Prokurátor

Prokurátor https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430823/bmid_prokurator-12j-430823.jpg 4 869 229

Prokurátor série

Třicetiletá a mimořádně atraktivní Kinga Błońská je šťastná žena. Tedy vlastně byla. Dlouhá léta žila po boku jednoho muže a jako brilantní advokátka dosahovala řady úspěchů v soudní síni. Teď jí však štěstí přestalo být nakloněno. Nestačilo, že přistihla svého muže při nevěře, ale navíc se musela zhostit případu nebezpečného zločince zvaného Šedivák. A co hůř, tento zločinec je její nevlastní bratr, s nímž už hodně dlouho neměla – a nechtěla mít – vůbec nic společného. Nešťastné události posledních týdnů se pokouší dostat z hlavy na diskotéce. Poprvé ve svém životě ji popadne chuť zachovat se nezodpovědně… a podaří se jí to snad až příliš. Skončí v bytě jistého Łukasze, kterého jen krátce předtím poznala na tanečním parketu. Po extatickém milostném dobrodružství se – uspokojená sexuálně, ale s morální kocovinou – nepozorovaně vytrácí domů. O pouhých pár hodin později však zjišťuje, že smůla se jí na paty přilepila snad definitivně. Ten „milenec na jednu noc“ je totiž prokurátorem, který vede vyšetřování případu jejího nevlastního bratra. A aby toho nebylo málo, všechno nasvědčuje tomu, že mimopracovní styky Kingy a Łukasze nezůstanou jen u jednoho žhavého setkání.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: ekniha , Kontrast

Prokurator , 2017

Arsi007
27.08.2022 4 z 5

Nejde jen o ,,hloupý" erotický román, ale i o rozvětvený příběh z polského podsvětí, ve kterém na pozadí krystalizuje vztah Kingy a prokurátora.

Líbila se mi složitost hlavní linky, autorka umí stupňovat napětí a pokud pominu velké množství jmen, které se mi pletou i teď, když čtu druhý díl napsala Swist nadprůměrný, čtivý a temný erotický thriller, který doporučuji všem.

IG: @hanybooks

nela3812
26.08.2022 5 z 5

Tento příběh jsem si opravdu užila. Konečně někdo napsal příběh z prostředí plného zločinců, avšak z naprosto jiného úhlu pohledu. Díky bohu za tuto novou myšlenku a zpracování. Obvykle se v podobných příbězích dostáváme na špatnou stranu. Tentokrát jsme měli možnost užít si trochu kladné stránky mezi zločinci, a to stranu právní.

Příběh má propracovanou hlavní zápletku, ale nechybí ani sarkastičtí hlavní hrdinové a sexuální napětí. Tento příběh má zkrátka všechno a dokonce ještě víc, než bych od erotické literatury očekávala.

Děj vás vtáhne naprosto okamžitě a knihu tak budete jen stěží odkládat. Je to napsané prostě geniálně a pokud nejste fanouškem erotiky, věřím že vás bude bavit hlavní detektivní zápletka. I se svými 320 stranami je to tak kniha na jedno si dvě odpoledne. Zhltnete to zkrátka na posezení a příběh vám zůstane v hlavě ještě dlouho po dočtení.

Hodnotím 5/5 a mohu jen doporučit. Mezi erotickou literaturou tento kousek rozhodně vyniká.

Karina_
09.08.2022 4 z 5

Nejdříve jsem se bála, že příběh bude moc sladký nebo naopak ve stylu filmu 365 dni. Ale mile mě překvapilo, že ne. Líbilo se mi to jiskření mezi hlavními postavami a zápletka knihy se mi líbila.
Musíme však brát v potaz, že je to kniha, v reálném životě bych takové chování od svého chlapa nesnesla.

katerina1453
25.07.2022 1 z 5

(SPOILER) Naprosto ploché a vysoce nepravděpodobné postavy, ke kterým jsem si za celou knihu nebyla schopná získat jakýkoliv vztah.

40letý mládenec, který každý týden klátí jinou dvacítku, se mávnutím kouzelného proutku změní v láskyplného opatrovatele, aby se zase za pár stránek změnil v násilnické hovado a za chvíli zase v pana Božského...

Navíc i ty erotické scény postrádaly jakýkoliv náboj...

Absolutně nechápu tak vysoké hodnocení.

