Noora

Noora https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270277/mid_noora-nEE-270277.jpg 4 25 4

Druhá část trilogie Prokletí městečka Palokaski. Noora, hlavní hrdinka druhé části trilogie Prokletí Městečka Palokaski, je zoufale osamělá dívka bez přátel. Když policisté objeví na pláži v Palokaski mrtvé tělo její spolužačky Laury, nejoblíbenější dívky ve škole, rozhodne se Noora využít situace. Bedlivě sleduje vyšetřování Lauřina zmizení a je připravená podniknout téměř cokoli, aby získala jen zlomek pozornosti, která je i po smrti věnována Lauře. Na internetu si vytvoří druhou identitu a čtenáře svého blogu zásobuje informacemi ze smyšleného luxusního života. Miija Pohjavirtová se mezitím snaží posunout se dál, ale sužují ji nová podezření. Lidé kolem ní se chovají divně a stará traumata vycházejí na povrch… Den po nalezení Lauřina mrtvého těla navštíví Noora Miinu kancelář a svěří jí, že má strach o svůj život. Miia Nooře nedůvěřuje, ale brzy obě zjistí, že zlo, s nímž se Laura setkala, je blíž, než si vůbec uměly představit…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Noora , 2014

hellena1523
21.01.2017 3 z 5

Ta série sice není bůhví jak hodnocená, ale musím říct, že mě moc baví a těším se, až se pustím do posledního dílu. Druhý díl byl, nebo se mi to alespoň tak zdálo, dosti jiný, než první. Ale vůbec mi to nevadilo. Ba naopak. Absolutně mě dostalo téma pracující s blogy, sociálními sítěmi a propojení s životem mladých lidí. Pár míst mi přišlo naivních, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Příjemný průměr.

dee95
20.10.2016 4 z 5

Velmi dobře promyšlený příběh. Perfektně zapadající do světa dnešní mládeže a myslím, že kniha dokáže i celkem nenásilnou formou upozorňovat na úskalí a nebezpečí internetu a sociálních sítí. Rozhodně doporučuji

LenaBilkova
11.04.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Už se těším na poslední díl.

bufinda
10.02.2016 3 z 5

Čtivé, líbil se mi víc než první díl.

2015  65%Laura
2015  74%Noora