Prokletí Schwartzovy vily

Prokletí Schwartzovy vily https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404641/bmid_prokleti-schwartzovy-vily-NsN-404641.jpg 4 246 97

Svět živých i mrtvých se střetává. Minulost se hlásí na světlo boží a nenechá vás spát! Mladí manželé Nora a Leonard očekávají rodinu a nemají kde bydlet. Financí nevlastní mnoho, a když se naskytne příležitost zakoupit byt ve staré secesní vile na okraji města, nadšeně po ní skočí. Co na tom, že cena je až podezřele nízká a za nedalekou hřbitovní zdí vykukují kříže a náhrobky. I když si Nora oddechne od všetečné tchyně, skutečný klid v domě nenajde. Je až příliš empatická a citlivá, a jeho minulost je příliš temná. Když se kolem začnou dít prapodivné věci a na chodbách se objevovat cizí lidé ve sto let starých oděvech, pustí se do pátrání. Tajemství, které odhalí, vám vezme dech!... celý text

Janule809
01.04.2020 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak pěknou duchařinu

kachnat
23.03.2020 3 z 5

Pěkný duchařský a strašidelný příběh. Příběh má velký potenciál, psané občas utahaně, občas mi přišlo, že autorka netuší, co vlastně je jádrem pudla. Ale i tak vcelku pohodová kniha, nebála jsme se, takže odpočinková.

martinaandulka
04.03.2020 5 z 5

Paní spisovatelku znám jako milou knížní yutuberku a tou tou knihou i skvělou spisovatelku.Její mysteriozní trhilller,který mě vtáhl do děje,že jsem přestala vnímat čas a andulku na ruce.Jde o mladou rodinu,která koupí za málo peněz byt ve vile,která je tajemná svou minulostí,vedle hřbitova a stranou od města... .

medvídě
17.02.2020 3 z 5

Na tuhle knihu jsem měla asi příliš velká očekávání. Při čtení mi chyběla ta jiskra, díky které vás příběh tak pohltí, že vše prožíváte spolu s postavami.
Námět má takový potenciál, ale něco mi tam prostě chybělo. Chvíle mi to táhlo, ale konec byl velmi zrychlený.
Ale i tak dám šanci autorčině nové knize, který vypadá velmi lákavě.

Malactenarka
14.02.2020 odpad!

Na knihu jsem slysela protichůdné ohlasy, proto tato česká autorka vzbudila mou zvědavost a já se pustila do jejího příběhu.
První, do očí bijící problem pro mě je psány projev autorky. Strasne spatne se to čte.
Popis hrozny. Cely příběh utahaný, nudný... Jediné co člověka zvedne ze židle je popis znásilnění, jinak nuda, postavy se chovají dost zvláštním způsobem...
Krátce shrnuto- nuda, kterou nemohu doporucit.

Renatecka
09.02.2020 3 z 5

Teda, vůbec jsem se nebála a to jsem se tak těšila. Zpracování ve stylu slohovky. Nepochopila jsem, jakou funkci (kromě občasného hlídání Klárky) měla v celém příběhu Nořina sestra a její vztah s Lakym. Na schodech chodí stoleté holčičky a obyvatelé by je snad jen pozdravili a pokračovali a bydleli si tam šťastně dál - trošku to zavání ignorantstvím. Víc jak tři hvězdičky dát nemůžu, jsem trochu zklamaná.

daza.dt
06.02.2020 3 z 5

Duchařské knihy a horory mám ráda. Trošku mě zklamal na můj vkus rychle utnutý konec knihy: nalezelo, vyhrabáno a konec. Na to jak byla kniha rozvláčná čekala bych větší vykreslení životních příběhů jednotlivých holčiček (obětí) nebo alespoň jejich rodin. Ale jinak spokojenost. Navíc se mi kniha hodila do výzvy - obálka, která se vám nelíbí. :)
Autorka sice uvádí, že se nechala inspirovat Hardtmuthovou vilou z Českých Budějovic, ale na obálce je příšerná "americká" vila.