Michelleee
20.07.2022 5 z 5

Advokátka Kinga a Łukasz s nímž strávila noc je prokurátor, který má rozhodnout v případu jejího nevlastního bratra, jehož obhajuje. Krimi zápletka s nádechem erotiky. Kapitoly jsou velmi krátké a ze dvou pohledů, občas dokonce převypravují úplně stejný okamžik. Chladnej mě docela překvapil s tím jeho chováním, to nebylo úplně normální. Zajímal by mě příběh Šediváka. Půjčila jsem si v knihovně i další díl. Sprostá slova mi nevadí a hned mi došlo kdo zradil Łukasze.

Tynyton
05.07.2022 1 z 5

(SPOILER) Upřímně jsem velice překvapená, jak dobré hodnocení tato kniha zde má. Nepřijde mi v pořádku, že zde máme hlavního hrdinu evidentně s násilnickými sklony, který by snad v návalu vzteku byl schopen hlavní hrdinku i uhodit, a tato kniha má budit dojem erotického thrilleru. V dnešní době je chyba, když někdo zaměňuje drsný sex s násilnickým chováním. Chování bez známky respektu vůči druhému není v pořádku. Co se týče hlavních postav, tak ty si mé sympatie nezískaly. Vlastně za nejzajímavější postavu považuji onoho Šediváka.

whiolet
01.07.2022 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ale ke konci jsem se přeci jen lehce nudila.

Emma27
29.06.2022 1 z 5

I ja sem zacala serii kolotoč,ktera me bavila víc ,tahle knížka mě moc nepohltila.Souhlasím s otatními ,nebylo to špatné ,ale čekala jsem něco vic.

Toledo
16.06.2022 4 z 5

Za mně velmi povedené a neotřelé prostředí, líbilo se mi to.
Mělo to šťávu, napětí i povedené milostné scény. Trochu se podle hodnocení níže bojím jít do dalších dílů, ale asi to risknu, protože mě to bavilo.

Michaela1234
10.06.2022 3 z 5

Série knih mě nějak nepohltila. Nebylo to špatné, ale ani ne luxusní. Neutrální. Čekala jsem trochu víc. První díl se mi celkem i líbil ale ty další dva mě už moc nebavili.

Lovana
08.06.2022 4 z 5

Začala jsem sérií Kolotoč a teď se vrátila k sérii Prokurátor. I když už jsem díky tomu věděla, jak tento díl dopadne, tak mi to nijak zvlášť nevadilo, u téhle literatury člověk už dopředu tuší, jak to dopadne...
Styl autorky mi sedl už v sérii Kolotoč, takže jsem předpokládala, že i Prokurátor pro mě bude taková jednohubka na jeden, dva dny. Byla jsem ráda, že se tento díl točí okolo Kingy a Lukasze. Některé věci v jejich vztahu mi vadily, ale to už bylo i v dílech ze série Kolotoč, ovšem tohle je hodně subjektivní.
Přišlo mi, že v Prokurátorovi je více toho napětí než bylo v jednotlivých dílech série Kolotoč a hodně mě to bavilo. Místy jsem byla opravdu hodně napnutá a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne.
V brzké době se vrhnu i na zbývající díly série Prokurátor a jsem zvědavá, jaké budou.
V porovnání se sérií Kolotoč mi tento díl přišel o něco lepší než celá série, v porovnání jednotlivých dílů bych to přirovnala k Chobotnici, druhému dílu série Kolotoč, tyhle dva díly se mi líbily zhruba nastejno.

Hodnocení 4,25*/5*

ctuvnoci
05.06.2022 5 z 5

Oddechovka, pro mě příjemná. Lehce erotická (nic přehnaného), krimi. Na přeskáčku vyprávějí dvě postavy. Děj vtáhne, čte se dobře, polská jména mi tam skvěle pasovala. Sama autorka přiznává, že knihy jsou pro ni relax, takže to samé nabízí i svým čtenářům.

MilackovaN
21.05.2022 3 z 5

O něco lepší příběh, než měl Kolotoč a Dohoda. Nečetla jsem to s takovou nechutí jako předchozí dvě zmiňované knihy, ale o nic světoborného se nejedná.

Áža707
15.05.2022 4 z 5

Příběh se četl poměrně dobře a byl velmi chytlavý, jelikož jsem prostě nemohla odložit. Rozhodně je to neobvyklý koncept na který si musíte nejprve zvyknout. Jako mínus bych rozhodně brala velmi rychle střídání pohledů, které se z části opakovali a mě to trochu vytrhávalo od čtení. Protože novou informací byly jen pocity danné postavy a přitom rozhovor odvykládaný stejně.

