Prokletí Salemu

Prokletí Salemu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/bmid_prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4 2340 322

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Salem's Lot , 1975

danny_21
28.08.2017 4 z 5

Mistrovy začátky mám moc rád a i když v tomto příběhu si nejde nevšimnout výrazné inspirace a velmi podobné kostry děje s nejznámnějším upírským příběhem, je to povedená, k postavám nelítostná záležitost v lehkém nadprůměru - 75 %

EnaryFeniel
28.07.2017 5 z 5

Před započetím četby jsem z této knihy znala jen název. Její obsah a tedy.. o jaký druh prokletí půjde mi zůstal úspěšně skryt a jsem za to ráda. :) Docela jsem se ztrácela v té hromadě jmen a musela se vracet o stránky dozadu, abych se přesvědčila, zda je to skutečně ta osoba o kterou jde. :) Nu, chvilku mi trvalo, než jsem se do čtení dostala, ale po polovině příběhu už se nedalo jen tak odtrhnout. :) Příběh mě bavil, byl temný, strašidelný a nelítostný. A budu stále doufat, že ten kdo mi v noci škrábe na okno je pouze hladový kocour a ne někdo jiný. :))

Sahir
19.07.2017 4 z 5

Skvělé King je jednička

Charlie119
08.07.2017 4 z 5

Je libo upíry? Tak vzhůru do městečka Salem, podává se vinný střik... no, možná ne vinný, ale střik určitě.

DeniseMarini
08.06.2017 5 z 5

Bála jsem se jít v noci i do kuchyně :D. Jednoduše super, podle očekávání.

ufounek17
04.05.2017 5 z 5

Jako vždy....Kingovka jak víno. Nemusím žánr..upír, Drákula apod.,ale toto se mi líbilo...

Gabi.K
28.03.2017 5 z 5

Prokletí Salemu je podle mě nejlepší kniha od Kinga. Strašně se mi líbila, také proto jsem jí přečetla už několikrát . King píše velmi detailně, dokáže vtáhnout do příběhu a v této knize se mu to obzvlášť povedlo. Koncepce upírů je zde pojata velmi děsivě a s příběhem o strašidelném domě s temnou minulostí je perfektní.
Hrozně jsem fandila Benovi přijel do Salemu bojovat s přízraky minulosti, našel si milou a nakonec musel překonat mnohem děsivější údálosti.

nai.ivka
16.03.2017 5 z 5

Jak někdo může srovnávat upířinu pro dospělé s dívčím pohádkovým románkem o "vegetariánských" upírech :-)
Rané dílo ... tomu se ani nechce věřit. Hodně dobrá upířina, pokud jste si zkazili chuť novodobou upírománií tak po téhle knížce určitě sáhněte, je to King, není co dodat.

MinaHawke
14.03.2017 5 z 5

Moc dobrá kniha i film byl skvělý.

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Tato kniha mě přesvědčila, že upírská tématika mě opravdu baví. Navíc je tady upír opravdu ta záporná postava, jakou by měl být. Kniha mě bavila od začátku do konce. S postavou kněze jsem se navíc setkala ještě jednou v Kingově sérii Temná věž.

Schary
16.02.2017 5 z 5

Moc pěkná Kingovka!!! Je to strašidelný upírský příběh, kde upír je tím zlem, kterým má být!!! Děj nás zavádí do malého městečka, které dalo knize název a po přistěhování hlavního hrdiny Bena, přijíždí do strašidelného opuštěného domu nad městem starobylý upír se svým kumpánem. Knížka nám ukazuje boj s temným pánem Barlowem a jeho otroky. Jen na můj vkus šel příliš snadno zahubit....

Hanah01
15.02.2017 4 z 5

Skvělý horor, myslela jsem si,že u knihy o upirech se bát nedokážu, ale opak je pravdou! :-)Vynikající zápletka, nečekané zvraty.. Prostě super

Hellrampage
18.01.2017 4 z 5

Výborný a hlavne inteligentný horor, ktorý ma pripútal k malému mestečku Jerusalem´s Lot ako diváka, ktorý sa díva na kvalitný Áčkový film v kine. King detailne so svojou predstavivosťou vyťahuje z rukáva mnoho postáv, ktoré spolu súvisia, rozhibáva rôzne dejové linky, ktoré majú v závere rovnaký koniec. Každá dejová linka je vynikajúca, nielen tá hlavná. Prolog je vlastne druhým epilogom, takou krásnou kódou vo vyníkajúcej sonáte. Koniec sa Kingovi vydaril, to sa musí nechať. Ešte teraz ma niekedy zamrazí z niektorých scén. King sa v niektorých scenách rozpíše takou famóznosťou, že mi až berie dych. Na plný počet mi tam niečo predsalen chýbalo... 90%!

"Seš praštenej jako italská armáda."
"Psi. Nízká zvířata, která se krčí a vyjí, když uslyší neznáme kroky. Hodí se jenom k tomu, aby kňučeli a plazili se. Všem rozpárat břicho, to říkam já. Všechny je rozpárat!"

Brečet, to je jako vyčúrat všechno na zem.
Tvoje pokání budiž šest pravých háků a pořádný kopanec do prdele. Jdi svou cestou a již nehřeš více.

Эva
12.01.2017 5 z 5

Fantastická věc! Jako milovník Stokerova Draculy jsem se na Kingovo pojetí upírské tematiky moc těšila a rozhodně jsem nebyla zklamána! Opravdový horor, pokračující v linii Řbitova zvířátek a ostatních dnes již klasických Kingových knih. Chvílemi jsem se bála, fandila jsem charismatickým hlavním hrdinům a konec mě nadchnul! Prostě pecka :)

Nikiny
04.12.2016 3 z 5

Úplně původně jsem si myslela, te kniha je opravdu o Salemu a čarodějnicích, protože jsem si obsah před přečtením celé knihy vůbec nečetla. Jakmile jsem zjistila, o čem bude, čekala jsem od ní obsahově víc. Některé pasáže byly tak nudné, že jsem měla chuť je přeskočit. On King je takový specifický autor, takže potřebuje i specifické čtenáře, a to já asi nejsem.

Igramul
29.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha, měl jsem přečteno za tři večery. Je to má první kniha od Kinga a určitě ne poslední. Mohu každému jen doporučit, zvlášť těm kteří mají rádi upíří tématiku.

Darknessfriend
27.11.2016 5 z 5

Vyborna kniha, vyborny horror, cetlo se to skvele bavilo me to moc doporucuji všem strasne rychle to uteklo ale maximálně sem si to užil idealni kniha na večer.... jen si nezapomente zavřít poradne okna ;)

marek6463
07.11.2016 5 z 5

krásný horor

tosu69
26.10.2016 4 z 5

Takový lepší vypravěčský standard od Kinga.Udivilo mne jedno: V posledních cca patnácti letech je King znám svým rouháním proti Bohu a církvi ( v některých knihách na každé druhé straně - až to vypadá, že je to "na objednávku" ). Ale zde to necítím. Postava otce Callahana je, i s jeho alkoholismem, podána vcelku pozitivně. To mne docela mile překvapilo. Jen tak dál.

MGT
13.10.2016 5 z 5

Tuto tématiku mám tuze ráda a dlouho jsem nic takového nečetla. Že v té době nebylo Kingovi ani 30 jen dokazuje,jaký je to génius.
Úžasná kniha, úžasná atmosféra. Na film bych se nedívala, to by byl pořádný horor:)