. Vysoké hodnocení této knihy je důkazem toho, že ženské letí na hulváty, kteří to umí v posteli.

Zuzanna mi přišla neskutečně naivní (nezdráhala bych se označit ji i jako blbou) a z hlediska uvěřitelnosti příběhu se mi nepozdává, že by planula k někomu, kdo se k ní zachoval takhle hnusně. Jako sorry, ale vyspat se s někým, kdo mě vlastně hrozně štve, jenom proto, že můžu, na tom nic etického ani přitažlivého neshledávám. Když to vezmu z pohledu obelhané a ošizené ženské, spíše bych pak k Radoslawovi pojala prudkou nenávist než že bych mu s radostí submisivně plnila postelová přání na parkovišti u Teska a kojila se nadějí, že mě nakonec určitě bude hrozně milovat. Dobrá, my víme, že bude a že vlastně takový haj*l není, ale hrdinka to vědět nemohla! Kromě toho je Zuzanna prezentovaná jako někdo, kdo se věnuje dětem, ale celý tenhle motiv je takovým výkřikem do tmy a slouží jen k vytvoření nějaké podvědomé představě o hrdince, než že by měl v knize větší smysl. Do toho autorka recykluje zápletku kolem Šediváka a organizovaného zločinu. Kadziewicz sice svoji dceru zbožňuje, chrání a všechnu tu špínu vlastně dělá kvůli ní, nakonec se ale - jaké to překvapení! - před jejími zraky zastřelí. Holka je z toho v depresi, ale rozhodně ne takové, jako když jí Radek nakuká, že miluje jinou. Krzysiek Strzelecki tu byl za takového hodného asexuálního kamaráda, který si na hrdinku sice tajně myslí, ale i ve svých představách dojde nejdál k držení za ruku. (Upřímně doufám, že když už byl prezentován jako Wyrwův parťák a nadějný člen policejního sboru, dočká se nakonec i on své erotické romance plné vulgarismů.) Daniela a vše kolem něj jsem vůbec nepobrala, ale zpětně chápu, že si autorka připravovala půdu pro třetí díl série. Největším překvapením pro mě vlastně bylo jen odhalení, jak to bylo se smrtí Kinžina (nebo jak se Kinga sakra skloňuje) otce.

Nicméně i když se autorka drží stejného (ověřeného) schématu - jedna hvězda dolů za neoriginalitu! -, pořád se to čte dobře, dialogy jsou vtipné, čtenář se pobaví, místy bude napnutý, ale hlavně se odreaguje. Vcelku by mne zajímalo, jak se k autorčiným knihám staví její okolí. Něco málo sice naťukla v rozhovoru pro KD, ale jak na knihy pohlíží třeba její kamarádka, podle které Zuzannu napsala? (Sama prý byla předobrazem pro Kingu.) Co na to říká celá advokátská obec? A co Jan Tleskač?

AkiB
28.02.2022 3 z 5

Druhý díl je kapku slabší než díl první - Prokurátor, což je škoda, protože postava Zuzanny mi byla bližší než Kingy v prvním díle. Jenže bohužel, erotických scén bylo v Komisařovi oproti Prokurátorovi citelně méně. Knihu rozhodně hodnotím jako odpočinkovou, příběh nebyl špatný a rychle plynul.

kopeceli
25.01.2022 5 z 5

S překvapením sděluji, že kniha vůbec není špatná. Alespoň já jsem se u ní dobře zabavila, ačkoliv jsem nic nečekala, jen jsem si chtěla doplnit starší čtenářskou výzvu. Hleďme, co teď frčí v Polsce!

Mirkatka
22.01.2022 5 z 5

Zuzana velmi rychle prozře, když se z jejího milého Radka vyklube policista, jež s ní netráví čas kvůli zamilovanosti, ale snaží se proniknout do nekalých kšeftů jeho otce. Napínavé čtení, které si nebere servítky.

lihate
10.01.2022 5 z 5

Já se ani do téhle knihy nemohla že začátku začíst a přišlo mi, že mi to nesedí. Ale jakmile překonám asi tak tam šedesát stran, tak mě to strhne, pochopit o co jde a zapamatuju si jména a nemůžu přestat číst.
Je pravda, že Paulina Swist píše tak, jak nikdo jiný. Navíc propojení romantiky s krimi a celou tou právnickou hantýrkou je prostě boží. V knize nechybí ani napětí, trochu drsnější zacházení nebo erotický náboj.
Myslím, že po téhle knize jsem si autorku prostě zamilovala.
Radek mi sedl asi trochu víc, než předtím Lukasz. Asi možná tímto, že se k Zuze nechoval pokaždý jako idiote, ale před holkou se už od začátku ovládal.
Zuzanna mi přišla fajn až potom, co vystoupila z té upjaté role. Najednou to byla bezva holka, plná života a energie. Paulina má skvělý smysl pro humor a tak i v tomhle příběhu mě bavili vtipné přestřelky při rozhovorech mezi všemi.
Co můžu dodat nakonec... Snad je, že mi hrozně líbí to zasazení do Polska a že se Paulina pomalu stává jednou z mých oblíbených autorek.

ElikaS
05.01.2022 4 z 5

Po prvním díle už jsem věděla, do čeho jdu a dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Tentokrát se mi knížka už četla lépe, protože jsem neválčila s polskými jmény, které mě v prvním díle dost rozptylovaly. Evidentně jsem si na ně už zvykla :-D
Knížka je rozhodně oddechovka, u které nemusíte moc přemýšlet, ale líbí se mi, že to není čistokrevná erotika, ale kromě romantické linky a sexu, dostáváme také celkem zajímavý trochu detektivní děj. Navíc zcela výjimečně hlavní hrdinové stojí na správné straně zákona, víceméně :-D

ElikaS
05.01.2022 4 z 5

Knížku jsem si užila a hned se pustím do závěrečného dílu.

bigben
02.01.2022 3 z 5

Do nového roku bylo potřeba vstoupit něčím lehčím, promíchání červené knihovny a detektivky, mi přišlo jako dobrý nápad. A nezklamala jsem se...

johana3160
27.11.2021 4 z 5

Zacinam si zvykat na aitorcin styl, urcite to neni posledni kniha. Jen jsem mela teochu zmatek v tech polskych jmenech. Mozek mi to ne uplne pobiral a chvilema jsem premyslela kdo je kdo… hold jsem zvykla na anglo-americka nebo ceska, ty polska mi prijdou divna.