Rozhodně nečekejte, že je kniha přeplněná sexem, takže pokud čekáte něco jako Jeho banán a nebo sérii Božský, tak knihu raději odložte. Jak už jsem psala výše jedna se o něco neobvyklého a myslím, že nic podobného jsem nečetla. Právě spojení romantiky (erotiky) s soudním prostředím a vyšetřováním případu je naprosto originální a rozhodně to zaujme.

Trochu jsem se v duchu prala s polskými jmény a přemýšlela jsem, jak některé číst. Kinga byla zajímavá postava a bylo mi ji doopravdy líto, ať tím, čím si prošla v minulosti a tím, co nakonec vyplynulo na povrch. Chladnej si naopak tolik mé přízně nezískal, občas se choval jako naprostý magor a s takovým člověkem nechcete být v jedné místnosti dohromady. Uznávám, že měl zase chvíle, kdy si získal plusové body.

Zápletka pro mě byla neodhalitelná a líbilo se mi, jak se příběh skládal dohromady a postupně jsme odhalovali nová zjištění a věci. Doopravdy jsem byla celkovým rozuzlením překvapena a hodně mě to bavilo.

Myslim, že nenajdu knihu s kterou bych to porovnala, takže můžu říct jen, že mohu doporučit všem, kteří si chtějí přečíst romantický román s nádechem erotiky a kriminální zápletky.

⭐ 4/5

Klára16
24.04.2022 1 z 5

Nechápu to vysoké hodnocení…

Tereyciiik
16.04.2022 4 z 5

Celkově se mi kniha líbila, rychle jsem se začala a užívala si to. Jsem ráda, že do toho nebušili celou knihu, ze to mělo i děj. Sprostá slova nevadila, ale určitě bych se bez nich obešla. Četla jsem podobný styl od české autorky a ten se mi líbil více. Každopádně přečtu všechny knihy.

katasokolov
22.03.2022 3 z 5

Tak tahle kniha má strašně kolísavý charakter. U některých pasáží jsem si říkala “to snad ne:D” a chtěla čtení vzdát, ale některé byly naopak zajímavě psané - zejména tedy konec příběhu, kde nechyběla akce a napětí, ale i vtip.
Velkým minusem této knihy je nepochybně hlavní mužská postava, která jakoby vyskočila ze skotského vřesoviště 15. století z libovolného románu Bertrice Small (a to mám tuhle autorku ráda). Ale jako v jednadvacátém století se snad chlap takhle nechová (nebo jo? :D). Za mě byla mnohem lépe napsaná postava Šediváka.
Suma sumárum: přečíst se to dalo, ale že by mě tahle literatura nějak oslovila se říct nedá. Škoda, podle anotace jsem čekala prostě víc soudních tahanic a právnického žargónu (něco ve stylu filmu Soudce s Downeym Jr.)

maminaOlina
20.03.2022 4 z 5

No v první řadě je to pro mne odpočinková četba, a ano knihu jsem četla pomalu jedním dechem.

tanecnica
20.03.2022 4 z 5

Zjevení na současném knižním trhu. Jsem nadšená. Vůbec jsem nevěděla, že v Polsku je tak skvělá autorka knih pro ženské! Je tady vše, promyšlený příběh, děj, napětí, láska, nenávist, sex. Fakt super, ideální kombinace žánrů. Určitě po knize sáhněte, ale pozor je to silně návykové, shánějte rovnou další díly série.

tatjana1737
03.03.2022 4 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Hodnoceno v rámci žánru.

Co si budeme nalhávat, vrchol literatury to není ;-). Na knihu jsem byla dlouhodobě zvědavá i právě kvůli vysokým hodnocením, přesto jsem dlouhodobě druhým dechem slyšela i vyjmenovávání záporů. Těm bych byla i ochotna věřit, protože kniha vzešla z nakladatelství spřízněného s KD, a pokud Dobrovský něco umí, tak vychválit své zboží, u kterého jsem se tak už několikrát napálila (průměrný až podprůměrný příběh, vyloženě špatný překlad apod.). Zvědavost ale nakonec zvítězila, tak jsem si první díl půjčila v knihovně. Sepsání komentáře mi trvalo hodně dlouho, protože jsem nevěděla, jak ho uchopit. Ano, souhlasím se všemi výtkami, které velice dobře shrnuje ve svých recenzích Magda Melichová (iLiteratura). Už když jsem to četla, vedla jsem vnitřní diskusi se svým zlým čtenářským já, které tam všechny ty chyby vidělo. Přesto jsem to ale dočetla a... nedokážu říct čím, něčím si mne ta série získala.