syslomil
03.02.2020 4 z 5

(SPOILER) Miluju příběhy o strašidelných domech, proto jsem po knize sáhla. Po téhle stránce jsem spokojená. Ve své představivosti vidím vilu v živých barvách a nebydlela bych tam ani za nic. Několik věcí ale nechápu.
Obyvatelé vily musí mít nervy jak špagáty. Duchové se producírují po baráku, všichni je vidí nebo slyší a prostě si na jejich přítomnost zvyknou. Takový místní folklor. Nora a Leo se s nimi setkávají často, ale když o nich začne mluvit i Klárka, smějí se, řeknou jí, že si vymýšlí a vezmou ji na psychiatrii. Celkově jsem se v jejich uvažování nějak ztrácela. Kolem nich se dějí divné věci: zvuky kroků, pohyblivé stíny, duchové mrtvých lidí, krvácející panny, dveře zamčené samy od sebe... Oni jsou nejdříve vyděšení, ale když úkaz pomine, pokrčí rameny, jdou si lehnout a zapomenou na to. Jako by se nic nestalo.
Dvěma vystudovaným historikům trvalo několik let, než zjistili něco o smrti továrníka Schwartze. Neříkám, že to měli brát ve škole, měli by ale vědět, za kým pro takovou informaci jít. Celé roky paranormálních jevů, Amélie i jistá mrtvá žena z minulosti Noru upozorňovaly na onu pětiletou hranici a co udělala? Řekla si \"Fajn, pět let\", dál sedí na zadku, roky plynou a s Leem zachraňují situaci za vteřinu dvanáct. Amélie chtěla Noru varovat hned po nastěhování, něco málo naznačila a když za ní Nora v půlce knihy přišla pro podrobnější informace, najednou otočila a všechno popřela, aby v závěru knihy vykřikla: \"Ty mě neposloucháš! ON ji teď má. Musíte je najít!\" A když už někoho navštívím až ze záhrobí, bylo by fajn sdělit něco víc než jen \"ON\".
Místo, kde kopat, bylo podle mě jasné už podle dřívějších narážek, nebylo třeba půl hodiny běhat po domě, ale to bych vzala jako důsledek extrémního stresu.

Celkově se mi příběh líbil, měl lehce mrazivou atmosféru a mně by to k mokrým kalhotám stačilo, ale výše uvedené nelogičnosti mi šly na nervy. Navíc to, co se dělo malým holčičkám... :-(

A otázka za všechny prachy na závěr: Pochopil jste někdo, proč to ON dělal?

Domisek1
26.01.2020 5 z 5

Dlouho jsem váhala nad tím zda si mám knížku koupit. A musím říct že jsme opravdu ráda že tato kniha je v mé knihovně. Četla se opravdu sama. Furt jsme musela myslet kdo to kdysi udělal,kde jsou dívky atd. Je napínavá,velmi dobře psaná.

rajcatko
26.01.2020 1 z 5

Hrozně utahaný, nic moc se tam neděje a těch málo ,, strašidelných" chvilek nevykompenzují zbytek příběhu. Nebála jsem se ani chviličku, spíš už jsem to chtěla rychle dočíst.

rilajaan
11.01.2020 4 z 5

Mám ráda tajemné, duchařské příběhy. Takže kniha byla určena přímo pro mě. Jen bych ocenila lepší dovysvětlení, možná poslední "schůzku" s duchy.

Dáma s hrnstjm
02.01.2020 3 z 5

Na knihu jsem čekala v naší knihovně neskutečně dlouhou dobu a opravdu jsem se těšila, autorku si lehce pamatuji ze studií a byla jsem zvědavá, co literárně vyplodila. Celkem přirozeně hlavní postavě propůjčila vlastní studentské a zájmové zkušenosti, jestli i "životní zvrat" při studiích, to nevím. Prolog je opravdu hrozný, pokládám řečnickou otázku, jestli to matka dvou dětí měla vůbec zapotřebí... Nápad není špatný, ale jednání hlavních postav hodnotím jako nesmyslné. Kdo by zůstával v domě hrůzy po několika prvních zkušenostech? Kdo by tam vydržel tolik let? Přece není přednější levné bydlení a stylový nábytek před bezpečím nejbližších... Víc než současnost mě bavily spíš části z minulosti domu. Rušila mě nedůsledná stylistika, třeba do jedné věty napsaná nespisovná a spisovná slova zároveň - vždyť takhle nikdo nemluví, buď tak nebo onak, ne? A zpětně mě rušila i jakási vedlejší "romantická" dějová linka, která se nakonec ukázala jako naprosto slepá (nebo aspoň jsem její přínos neodhalila).

Marekh
17.11.2019 4 z 5

Prokletí Schwartzovy vily je mysteriózní thriller z pera české autorky, kterou znají diváci jako Sabinu díky svému kanálu na You-Tube. Knihu bych hodnotil na 4*. Od autorky jsem četl v minulosti knihu GUTTA Z BUBNU.

Kniha má 3 části. Zvažoval jsem, jestli mohu číst knihu, když nebude denní světlo, protože jsem se obával, abych se příliš nebál a následně mohl klidně usnout. Musím říci, že v knize se samozřejmě objevují prvky duchařiny, ale kniha ve mně nevyvolala příliš velké pocity strachu a napětí jako jiné knihy z oblasti thrilleru, takže jsem klidně mohl číst. Prolog byl děsivý. Kniha vypráví o mladých manželích Noře a Leonardovi, kteří se přestěhují do starého domu, ve kterém se dějí podivné věci.. Poblíž domu se nachází hřbitov. Manželé se postupně seznamují se svými sousedy a s historií domu. Vyprávění je rozvláčnější, v knize se řeší také rodinné vztahy, v určitém momentu jsem věděl, kam směřuje závěr knihy, takže závěr knihy nebyl pro mě až tak překvapující. Možná by se mi kniha líbila více a byla by pro mě mnohem čtivější, kdyby měla rychlejší spád a některé pasáže kdyby byly vypuštěny. Autorka dala do knihy kus ze sebe – má ráda historii, ráda navštěvuje hřbitovy a v knize nalezneme další prvky její osobnosti. Alespoň tak jsem to vyhodnotil, jelikož sleduji její videa.

