Železný kráľ

Železný kráľ

Historická epopej z období vlády posledních králů z rodu Kapetovců ve 14. století ve Francii začíná první knihou, popisující poslední rok vlády Filipa IV. Sličného.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33226/prekliati-krali-zele-33226.jpg 4.560

Prokletí králové (1.)

Les Rois Maudits, Le Roi de Fer (1965)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Toffee
04.11.2017

Čtivé románové zpracování skutečných historických událostí a intrik v okolí francouzského krále. Ústředním momentem jsou známé události kolem konce templářského řádu. Příjemné čtení.

Mrejča
07.02.2016

Strhující rodinné drama v nejvýznamnější francouzské rodině se odehraje prudce a svižně od března do listopadu 1314. Zarámováno templářským příběhem. Napsáno čtivě tak, aby doložitelná fakta odpovídala historickým zdrojům. Zábava a poučení (nejen o dějepise) v jednom.
Přečteno jedním dechem a už se těším na další díly.

darthvader77
23.08.2015

Kdo miluje Píseň ledu a ohně, bude milovat Porkleté krále, protože tohle je hra o trůny ve skutečnosti. Maurice Druona tímto považuji za jednoho z nejgeniálnějších autorů. Tento francouzký spisovatel má jednoduchý a neskutečně čtivý styl psaní, který vás okamžitě donutí být závislý na každém otočení stránky jeho knih. Do všech postav, ať už je to životem unavená Isabela Francouzská, veselý hromotluk Robert z Artois, ambiciózní Karel z Valois, intrikářská hraběnka Mahaut či chladný mocný panovník Filip IV. Sličný, zlomený Jakub de Molay, zamilovaný dobrodruh Guccio Bagliona a jeho bázlivá Marie de Cressay. Žádná z těchto figurek není černobílá, každý si tu najde svého favorita. Třešničkou na tomhle chutném historickém dortu je, že autor přidal i poznámky, které vysvětlují spoustu věcí, takže je tahle kniha skvělou volbou k zábavnému učení historie. Každopádně než chrlit další superlativy, to si raději Železného krále sami přečtete a rovnou si sežeňte celou sérii, protože budete mít neodbytnou potřebu dočíst tenhle mistrovský kousek až do samého konce.

Paganfairy
02.06.2014

Zajímavé historické drama, ukazujíc, jak moc byly šlechtické dvory prolezlé intrikami a kam až je jedinec schopen zajít jen kvůli pomstě. Příběh je složen z několika linií (král, panoš, vězeň, obchodník...), které se navzájem proplétají a umožňují tak čtenáři získat široký rozhled o době a o středověké společnosti.

astroweb
07.07.2013

Velmi pěkné, až překvapivě, alespoň pro mne, Těším se na další díly.

mysce
10.08.2012

První díl historického cyklu Prokletí králové je strhující dobrodružný příběh odehrávající se na francouzském královském dvoře v době vlády mocného panovníka Filipa IV. Sličného. Na počátku příběhu stojí proces s templáři, kdy je upálen velmistr templářského řádu Jakub de Molay a na hranici sešle prokletí na královský kapetovský rod. 14. století je na francouzském královském dvoře plné složitých nechutných intrik a po smrti Filipa IV. nastává nelítostný napínavý boj o trůn. Román jsem přečetla jedním dechem a ihned jsem se pustila do dalších dílů..