Prokletí rodu Auerspergů

Kníže František Josef Auersperg a jeho manželka Vilemína chystají na svém zámku ve Žlebech velkolepou oslavu stříbrné svatby. Očekává se účast kolem dvou set aristokratů z celé Evropy, včetně členů královských rodin. Toho chce využít gruzínský anarchista Simon Ter Petrosjan, bývalý Stalinův kumpán v jeho gangsterských časech na Kavkaze. Je na útěku a najde skrýš u skupiny východočeských anarchistů vedených Václavem Horou, ševcem v Chrudimi. Je pevně rozhodnutý vyhodit Auerspergy a jejich hosty do povětří. Na zámku navíc nachází pomocníka, Vincenta Horu, vychovatele jednoho z knížecích dětí a Václavova bratra. Dojde k podivným událostem, nepředvídatelným tahům mnoha aktérů příběhu, nicméně vše směřuje ke krvavému vyvrcholení… Příběh vychází z reálných událostí v prvních letech minulého století a autor v něm skvěle zobrazil poměry a vztahy v rodině Auerspergů a mezi jejich zaměstnanci, k nimž patří především vychovatelé pěti knížecích dětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454989/big_prokleti-rodu-auerspergu-TNy-454989.jpg 3.112

Kniha Prokletí rodu Auerspergů

GaleW

Za mě nic moc, trošku i přitažené za vlasy, třetí hvězdička je za lokaci, kterou velmi dobře znám, neboť je v okolí mého bydliště

orinka3

Náramně jsem se pobavila. Víc, než historický román anebo detektivka to byla hlavně fraška. Všechny postavy byly blíž karikatuře než skutečným lidem. Ale bylo to docela dobré čtení, když si člověk připustí, že nejde o nic jiného, než o legraci. Anarchista Simon neměl chybu stejně jako Viktor Hora. Věra byla v blázinci právem, urození zde vystupují přirozeně, s těmi bych si ráda přiťukla. Nejvíc je mi líto lva, tak to skončit nemuselo. A kdo ví, jestli v další knize nebudeme číst o Viktorovi v Americe. Jenom těch chyb, těch chyb co na stránkách bylo! Korektoři vymřeli, či co?

aneta.antena

Knihu jsem četla na dvakrát, chvíli mi trvalo si zvyknout na autorův styl, kterým (ne)bylo budováno napětí. Namísto nadpřirozena by neškodilo více akce, ale dovoluji si autora pochválit za skvělou rešeršní práci pokud jde o místopis, neboť z kraje, kde se děj odehrává pocházím a na zámku ve Žlebech jsem několik let prováděla! Nestyděla bych se román některému zvídavejšímu návštěvníkovi doporučit pro dokreslení každodenního života před 1. světovou válkou.

zdendula31

Líbil se mi spisovatelův styl psaní,dobře se četla.

kolacky

Myslím, že reálie jsou popsané dobře a čtivě, ale jinak mám pocit, že autor svoje postavy nemá ani trochu rád... Ten bezcitný konec, to nebylo vůbec hezké. Auersperkové se asi v rakvích dost ošívají.
A nemám ráda, když se ubližuje kočkám jakékoliv velikosti.

kuky921

Pěkné čtení, které jsem si musela obstarat. Slatiňany mám velmi ráda, další plus jsou Auerspergové a poslední hvězdičku dávám za osobnosti, které se v knize objevili a o kterých jsem neměla ani tušení - např. Rudolf von Slatin. Samotný příběh byl trochu předvídatelný, ale v krajině, kterou mám ráda ....