Když kompletně zhodnotím knihu, tak se četla dobře až na výhrady, které jsem uvedl výše. Každopádně českých thrillerů z duchařského prostředí je jako šafránu, takže milovníkům duchařin by se kniha mohla líbit. Líbí se mi fotografie domu na deskách knihy.

Ďumbierka
05.10.2019 5 z 5

Výborný príbeh! Naozaj ma prekvapil. Prvotina od autorky a k tomu vlastne, dá sa povedať, že “našej”, teda Češky! Pri čítaní som sa zahanbila, že nedávam slovenským a českým autorkám a autorom viac priestoru ... som rada, že som pri tejto knihe povolila.
Zaujal ma hlavne príbeh, duchárčina, dom, ktorý má svoju dlhú a temnú históriu, 19. storočie a cintorín. Taký popis cintorínu a celkovo atmosféry v knihe som ešte nečítala. Naozaj som sa vo vile Schwartzových ocitla. Naozaj som s Norou a pani Améliou chodila na prechádzky na cintorín a vracala sa domov. Cítila som chlad a mráz na zátylku. Moja prvá duchárska kniha a hneď vo mne zanechala taký pocit. Dobrý. Som vďačná za tento zážitok a aj za to, že mám knižku kúpenú aj s podpisom pani autorky. A určite ak napíše nejaký ďalší triler, rada si ho kúpim a prečítam.

veronika0382
30.09.2019 5 z 5

Strašidelný starý dům, dávné tajemství, nedaleký hřbitov, nalezené dopisy, zjevující se duchové… Svět živých a mrtvých se střetává a nenechá vás spát! Dokonalá duchařina! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Drndi
09.09.2019 3 z 5

Mám trochu smíšené pocity, nápad dobrý, zpracování má rezervy, ale dá se číst, zato chování hlavnich postav nepochopitelné. Myslím, že by mi stačila jedna mrtvá holčička na schodech, maximálně porod ve stylu hlavní hrdinky, balím kufry, trhám smlouvu a jdu bydlet klidně k nejhorší tchýni na světě. To co vydrží hlavní postavy příběhu je neuvěřitelné. Také mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na změny dějových linek oddělené jen jednoduchými odstavci. Několik odstavců je věnováno hlavním postavám a pak najednou, bez varování, další odstavec o někom jiném. Stalo se mi, že jsem se musela vracet, protože mi to nějak nedávalo smysl a pak jsem zjistila, že už čtu o jiných lidech než před chvílí - matoucí.

Astarothh
28.08.2019 2 z 5

Psychotriller? Jako vážně? Mně to spíš přišlo jako román Lenky Lanczové s občasnými prvky duchařiny. Taková lepší slohovka. Námět super, ale to zpracování... Jsem docela zklamaná.

Miretti
23.06.2019 4 z 5

Měla jsem chuť na další duchařinu a povedlo se mi narazit na tuto zajímavou knihu. Příběh lehce předvídatelný, ale to vůbec nic neubralo na jeho kvalitě. Sympatická hrdinka, jejíž profesní zájem o hřbitovy mi byl více než sympatický. Atmosféra starého domu byla vykreslena bravurně. Doporučuji.

blanka5960
23.06.2019 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Zatím jsem nečetla duchařinu, takže mé očekávání bylo, že se budu bát a to se splnilo. Začátek příběhu byl nečekaně drsný, tedy alespoň pro mne. Líbil se mi moc popis vily i jejich obyvatel. Napětí, chvilkama i strach se dostavil umocněný čtením v pozdních nočních hodinách. Dávám 4 hvězdy, byla to má první kniha tohoto žánru.

Cherryel
16.06.2019 4 z 5

Knížka se hezky četla,mám zlozvyk některé stránky jen zběžně přelítnout očima když mě kapitola nebaví,ale tady jsem přečetla opravdu každé slovo, zajímalo mě vše co bylo v knížce napsané.Horor to zrovna nebyl, vůbec jsem se nebála,ale napínavý a tajuplný příběh,bez zbytečných protahování o zelených loukách.Což teď dělá docela dost spisovatelů,že člověk čte o krajině a okolí třeba i dvě stránky a to mě teda vůbec nezajímá, když jsem si koupila hororovou knížku.Tady žádné zbytečné krajinky nebyly,jen čistý zajímavý a pěkný příběh.