Jak píšu, vrchol literatury to není. Počínaje klišoidním seznámením hrdinů - dvou cizinců v baru a sexem na 1 noc (protiargument: Co ale taky vymyslet nového?), přes příšernou kompozici knihy (střídání neuvěřitelně kratičkých kapitol ze dvou pohledů, které mnohdy převypravují úplně stejnou událost v tom jednom okamžiku) až po další stereotypy, jako že ti dva spolu stráví bezva pobyt na venkově, aby se do sebe mohli ještě víc zamilovat, ale pak se to zas podělá. Na druhou stranu, líbilo se mi zasazení postav do právního prostředí, protože to tu moc často nebývá. (Škoda, že z toho autorka nevytěžil víc, protože podle všeho se v tom díky své civilní profesi vážně vyzná.) Pominu-li pro mne atypické jméno hlavní hrdinky, Kinga pro mne byla o něco více uvěřitelná než Lukasz, který, i když se honosí přezdívkou Chladnej, by měl - pro bezpečnost vlastního duševního zdraví, ale halvně svého okolí - navštěvovat nějaké Kurzy sebeovládání. (S ironickým chechotem jsem si vzpomněla na film s Adamem Sandlerem.) Hlavní hrdina byl sice magor, ale slovní přestřelky i to erotično mne bavily; se zápletkou už to však bylo horší. Autorka rozjela bombastický soudní případ, ale vše kolem Šediváka je vlastně jen v náznaku (a já už vím, že to není rozvedeno ani v dalších dílech) a tedy na fantazii čtenáře, čímž si to ve finále neskutečně zjednodušila. Tak trochu jsem doufala, že alespoň vynašečem informací by mohl být někdo z Lukaszova nejužšího okolí a kdyby to opravdu byl Barti nebo jeden z policistů, tak by mě autorka příjemně překvapila. Ukázalo se ovšem, že to byl šéf, který - aby to bylo už totální klišé - si musel po konfrontaci se svým prokurátorem prostřelit hlavu...

Uznávám, o Polsku nevím vlastně vůbec nic, ale coby osobě, která byla v jeden čas obklopena snad všemi složkami trestního řízení z řad rodinných příslušníků a přátel, se mi nechce věřit, že by sousední stát byl až tak prolezlý korupcí, mafií a organizovaným zločinem. Kdyby to Świst neprezentovala s vážnou tváří, tak to beru jako absolutní fikci a tedy ptákovinu a shodím to ze stolu. Takhle jsem se pořád zamýšlela nad tím, jestli to mám brát seriózně anebo ne. (Je tu třeba někdo, kdo nevěděl, proč Bolo ukradl talár??) Přesto jsem dala dost vysoké hodnocení, protože svůj účel oddechové četby to splnilo. Současně doteď nejsem schopná říct čím, ale něčím mě ta kniha zaháčkovala a nakonec jsem si ji ve slevové akci i koupila. (Hanba mi!)

Mimochodem, nevím, zda se mám cítit uražená, když hlavní hrdina na začátku hodnotí Kingu v baru, aby seznal, že je starší než jeho obvyklá cílová skupina. Sama brzy začnu poslední rok s trojkou na začátku, ale jako stará ohořelá větev se ještě necítím. V autorčiných knihách vystupuje hodně postav s ročníkem narození v 80. létech, a tak jsem si uvědomila, jak ten čas nemilosrdně letí :-). (Třeba obávaný padouch Bolo je jen o tři roky mladší než já...)

Z vedlejších postav mě bavil Wyrwa, i když i ten byl popisován jako docela psychouš, ale po dočtení jsem čekala, že se bude pokračovalo v zaběhnutém vzorci, a tak hrdinou další knihy musí být Lukaszův bratr. Jestli jsem se trefila nebo ne, to nebudu prozrazovat :-).

Vysoká hodnocení si podle mého kniha až tolik nezaslouží. V rámci žánru patří k těm lepším, zejména i díky té krimi zápletce, která vše ozvláštňuje. Autorka sází na oblíbené střídání pohledů z Jejího a Jeho pohledu, které ale uchopila velice nešťastně těmi kratičkými kapitolkami. Jiskření a erotika jsou napsané dobře, slovní souboje pobaví, odkazy na polské reálie jsou za mne také plus. Nakonec člověk Lukaszovi odpustí i tu nenormální prchlivost. Jen člověk nesmí čekat o moc víc, než kolik mu nabízí průměrná Červená knihovna, rozhodně ne sondu do života právníků v Polsku nebo thriller s tématem organizovaného zločinu.